REKLAMA

Targówek

inwestycje »

 

Remont Chodeckiej w ogniu krytyki mieszkańców Bródna

  19 stycznia 2023

alt='Remont Chodeckiej w ogniu krytyki mieszkańców Bródna'
MM

Niedawno wyremontowana przez ZDM ulica Chodecka na warszawskim Bródnie właśnie zostaje poddana ocenom mieszkańców. Uważają oni, że inwestycja jest pełna bubli.

REKLAMA

Niedawno kosztem 4,4 mln zł zakończył się remont Chodeckiej na odcinku między Wyszogrodzką a Kondratowicza. Wykonawca wymienił nawierzchnię jezdni oraz wyremontował chodniki i drogę dla rowerów. Remont zbiegł się z przebudową prostopadłej Kondratowicza, dlatego utrudnienia były wyjątkowo mocno odczuwalne. Kondratowicza (nie)zgodna z oczekiwaniami mieszkańców Bródna? Kondratowicza (nie)zgodna z oczekiwaniami mieszkańców?
Często jest tak, że piękne wizualizacje przedstawiane przez projektantów odbiegają od finalnego wykonania danej inwestycji. Niektórzy mieszkańcy Bródna zarzucają urzędnikom, że nawet projekt nie zgadza się z finalnym wykonaniem ulicy Kondratowicza.

Dlaczego nie otwierają Wincentego? Korki na uliczkach Zacisza są utrapieniem Dlaczego wciąż nie otwierają Wincentego?
Wincentego została wyłączona z ruchu indywidualnego, aby zmniejszyć korki i poprawić punktualność komunikacji miejskiej. Wygląda na to, że nikt nie zna precyzyjnej odpowiedzi, kiedy ponownie zostanie otwarta.
Tuż po remoncie mieszkańcy zauważyli pierwsze niedociągnięcia.

Surowo oceniają wykonanie Chodeckiej

- Firma wykonująca remont całej Chodeckiej niestety robiła swoje prace bardzo wybiórczo. Na skrzyżowaniu Chodeckiej z Wyszogrodzką są trzy przejścia. Dwa są zrobione poprawnie, a o jednym chyba komuś się zapomniało - wytyka mieszkanka, która sprawę zgłosiła radnej dzielnicy Katarzynie Górskiej-Manczenko. - Przyjechało dwóch panów, popatrzyli i usypali jakiś kruszec, aby dziur nie było. Następnie, za dwa dni, kiedy spadł śnieg, przyjechali położyć żółte płytki. Śnieg zniknął a efekt tej ich "roboty" widać gołym okiem. Pytanie, czy firma już otrzymała przelew za tę "pracę". Bo ktoś chyba ewidentnie poleciał sobie w kulki - dodaje.

Zapraszamy na zakupy

Chodecka niedokończona

- Tych "mnóstwo niedociągnięć" to wyłącznie południowo-zachodni narożnik skrzyżowania Chodeckiej z Wyszogrodzką. I nie są to niedociągnięcia lub niedoróbki - przekonuje Mikołaj Pieńkos z ZDM.

Jak dodaje, w rejonie przystanku Chodecka 03 nadal obowiązuje czasowy projekt organizacji ruchu wprowadzony przez firmę Gulermak na czas budowy metra.

- Gulermak stopniowo porządkuje ulice Bródna i usuwa zmiany, które wprowadzał na czas budowy metra. Tutaj też tak ma się stać. Według zapowiedzi: wczesną wiosną. Wtedy nasz wykonawca ma ustawić krawężniki na skrzyżowaniu w docelowej geometrii i dołożyć do nich chodniki. Takie są ustalenia w protokole końcowym naszej inwestycji i wykonawca jest zobowiązany do wykonania tych robót niezwłocznie po tym, jak stanie się to możliwe - informuje Mikołaj Pieńkos.

REKLAMA

Co z parkingiem obok policji?

Mieszkańcy szybko zauważyli, że parking przy komisariacie zmienia się po opadach w rozlewisko.

- Kolejny bubel remontu Chodeckiej? - dopytuje mieszkanka. - Takich bubli jest więcej. Polecam okolice stacji Bródno. Jeziora - wtóruje jej inna.

Według zapewnień ZDM parking przy komisariacie nie był przebudowywany przy okazji remontu Chodeckiej.

- Parking ma odwodnienie, bo widać rowek odwadniający. Być może w ramach konserwacji trzeba naprawić lekkie zapadnięcie nawierzchni - podsumowuje Mikołaj Pieńkos.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze (4)

# bry

19.01.2023 21:23

Co do samej ulicy Chodeckiej i załaczonej dokumentacji fotograficznej to jasne, że to bubel widać gołym okiem.
Przy stacji Bródno potwierdzam rozlewiska przy wejściu od strony ul. Łabiszyńskiej przy bloku przy opadach jezioro.
Ponadto zauważyłem na rogu ul. Łabiszyńskiej od strony budynku banku/ poczty, że tu jest duża różnica kilkudziesięciu na oko min 30 cm pomiędzy poziomem chodnika a jezdnia, spadek w kieruku jezdni (równia pochyła o dużym nasileniu). Przed budową metra nie było takiego spadku. Coś tu sie zadziało, wygląda jakby za mało ziemi nawieźli na zasypanie placu budowy metra. Przy intensywnych opadach na jezdnię z trawnika i chodników będzie spływała rzeka? Czas okaże, Ogólnie rozgrzebane i łatane okolice, skrzyniki poprawiane, zieleń (trawniki) niby nowe, a gorzej wyglądaja niż przed budową. Ciekawe jak sprawdzi się ścieżka rowerowa o szerokości ok 1.20 m w tym miejscu przy poczcie.
Czy to ta sama firma remontuje co ulicę Vhodecką?
NIby pogoda przeszkadza bio zima (bardziej kalendarzowa nif faktycznie), a pusto na budowie jezdni na odcinku Chodecka - Kondratowicza.

# Bry

19.01.2023 21:43

Czy pan pienkos miał zamknięte oczy gdy odbiory były? To samo na Kondratowicza. Chodniki krzywe i asfalt krzywy. Byle jak zrobione i byle odebrać. Drzewa sadzone zimą. Dno. Popis czy też pispo niszczy Polskę i Warszawę

# nnn

19.01.2023 22:08

#Bry napisał(a) 19.01.2023 21:43
Czy pan pienkos miał zamknięte oczy gdy odbiory były? To samo na Kondratowicza. Chodniki krzywe i asfalt krzywy. Byle jak zrobione i byle odebrać. Drzewa sadzone zimą. Dno. Popis czy też pispo niszczy Polskę i Warszawę
Oczy miał otwarte ale reklamówka z Biedry mu zasłaniała.

REKLAMA

# Wredny Kocur

20.01.2023 10:18

To nie ta firma od wrzucania reklamówek do maserati i dobudowaniu sobie "ot tak", bez prawnych konsekwencji narożnika budynku Lindego/Kasprowicza? Nie chce mi się googlować ale brzmi jakby turecko. ;] Po za tym ja lubię wodę - dzięki za przepiękne rozlewisko przy wieździe na pętlę, na centralny od strony JPII - mogę żaglowką RC tam pływać :)
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy