REKLAMA

Bielany

komunikacja »

 

Pogadali, kasy nie dali

  19 listopada 2010

W październiku odbyło się spotkanie podsumowujące konsultacje społeczne na temat komunikacji rowerowej na Bielanach. Urzędnicy chętnie dyskutowali z rowerzystami, co i jak zrobić, aby w dzielnicy lepiej jeździło się na jednośladach. Niestety z powodu braku funduszy na pogawędkach się skończyło.

REKLAMA

Najwięcej zarzutów rowerzystów padło pod adresem wybudowanej dwa lata temu trasy biegnącej wzdłuż ulic Podczaszyńskiego, Perzyńskiego i częściowo także Rud-nickiego. Pytano m.in. dlaczego od prawie ośmiu lat przejazd przez torowisko na skrzyżowaniu ul. Broniewskiego i Rudnickiego kończy się płotem? Kiedy zostaną włączone (nieczynne również od ośmiu lat) sygnalizatory świetlne dla rowerzystów na skrzyżowaniu Podczaszyńskiego i Żeromskiego? Obecnie są one elegancko okryte czarną folią. Rowerzyści zwrócili również uwagę na konieczność likwidacji wysokich progów na ścieżce rowerowej wzdłuż ulicy Perzyńskiego i Staffa.

Nie ma pieniędzy

Obecna na spotkaniu Anna Miedzińska z bielańskiego wydziału ochrony środowiska zapewniła rowerzystów, że wszystkie zgłoszone uwagi zostaną uwzględnione "jak tylko dzielnica będzie miała na ten cel pieniądze". To właśnie brak funduszy sprawił, że od sześciu lat nie dostosowano dla rowerzystów skrzyżowania ulic Żeromskiego i Podczaszyńskiego. Obecnie dzielnica nie posiada także pieniędzy na likwidację wysokich progów na ścieżce rowerowej wzdłuż Perzyńskiego i Staffa. Natomiast sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Broniewskiego z Rudnickiego ma zostać włączona po ponownej ocenie przez inżyniera ruchu.

Rowerzyści domagali się również lepszego oznakowania okolic stacji metra Młociny. Brakuje tam jasnej informacji, gdzie znajdują się parkingi rowerowe. Władze dzielnicy zobowiązały się, że zwrócą się z prośbą do Zarządu Transportu Miejskiego o lepsze oznakowanie dojazdów do miejsc postojowych dla rowerzystów na terenie parkingu przy metrze.

Wstąp do księgarni

Co zrobią dla rowerzystów?

Plany dzielnicy Bielany, dotyczące komunikacji rowerowej są uzależnione od możli-wości finansowych. - W pierwszej kolejności będziemy się starali o pozyskanie pie-niędzy na opracowanie studium wykonalności sieci dróg rowerowych, w którym bę-dą uwzględnione uwagi, zebrane w trakcie konsultacji społecznych na temat komu-nikacji rowerowej na Bielanach, jak m.in. przedłużenie i modernizacja ścieżki rowe-rowej wzdłuż Wybrzeża Gdyńskiego, budowa brakującego fragmentu ścieżki na Marymonckiej na odcinku od AWF-u do Dewajtis, na odcinku od al. Zjednoczenia do Podczaszyńskiego oraz wzdłuż ul. Wólczyńskiej do Kampinosu - wylicza Mirosława Włodek, naczelniczka WOŚ dla dzielnicy Bielany.

Anna Przerwa

19-633 - pod tym telefonem rowerzyści mogą zgłaszać wszelkie usterki drogowe.

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe