Pisarz pamiętany
1 marca 2003
Do końca marca można oglądać w Bibliotece Publicznej przy ul. Duracza 19 wystawę poświęconą życiu i twórczości Stefana Żeromskiego.
Łączka wciąż za płotem. Zielony teren jest bezużyteczny
Od kilku lat ogrodzona, zarośnięta i pełna śmieci - tak dziś wygląda słynna łączka wawrzyszewska. Choć bielańscy radni niegdyś cieszyli się z zablokowania zabudowy tego terenu, mieszkańcy pytają: czy właśnie o taki efekt chodziło?
Przypomnijmy, że najnowszą ekranizacją twórczości Stefana Żeromskiego jest "Przedwiośnie" w reżyserii Filipa Bajona.
Dla młodych osób odwiedzających wystawę jest to znakomita okazja do pogłębienia znajomości o życiu i dokonaniach autora "Ludzi bezdomnych". Starsi zapewne chętnie sobie przypomną tego ciągle chętnie czytanego autora. Nawet osoby, które mało kojarzą kim był Żeromski często używają tego nazwiska. Imię Żeromskiego nosi przecież jedna z ważniejszych bielańskich ulic. Mieszkańcy budynków przy ul. Duracza wiedzą oczywiście, iż ulica ta biegnie prostopadle właśnie do Żeromskigo i przecina ją.
Biblioteka organizuje lekcje muzealne. Termin można uzgodnić dzwoniąc pod numer 835-43-55. Komisarzem wystawy jest Anna Dzieciuchowska, a jej scenariusz przygotowała Maria Mironowicz-Panek.
gc
.









































