Już nie odwiedzisz urzędnika w pokoju. Nowe zasady na Woli
9 stycznia 2023
Stan epidemii skończył się w maju, ale wolskim urzędnikom najwyraźniej spodobał się system "zamkniętych drzwi". W urzędzie dzielnicy panują teraz zasady podobne do tych znanych z biurowców.
- Dlaczego wszystkie drzwi działowe na poszczególne piętra Urzędu Dzielnicy Wola pozostają od czasu ogłoszenia pandemii cały czas zamknięte? Mogą je otwierać tylko posiadacze specjalnych kart magnetycznych - dopytuje wolski radny Jarosław Lewandowski.
Urzędnicy niedostępni dla mieszkańców
Przed stanem epidemii każdy odwiedzający wolski ratusz na rogu al. "Solidarności" i Żelaznej mógł samodzielnie poruszać się po budynku.
Tramwaj wraca na Prostą, Kasprzaka i Skierniewicką
Tramwajarze zakończyli pierwszą część budowy trasy na Kasprzaka. Już w święto Trzech Króli mieszkańcy Woli i Jelonek pojadą nowymi torami do ronda ONZ. Na nowo oddanej trasie pasażerów wozić będą tramwaje linii 78.
- Przed pandemią można było się swobodnie przemieszczać po korytarzach urzędu, co znacznie ułatwiało dostęp od poszczególnych urzędników. Czego obawiają się pracownicy urzędu zamykając się w swoich pokojach przed mieszkańcami? - dopytuje radny Lewandowski.
Jak zauważa, drzwi działowe są zamknięte nie tylko od zewnątrz, ale również od wewnątrz, co jego zdaniem uniemożliwia ewentualną szybką ewakuację osób przebywających na poszczególnych piętrach
- Proszę o większe zaufanie urzędników do mieszkańców i na przyszłość nieizolowanie się od chcących odwiedzić ratusz. Jeżeli wcześniej było to niemożliwe, proszę o rozważenie, czy z nastaniem nowego roku, pomieszczenia Urzędu Dzielnicy Wola z powrotem nie mogłyby być otwarte dla mieszkańców naszej dzielnicy - prosi radny Jarosław Lewandowski.
Petentów obsługuje Wydział Obsługi Mieszkańców
- W związku z zainstalowaniem w Urzędzie Dzielnicy Wola systemu kontroli dostępu wszystkie drzwi na poszczególne piętra zostały zamknięte. Ma to na celu poprawę bezpieczeństwa osób i mienia - wyjaśnia burmistrz Krzysztof Strzałkowski.
Jak dodaje, mieszkańcy dzielnicy mają swobodny dostęp do sali obsługi mieszkańców, gdzie mogą załatwić większość swoich spraw, a w pozostałych przypadkach mogą wejść na teren urzędu po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się z urzędnikiem.
Burmistrz rozwiewa też wątpliwości związane z bezpieczeństwem: - Przy wszystkich drzwiach objętych kontrolą dostępu, od wewnątrz zamontowane są przyciski awaryjnego otwarcia drzwi. Ponadto system kontroli dostępu został zintegrowany z systemem przeciwpożarowym w urzędzie, który w przypadku uruchomienia alarmu automatycznie otwiera wszystkie drzwi, co umożliwia w pełni bezpieczną ewakuację z urzędu osób i mienia - wyjaśnia burmistrz.
(db)
.