REKLAMA

Bemowo

komunikacja »

 

Pomysł na lotnisko

  7 marca 2008

Ostatnia sesja rady dzielnicy upłynęła na debacie o przyszłości bemowskiego lotniska. W obecności gen. Gromosława Czempińskiego, prezesa Aeroklubu Warszawskiego oraz Mirosława Izydorczyka, dyrektora lotniska radni Bemowa zgodnie poparli pomysł przejęcia lotniska od MSWiA przez samorząd Warszawy.

REKLAMA

Radni opowiedzieli się również za tym, by lotnisko uzyskało miano najlepszego miejsca w stolicy do obsługi rosnącego ruchu małych, prywatnych samolotów typu awionetka. Stworzyłoby to możliwości rozwoju infrastruktury okołolotniskowej, jak nowe hotele czy punkty usługowo-gastronomiczne. Lotnisko może stać się ponadto idealnym zapleczem dla mistrzostw Euro 2012, umożliwiając przylot kibicom z Europy, których coraz częściej stać na własny samolot.

- Miejsce w tej chwili nie należy do najatrakcyjniejszych. Chciałbym zupełnie odmienić nasze bemowskie lotnisko. Życzyłbym sobie, żeby przylatywali tutaj za-równo goście z zagranicy, jak i przychodzili nasi mieszkańcy - mówi burmistrz Ja-rosław Dąbrowski. - Liczę na to, że przyciągniemy potencjalnych inwestorów, któ-rzy stworzą tu specyficzny klimat. Bemowo jest w tej chwili ubogie, jeżeli chodzi o kawiarnie czy kluby. Mam nadzieję, że wkrótce to się zmieni. Szansą jest odre-montowanie i zupełna zmiana wizerunku tego miejsca.

To dopiero wstępne przymiarki i zapewne przed nami długotrwałe dyskusje na temat przyszłości lotniska. Będziemy się im z uwagą przysłuchiwać. Mieszkańców, którzy mają własne pomysły, zachęcamy do aktywnego włączenia się do działań władz.

Agnieszka Pająk-Czech

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy