REKLAMA

Żoliborz

budżet obywatelski »

 

Mała metamorfoza na placu Inwalidów?

  11 lutego 2024

alt='Mała metamorfoza na placu Inwalidów?'
źródło: bo.um.warszawa.pl

Czy plac Inwalidów w sercu Starego Żoliborza przejdzie małą metamorfozę? O tym zdecyduje głosowanie nad budżetem obywatelskim dzielnicy. Jeden z projektów zakłada wymianę alejki.

REKLAMA

Istniejąca alejka zbudowana jest z położonych luźno, zdezelowanych płyt chodnikowych przedzielonych kępami trawy. Powoduje to utrudnienia w przemieszczaniu się spacerowiczom oraz w utrzymaniu należytego stanu bezpieczeństwa nawierzchni - wylicza wady kostki pomysłodawca projektu złożonego do budżetu obywatelskiego Żoliborza na 2025 rok. Obecnie po każdym ulewnym deszczu alejka na placu Inwalidów zalana jest wodą, co praktycznie uniemożliwia poruszanie się nią. Jak inwestować po dokładnej analizie produktów bankowych? Jak inwestować po dokładnej analizie produktów bankowych?
W obliczu dynamicznych zmian na rynku finansowym, właściwa analiza produktów bankowych jest kluczem do efektywnej i zrównoważonej inwestycji. W naszej dzisiejszej dyskusji skupimy się na tym, jak inwestycje po analizie produktów bankowych mogą przyczynić się do rozwoju osobistych finansów oraz wpłynąć pozytywnie na środowisko i społeczeństwo. Wykorzystamy tutaj wiedzę na temat funduszy inwestycyjnych, zasad ESG (Environmental, Social, Governance) oraz praktyczne aspekty analizy finansowej. Warto pamiętać, że współczesny bank - zielony i nowoczesny - jest naszym partnerem na każdym etapie podróży inwestycyjnej, pomagając w wyborze ekologicznych rozwiązań i ocenie ich wyników.
Tomasz Mielcarz chciałby to zmienić.

Stary Żoliborz czeka na nowy chodnik?

Projekt za ponad 423 tys. złotych zakłada remont całej alejki biegnącej dookoła placu Inwalidów. W ramach wspomnianej kwoty nastąpiłby demontaż istniejącej nawierzchni i zastąpienie jej mineralną, która nie zniszczyłaby korzeni rosnących tam drzew. Dodatkowo przy alejce mogłyby pojawić się ławki oraz kosze na śmieci, które zastąpiłyby stare i wysłużone.

Zanim jednak projekt trafi pod czerwcowe głosowanie mieszkańców, najpierw muszą ocenić go urzędnicy. Ewentualna realizacja tej małej inwestycji na Starym Żoliborzu mogłaby nastąpić już w przyszłym roku.

MB

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024