REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

budżet obywatelski

 

Z metra wprost na ćwiczenia? Proponują siłownię na Bródnie

  23 stycznia 2023

Z metra wprost na ćwiczenia? Proponują siłownię na Bródnie
źródło: bo.um.warszawa.pl

Jeden z pomysłów zgłoszonych do projektu obywatelskiego dla Targówka zakłada urządzenie placu do street workoutu przy stacji metra Kondratowicza. Chodzi o ćwiczenia wykonywane w plenerze przy użyciu prostych urządzeń typu drążki, poręcze, ławki czy liny, z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała.

REKLAMA

Autorzy projektu zaproponowali, aby plac do ćwiczeń urządzić na niezagospodarowanej części boiska znajdującego się przy Szkole Podstawowej nr 380 im. Jana Pawła II przy Krasiczyńskiej 4/6.

Street workout na Bródnie

Dla zapewnienia bezpieczeństwa nawierzchnia placu zostałaby wykonana z materiałów o właściwościach amortyzujących. Remont Chodeckiej w ogniu krytyki mieszkańców Bródna Remont Chodeckiej w ogniu krytyki mieszkańców Bródna
Niedawno wyremontowana przez ZDM ulica Chodecka na warszawskim Bródnie właśnie zostaje poddana ocenom mieszkańców. Uważają oni, że inwestycja jest pełna bubli.
W tym celu należy usunąć dotychczasową. Dodatkowo oprócz przyrządów do ćwiczeń pojawić się ma oświetlenie i kosze na śmieci.

Oprócz infrastruktury do ćwiczeń, do dyspozycji mieszkańców na okres trzech miesięcy będzie też trener, który będzie udzielał wskazówek, a nawet poprowadzi trening podczas regularnych zajęć. Łączny koszt został oszacowany na 235 tys. zł.

REKLAMA

Chcą ćwiczyć pod chmurką

- Street workout to świetna forma treningu, która może być treningiem samym w sobie lub wspomagać inne sporty. Jego wszechstronność pomaga również w osiągnięciu umiejętności fizycznych, które nie są specyficzne dla żadnego pojedynczego sportu. Uniwersalny charakter tego sportu sprawia, że nie jest tu ważna płeć ani wiek. Sprawdzi się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, u starszych i u dzieci. W okolicy jest wiele siłowni plenerowych, ale miejsca do street workoutu nie ma. Plac byłby świetnym uzupełnieniem oferty sportowej w okolicy - przekonują autorzy projektu.

Teraz ich pomysł zostanie poddany ocenie i jeśli przejdzie ją pozytywnie, w czerwcowym głosowaniu mieszkańcy zdecydują o jego dalszym losie.

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze (2)

# nnn

23.01.2023 12:02

Po co wydawać pieniądze? Wystarczy wyłączyć schody ruchome na stacji metra. Zanim taki autor projektu wylezie na górę to już mu się odechce cwiczeń z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Dodatkowo siatki z zakupami trzymane w rękach będą powodowały większą wszechstronność sportu.

# dm203

29.01.2023 07:59

doskonały pomysł, tego mi właśnie brakowało pod domem (to nie ironia)
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA