REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

bezpieczeństwo

 

Bezpieczniejsze samochody

  16 maja 2003

Bielany to pierwsza z warszawskich dzielnic, która wdrożyła program przeciwdziałania przestępczości samochodowej. Było to możliwe dzięki współdziałaniu trzech instytucji - urzędu dzielnicy, bielańskiego komisariatu policji oraz III Inspektoratu PZU SA.

REKLAMA

Każdy mieszkaniec Bielan posiadający samochód może uzyskać specjalną naklejkę, którą umieszcza na wewnętrznej stronie szyby. Dzięki zawartym na niej informacjom wiadomo, z której części dzielnicy pochodzi auto.

Do tej pory udało się oznakować prawie 200 pojazdów. Statystyki wskazują, że liczba kradzieży jest znacznie niższa wśród pojazdów z nalepkami niż tych, które nie posiadają naklejek.

Uzyskanie naklejki jest bezpłatne. Kierowcy zainteresowani jej uzyskaniem mogą zgłosić się do jednej z trzech komend policji:

  1. ul. Żeromskiego 7,
  2. ul. Wrzeciono 38,
  3. ul. Broniewskiego 59 a.
Najwygodniej zaś po prostu skontaktować się z dzielnicowym właściwym dla naszego miejsca zamieszkania, uzyskać instrukcję odnośnie wypełnienia stosowanego formularza, a następnie przesłać go do komendy przy ul. Żeromskiego 7 opatrując dopiskiem "program". W celu sfinalizowania sprawy dzielnicowy zgłosi się do nas. Formularz jest bardzo prosty. Składa się z 12 pól. Właściciel auta wypełnia siedem z nich. Są to właściwie wyłącznie dane dotyczące pojazdu i jego miejsca parkowania oraz dane personalne i kontakt do właściciela samochodu. Formularz można w bardzo łatwy sposób wydrukować ze strony internetowej bielańskiego urzędu dzielnicy (www.bielany.waw.pl).

Sukces programu zapewne spowoduje zainteresowanie nim innych dzielnic. Kto wie, gdyby stosowną nalepkę posiadał szef warszawskiej straży miejskiej Witold Marczuk, to być może nie skradziono by mu służbowego auta. No cóż, szkoda, że komendant nie jest mieszkańcem Bielan.

Gustaw Czarka

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

Helloprint Polska

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA