REKLAMA

Wola

budżet obywatelski »

 

Przy Szpitalu Wolskim dziura na dziurze. Pacjenci czekają na remont

  16 lutego 2024

alt='Przy Szpitalu Wolskim dziura na dziurze. Pacjenci czekają na remont'
źródło: bo.um.warszawa.pl

Jeden z projektów budżetu obywatelskiego dla Woli zakłada usprawnienie komunikacji pomiędzy pawilonami oraz poprawę bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu na terenie Szpitala Wolskiego. Obecnie na szpitalnych drogach wewnętrznych można połamać nogi.

REKLAMA

Drogi na terenie Szpitala Wolskiego mają formalnie charakter dróg wewnętrznych zapewniających obsługę komunikacyjną zarówno dla karetek pogotowia, samochodów osobowych i ciężarowych, pacjentów przychodzących na SOR, badania, poradni, jak i pacjentów transportowanych na wózkach inwalidzkich i przewożonych z SOR na oddziały i z oddziałów na badania diagnostyczne pomiędzy budynkami szpitala. Ich nawierzchnia jest w fatalnym stanie.

Dziurawe drogi w Warszawie

Nawierzchnia dróg jest corocznie naprawiana. Jak inwestować po dokładnej analizie produktów bankowych? Jak inwestować po dokładnej analizie produktów bankowych?
W obliczu dynamicznych zmian na rynku finansowym, właściwa analiza produktów bankowych jest kluczem do efektywnej i zrównoważonej inwestycji. W naszej dzisiejszej dyskusji skupimy się na tym, jak inwestycje po analizie produktów bankowych mogą przyczynić się do rozwoju osobistych finansów oraz wpłynąć pozytywnie na środowisko i społeczeństwo. Wykorzystamy tutaj wiedzę na temat funduszy inwestycyjnych, zasad ESG (Environmental, Social, Governance) oraz praktyczne aspekty analizy finansowej. Warto pamiętać, że współczesny bank - zielony i nowoczesny - jest naszym partnerem na każdym etapie podróży inwestycyjnej, pomagając w wyborze ekologicznych rozwiązań i ocenie ich wyników.
Nic dziwnego, że do budżetu obywatelskiego trafił projekt remontu. Realizacja projektu miałaby na celu poprawę warunków przejazdu, zwłaszcza pacjentom transportowanym na wózkach medycznych i inwalidzkich.

- Aktualna nawierzchnia drogi wokół pawilonu nr 8, wykonana uprzednio bez prawidłowej podbudowy, jest pokruszona, a brak spadków uniemożliwia właściwe odprowadzenie wody opadowej. Na odcinku od wjazdu na teren szpitala od ul. Szarych Szeregów do wjazdu karetek do SOR, z uwagi na brak pieniędzy na kapitalny remont, droga usiana jest łatanymi doraźnie dziurami. Przy odpływach kanalizacyjnych obserwuje się obniżenie poziomu drogi, prawdopodobnie przez osiadanie studzienek i wielokrotne jej podmycie. Na odcinku od pawilonu nr 9 do wyjazdu przy ul. Brylowskiej pozostawiony został odcinek drogi wykończony prefabrykatami sześciokątnymi, tzw. trylinką pochodzącą prawdopodobnie z lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Na tym odcinku poziom drogi jest lokalnie obniżony, co skutkuje dużym dyskomfortem przy transporcie pacjentów do i z oddziału internistyczno-geriatrycznego. Realizacja projektu zdecydowanie usprawni obsługę komunikacyjną rozległego kompleksu - wyjaśnia autorka projektu oszacowanego na blisko milion złotych.

Zapraszamy na zakupy

Budżet obywatelski w Warszawie

Czy warto ponieść takie koszty? Jest to z pewnością jeden z bardziej pożytecznych projektów, jakie pojawiły się w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego Woli. Jeśli pozytywnie przejdzie ocenę formalno-prawną, muszą go jeszcze poprzeć mieszkańcy w czerwcowym głosowaniu. Dopiero wówczas realizacja tej ważnej dla Szpitala Wolskiego i jego pacjentów inwestycji ma szansę nastąpić w przyszłym roku.

DB

.
 

REKLAMA

Komentarze (4)

# jersey

18.02.2024 17:48

Niech się wezmą za SOR w tym szpitalu. To miejsce zakrawa na kpinę ...

# xxxxx

18.02.2024 21:52

#jersey napisał(a) 18.02.2024 17:48
Niech się wezmą za SOR w tym szpitalu. To miejsce zakrawa na kpinę ...

Jak wszystkie SOR-y w wwie. Ostatnio 20 godzin w Bielańskim. Lekarz pojawił się po 7 godzinach mojego wycia z bólu

# Anna S

21.02.2024 10:21

Na sorze w Wolskim zajeto sie mna wszechstronnie i dokładnie! DziękiannaS

REKLAMA

# Arpa61

25.02.2024 05:18

Najpotworniejsze miejsce i najgorsze chamstwo z jakim miałem w życiu do czynienia; SOR tego miejsca zwanego "szpitalem". Sanitariusz arcycham bandyta, personel nie wiadomo kto, bo w tajnym cywilu. Cierpiałem i potraktowali mnie jak swojego wroga. Następnym razem wybieram śmierć, niż tę dzicz.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024