REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

kultura

 

Pod znakiem pisanki

  12 kwietnia 2003

Zbliżają się Święta Wielkanocne. W niektórych ośrodkach kultury i klubach osiedlowych zaplanowano z tej okazji konkursy plastyczne związane tematycznie ze świętami. To jednak oczywiście nie wyczerpuje wszystkich bielańskich propozycji kulturalnych.

REKLAMA

Klub Miłośników "Chomiczówka" przy ul. Nerudy 1 zaprasza 17 kwietnia o 18.00 na konkurs plastyczny. Jego tematem będzie pisanka wielkanocna, a udział mogą brać wszyscy zainteresowani. Dwudniowy konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pod tytułem "Pisanki i kolorowanki" odbędzie się w tej samej placówce 15 oraz 16 kwietnia. Początek o godz. 16.00.

Osoby pragnące doskonalić swoje umiejętności w trudnej sztuce ikebany, czyli sztuce układania kwiatów powinny stawić się 28 kwietnia o godz. 18.00 w klubie przy ul. Petofiego 3. Zajęcia potrwają przez dwie godziny i przewidziane są dla dorosłych uczestników.

Największym wydarzeniem z zakresu muzyki poważnej będzie koncert kościelny w wykonaniu kwartetu smyczkowego. Odbędzie się w niedzielę, 13 kwietnia o godz. 20.00 w kościele św. Zygmunta przy pl. Konfederacji 55. W programie "Siedem słów Chrystusa na krzyżu" według Haydna.

Nie zapomniano o seniorach. Spotkanie wielkanocne adresowane do starszych mieszkańców Bielan zaplanowano na 15 kwietnia. Rozpocznie się ono o godz. 14.00 w Klubie Mieszkańców "Chomiczówka" (ul. Nerudy 1). Oddzielne spotkanie wielkanocne będą mieli kombatanci. Przewidziano je 16 kwietnia o godz. 13.00 w Bielańskim Klubie Kombatanta w Bibliotece Publicznej przy ul. Duracza 19. W placówce tej nadal można oglądać wystawę poświęconą życiu i twórczości Stefana Żeromskiego. Pisaliśmy już na ten temat szerzej w poprzednim wydaniu "Echa". Wspomnijmy więc jedynie, że goście indywidualni mogą zwiedzać ekspozycję w dni powszednie od 9.00 do 19.00, a w soboty i niedziele między 9.00 a 14.00. Grupy zorganizowane przyjmowane są natomiast po uprzednim uzgodnieniu.

iba

 

Czytaj na ten temat

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Helloprint Polska

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA