REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wola

samorząd

 

Już nie odwiedzisz urzędnika w pokoju. Nowe zasady na Woli

  9 stycznia 2023

Już nie odwiedzisz urzędnika w pokoju. Nowe zasady na Woli
Dla petentów dostępny jest tylko Wydział Obsługi Mieszkańców; źródło: Dzielnica Wola

Stan epidemii skończył się w maju, ale wolskim urzędnikom najwyraźniej spodobał się system "zamkniętych drzwi". W urzędzie dzielnicy panują teraz zasady podobne do tych znanych z biurowców.

REKLAMA

- Dlaczego wszystkie drzwi działowe na poszczególne piętra Urzędu Dzielnicy Wola pozostają od czasu ogłoszenia pandemii cały czas zamknięte? Mogą je otwierać tylko posiadacze specjalnych kart magnetycznych - dopytuje wolski radny Jarosław Lewandowski.

Urzędnicy niedostępni dla mieszkańców

Przed stanem epidemii każdy odwiedzający wolski ratusz na rogu al. "Solidarności" i Żelaznej mógł samodzielnie poruszać się po budynku. Tramwaj wraca na Prostą, Kasprzaka i Skierniewicką Tramwaj wraca na Prostą, Kasprzaka i Skierniewicką
Tramwajarze zakończyli pierwszą część budowy trasy na Kasprzaka. Już w święto Trzech Króli mieszkańcy Woli i Jelonek pojadą nowymi torami do ronda ONZ. Na nowo oddanej trasie pasażerów wozić będą tramwaje linii 78.

- Przed pandemią można było się swobodnie przemieszczać po korytarzach urzędu, co znacznie ułatwiało dostęp od poszczególnych urzędników. Czego obawiają się pracownicy urzędu zamykając się w swoich pokojach przed mieszkańcami? - dopytuje radny Lewandowski.

Jak zauważa, drzwi działowe są zamknięte nie tylko od zewnątrz, ale również od wewnątrz, co jego zdaniem uniemożliwia ewentualną szybką ewakuację osób przebywających na poszczególnych piętrach

- Proszę o większe zaufanie urzędników do mieszkańców i na przyszłość nieizolowanie się od chcących odwiedzić ratusz. Jeżeli wcześniej było to niemożliwe, proszę o rozważenie, czy z nastaniem nowego roku, pomieszczenia Urzędu Dzielnicy Wola z powrotem nie mogłyby być otwarte dla mieszkańców naszej dzielnicy - prosi radny Jarosław Lewandowski.

REKLAMA

Petentów obsługuje Wydział Obsługi Mieszkańców

- W związku z zainstalowaniem w Urzędzie Dzielnicy Wola systemu kontroli dostępu wszystkie drzwi na poszczególne piętra zostały zamknięte. Ma to na celu poprawę bezpieczeństwa osób i mienia - wyjaśnia burmistrz Krzysztof Strzałkowski.

Jak dodaje, mieszkańcy dzielnicy mają swobodny dostęp do sali obsługi mieszkańców, gdzie mogą załatwić większość swoich spraw, a w pozostałych przypadkach mogą wejść na teren urzędu po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się z urzędnikiem.

Burmistrz rozwiewa też wątpliwości związane z bezpieczeństwem: - Przy wszystkich drzwiach objętych kontrolą dostępu, od wewnątrz zamontowane są przyciski awaryjnego otwarcia drzwi. Ponadto system kontroli dostępu został zintegrowany z systemem przeciwpożarowym w urzędzie, który w przypadku uruchomienia alarmu automatycznie otwiera wszystkie drzwi, co umożliwia w pełni bezpieczną ewakuację z urzędu osób i mienia - wyjaśnia burmistrz.

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze (2)

# Vvv

09.01.2023 16:24

Pytanie ile faktycznie jest urzędników w ratuszu, ale ile pracuje na zdalnym.

# nnn

10.01.2023 13:03

Wiedzą, że ich działalność wkurza ludzi, więc zamknęli żeby im petent z ogórkiem nie przyszedł.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA