Progi na Łasaka najwcześniej w 2017. Dlaczego?
6 lipca 2015
Wiadomo już, jaka jest najwcześniejsza możliwa data fizycznego uspokojenia ruchu na ul. Łasaka.
- Analizy bezpieczeństwa na tej ulicy można śmiało dokonać po wyjściu z samochodu i próbie przedostania się na drugą stronę po przejściu dla pieszych bądź poza nim. Mieszkańcy uważający, że na Łasaka należy zainstalować progi wyspowe umożliwiające przejazd autobusów stanowią większość. Przypominam, że przejścia są w odległościach większych niż 200 m, więc można przekraczać jezdnię między nimi. Proszę także spróbować włączyć się do ruchu na rowerze albo przejechać rowerem po drodze pieszo-rowerowej, która jest sukcesywnie traktowana jako parking albo plac manewrowy. Dowody? Zdjęć wykroczeń mam bez liku.
Mieszkańcy uważający, że na Łasaka należy zainstalować progi wyspowe umożliwiające przejazd autobusów stanowią większość. Druga edycja budżetu partycypacyjnego stała się okazją do powalczenia o nie (odpowiedni projekt złożył Arkadiusz Kuranowski). Na uspokojenie ruchu na Łasaka nie można jednak było głosować, bo projekt został odrzucony. Dlaczego?
Dlatego, że wybudowana w ubiegłym roku ulica jest na gwarancji. Według informacji podanej na stronie budżetu partycypacyjnego gwarancja ta obejmuje nawierzchnię jezdni, chodników, drogi rowerowej i wjazdów do posesji, oświetlenie uliczne, kanalizację i pasy zieleni. Obowiązuje do roku 2017, więc instalacji progów można spodziewać się w najlepszym razie za trzy lata.
DG