REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

inwestycje

 

Rondo nie odkorkuje Radiowej?

  13 stycznia 2012

Rondo nie odkorkuje Radiowej?

- Po przebudowie ronda na skrzyżowaniu Radiowej z Kaliskiego autobusy zostaną zablokowane przez jadących ulicą Kaliskiego w kierunku Klaudyna. W konsekwencji Radiowa będzie w dalszym ciągu zakorkowana. Inwestycja ma być ukończona wiosną, może warto już teraz zastanowić się, jak rozwiązać ten problem? - mówi pan Arkadiusz, który bardzo często tą drogą jeździ do Starych Babic.

REKLAMA

Od lat zmotoryzowani mieszkańcy Bemowa narzekali na korki, jakie tworzą się w rejonie skrzyżowania Radiowej z Kaliskiego. Miejsce to od lat uważane jest też za "czarny punkt" na mapie Bemowa: brak sygnalizacji świetlnej, przecinające jezdnię tory tramwajowe i włączające się do ruchu autobusy z pobliskiej pętli. Po interwencjach mieszkańców urząd dzielnicy zdecydował się na budowę w tym miejscu ronda, zamiast montażu sygnalizacji świetlnej.
Zalecane objazdy: Po zamknięciu ul. Kaliskiego między Radiową a Westerplatte dla kierowców przygotowano dwa objazdy. Pierwszy: Radiowa - Ebro - Kunickiego - Westerplatte. Drugi: Radiowa - Kutrzeby - Kaliskiego. Ponadto w północnej części pętli autobusowej, na której można zaparkować auto, wytyczono dwa pasy ruchu w obu kierunkach. Umożliwia to przejazd z Radiowej w Kaliskiego i odwrotnie.
Prace ruszyły i mają być ukończone na wiosnę 2012 r. Rondo nosi już też nową nazwę - imienia płk. Bernarda Adameckiego. Niestety, mieszkańcy wątpią w to, że budowa ronda zmniejszy korki w tym rejonie. - Może rzeczywiście poprawi się bezpieczeństwo przejazdu, ale kierowcy jak stoją w korku na Radiowej, tak będą stali. Ciężko będzie się bowiem włączać do ruchu przegubowcom, które zostaną w godzinach szczytu zablokowane przez jadących ul. Kaliskiego w kierunku Klaudyna. Tym samym na Radiowej będą korki - narzeka czytelnik.

Czy dzielnica brała pod uwagę ten problem?

Władze Bemowa uważają, że budowa ronda to konieczność, bo skrzyżowanie ulic Radiowej i Kaliskiego było do tej pory uznawane za bardzo niebezpieczne. - Brak sygnalizacji świetlnej, krzyżówka z torami tramwajowymi oraz nieuwaga kierowców były przyczynami wielu wypadków, do których dochodziło w tym miejscu - podkreśla Michał Łukasik, rzecznik bemowskiego ratusza. - Budowa ronda ma przede wszystkim na celu poprawę bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu, ale naszym zdaniem w znacznym stopniu poprawi także płynność ruchu, co powinno zmniejszyć spowolnienia na ulicy Radiowej - zapewnia.

Anna Przerwa

 

Komentarze (1)

# Ryszard

18.01.2012 20:51

Gdyby przepustowość się znacznie pogorszyła, ktoś powinien przeprosić nie mówiąc już o konsekwencjach.
Na razie trzeba poczekać na zakończenie prac, Lanie asfaltu w zimę?
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA