Przed wejściem do Unii
12 kwietnia 2003
Ośrodki Informacji Europejskiej, w których można uzyskać wiedzę o Unii Europejskiej, działają we wszystkich dzielnicach i miastach. Podobnie jest oczywiście na Bielanach i w Łomiankach.
Łączka wciąż za płotem. Zielony teren jest bezużyteczny
Od kilku lat ogrodzona, zarośnięta i pełna śmieci - tak dziś wygląda słynna łączka wawrzyszewska. Choć bielańscy radni niegdyś cieszyli się z zablokowania zabudowy tego terenu, mieszkańcy pytają: czy właśnie o taki efekt chodziło?
00 a 16.00. Na miejscu istnieje możliwość zapoznania się z rozmaitymi publikacjami, można również skorzystać z Internetu. Pracownicy ośrodka chętnie wyjaśnią na jakich zasadach będzie można podjąć pracę w krajach UE, z jakich programów pomocowych będą mogły skorzystać małe i średnie przedsiębiorstwa oraz na jakie dopłaty mogą liczyć rolnicy.
Podobny punkt dla mieszkańców Bielan działa w tutejszym urzędzie dzielnicy przy ul. Przybyszewskiego 70/72. Czynny jest w godzinach pracy urzędu, czyli w poniedziałki od 10.00 do 18.00, a w pozostałe dni powszednie od 8.00 do 16.00. Można tu uzyskać m.in. informacje o zasadach członkostwa w tak wielkiej instytucji, jaką jest Unia Europejska oraz dowiedzieć się, jak w Unii funkcjonują lokalne społeczności.
Warto uzupełnić naszą wiedzę i rozwiać wszelkie możliwe wątpliwości, zanim podejmiemy ostateczną decyzję o głosowaniu.
aga
.











































