REKLAMA

Żoliborz

inwestycje »

 

Wkrótce powstanie kolejne rondo na Żoliborzu

  24 maja 2024

alt='Wkrótce powstanie kolejne rondo na Żoliborzu'
Wkrótce powstanie tu rondo

Poznaliśmy wykonawcę budowy ronda na skrzyżowaniu Krasińskiego z Przasnyską. Dzięki ruchowi okrężnemu będzie tam bezpieczniej.

REKLAMA

Na realizację żoliborskiej inwestycji drogowcy dostali pieniądze z funduszu Polski Ład. Jednym z warunków otrzymania promesy z rządowego programu był wkład własny miasta. Aby nie utracić dofinansowania, przetarg musiał zostać rozpisany w ciągu dziewięciu miesięcy od dnia otrzymania promesy wstępnej. Termin mija 12 lipca br. Poznaliśmy już oferty firm, które złożyły oferty w przetargu. Najtańsza wynosi nieco ponad 6,5 mln zł i to właśnie tą wybrał Zarząd Dróg Miejskich. Wykonawca będzie miał sześć miesięcy na wykonanie tej inwestycji, zatem możliwe, że kierowcy pojadą nowym rondem jeszcze pod koniec tego roku.

Niebezpiecznie na skrzyżowaniu Krasińskiego i Przasnyskiej

Podczas audytu bezpieczeństwa przejść dla pieszych kontrolerzy ZDM przyznali skrzyżowaniu ul. Krasińskiego i Przasnyskiej tylko 1 punkt w 5-punktowej skali.

- O budowę ronda w tym miejscu apelowali mieszkańcy pobliskich osiedli. Dzięki nowemu rozwiązaniu poprawi się bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu na przecięciu dwóch długich, prostych ulic. Zyskają też rowerzyści, bo z myślą o nich powstanie przejazd przez południowy wlot ul. Przasnyskiej. Przystanek w stronę ul. Powązkowskiej znajdzie się za rondem, a nie - jak do tej pory - przed skrzyżowaniem. Dzięki temu nie powinno już dochodzić do sytuacji, gdy kierowcy, mimo wymalowanej na jezdni ciągłej linii, omijali autobus, powodując zagrożenie dla pieszych - zapewniają drogowcy.

Rondo będzie miało średnicę 26 metrów i wyspę - nieprzejezdną, dzięki obsadzeniu jej krzewami. Na narożnikach skrzyżowania zasadzone zostaną krzewy. Dodatkowo wzdłuż pasa drogi przybędzie siedem drzew, które będą uzupełnieniem istniejącego szpaleru.

MB

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break