REKLAMA

Bemowo

różne »

 

Fałszywy lekarz, fałszywy policjant

  7 marca 2008

Bemowscy policjani znów są zmuszeni apelować o ostrożność! Oszuści podszywają się pod pracowników pogotowia ratunkowego i policjantów!

REKLAMA

W ostatnim "Echu" opisywaliśmy sztuczki, jakie są stosowane przez oszustów, nastawionych głównie na obrabowanie starszych osób. Bandyci podszywają się pod elektryków, hydraulików, ankieterów, a ich pomysłowość nie zna granic. Bemowscy policjanci przedstawiają ku przestrodze kolejne sposoby. - Spotkaliśmy się z sy-tuacjami, w których oszuści podszyli się pod pracowników pogotowia ratunkowego! Weszli do mieszkania przerażonej staruszki, której opowiedzieli historię, że po-trzebne są pieniądze na zakup krwi potrzebnej do przeprowadzenia operacji syna, który uległ wypadkowi w pracy! Zaskoczona i zdenerwowana ofiara ani przez mo-ment nie zastanawiała się nad potwierdzeniem tych faktów i przekazała przestęp-com pieniądze - opowiada policjant.

Nie zawsze ich próby są jednak tak drastyczne. - Najczęściej oszuści podają się za pracowników opieki społecznej, urzędu skarbowego i ZUS-u. Twierdzą, że otrzymamy: jakieś świadczenia pieniężne, zwrot podatku, większą emeryturę lub rentę. Aby otrzymać pieniądze musimy jednak wpłacić opłatę manipulacyjną lub dać pieniądze na zakup znaczków skarbowych. Sumy te mogą być duże. Czasami jednak chcą tylko, żebyśmy pokazali miejsce, gdzie przechowujemy gotówkę - do-daje funkcjonariusz.

Wielu starszych ludzi czuje respekt, a niektórzy nawet strach przed policjan-tami i strażnikami miejskimi. Kiedy osoby w mundurze pukają do drzwi mieszkania, emeryci nie sprawdzają ich legitymacji. To duży błąd. - Fałszywi policjanci i straż-nicy informują nas, iż ktoś z rodziny nie ma pieniędzy, aby zapłacić mandat, po-pełnił przestępstwo albo jechał samochodem pod wpływem alkoholu. Sugerują, że sprawę można załatwić polubownie, bez składania zeznań w komisariacie, ale za pewną opłatą - mówi śledczy.

Pamiętaj! Nigdy nie dawaj pieniędzy obcym ludziom! Sprawdzaj tożsamość niezna-jomych gości! W razie jakichkolwiek podejrzeń dzwoń po policję!

stroja

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe