REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wola

inwestycje

 

Tramwaj wraca na Prostą, Kasprzaka i Skierniewicką

  5 stycznia 2023

Tramwaj wraca na Prostą, Kasprzaka i Skierniewicką
źródło: UM Warszawa

Tramwajarze zakończyli pierwszą część budowy trasy na Kasprzaka. Już w święto Trzech Króli mieszkańcy Woli i Jelonek pojadą nowymi torami do ronda ONZ. Na nowo oddanej trasie pasażerów wozić będą tramwaje linii 78.

REKLAMA

Ostatnie porządki na nowych torach na Kasprzaka tramwajarze mają już za sobą. W środę 4 stycznia rano szlifowali szyny i przeprowadzili jazdy kontrolne tramwajem pomiarowym, a potem jednym z nowych wagonów marki Hyundai Rotem.

Powrót linii 78

W piątek 6 stycznia zostanie przywrócony ruch tramwajowy na Prostej, Kasprzaka i Skierniewickiej między przystankami Rondo ONZ i Metro Płocka. "Sianokosy" w centrum Warszawy? Tramwajarze zaskoczyli mieszkańców Czy to "sianokosy" w centrum Warszawy?
Warszawscy tramwajarze posadzili rozchodnik na ponadkilometrowym odcinku torów w centrum miasta. Takich zielonych torów jest już w Warszawie 28 kilometrów. Kolejne pojawią się na budowanych trasach tramwajowych na Kasprzaka, Spacerowej, Gagarina i Sobieskiego.
Tramwaje linii 78 zostaną skierowane na nową trasę, przebiegającą w obu kierunkach ulicami: ŻERAŃ FSO - (...) - al. Jana Pawła II - Prosta - Kasprzaka - Skierniewicka - Wolska - (...) - OS. GÓRCZEWSKA.

Tramwaje będą podjeżdżały na przystanki co 8 minut w godzinach szczytu i co 12 minut poza szczytem. Obecna trasa linii 11, czyli ulicą Okopową i Towarową do placu Narutowicza, zostaje utrzymana. Przywrócone zostają przystanki: Rogalińska 04, Szpital Wolski 05 i 06, Karolkowa 03 i 04, Rondo Daszyńskiego 07 i 08, Norblin 03 i 04 i Rondo ONZ 08.

REKLAMA

Tramwaj na Kasprzaka

Prace przy budowie tramwaju na Kasprzaka ruszyły w marcu. Dziś gotowych jest już ponad pół kilometra nowych torów miedzy Skierniewicką a Karolkową.

- Łącznie w ramach tej inwestycji wybudujemy lub wyremontujemy 3,5 km torów. Zapewnimy mieszkańcom dynamicznie rozbudowujących się osiedli dzielnicy Wola szybki, wygodny dojazd do metra. Na całej trasie tramwaju na Kasprzaka torowiska będą zielone - mówi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Po oddaniu do użytku cała trasa - między ul. Wolską a rondem ONZ - będzie w jednolitym standardzie technicznym. Najważniejszą częścią zakończonych prac jest nowy węzeł rozjazdowy, który pozwoli tramwajom skręcać także w kierunku Wolskiej. Dotychczas nie było takiej możliwości.

Trasa na Kasprzaka, na całej długości linii, gotowa będzie w tym roku. Realizacją inwestycji zajmuje firma Strabag a jej koszt to 205 mln zł.

(jok)

.
 

Polecamy

Komentarze (5)

# Vvv

05.01.2023 13:31

Fajnie, że tramwaj wraca, tylko ta trasa jest kompletnie bez sensu. Po co ludzie mają jechać na żerań z woli przez dworzec centralny, politechnikę i marszałkowską. Nie lepiej zrobić trasę przez towarową lub halę mirowską.

# Tikalla

05.01.2023 17:04

Do Vvv Właśnie jest przez Halę Mirowską...

# Stop LGBT

05.01.2023 17:10

Dlaczego 10 nie jeździ ,Rafał jak to jest ,?

REKLAMA

# Vvv

05.01.2023 18:14

Do Tikalla
No właśnie nie. Według rozpiski WTP przy rondzie ONZ skręca w prawo. To Jana Pawła II w opisie to jest fragment między rondem ONZ a dworcem centralnym.

# zjelonek

09.01.2023 19:31

Dawno tam na powierzchni nie byłem.
Czy odbudowano może skręt z Kasprzaka w Towarowa?
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA