REKLAMA

Bemowo

Robotnicy wrócili na plac budowy

 

Pełczyńskiego rodzi się w bólach. Praca znów wre

  12 maja 2015

alt='Pełczyńskiego rodzi się w bólach. Praca znów wre'

Dobre wiadomości z Pełczyńskiego. Na plac budowy wrócili robotnicy, którzy pracują przy przebiciu tej ulicy przez nieużytki. Dzięki temu, że po latach powstanie brakujący odcinek ulicy, zmniejszą się korki w okolicy. Przebudowana Pełczyńskiego ma być gotowa pod koniec sierpnia.

REKLAMA

Na ulicy Pełczyńskiego znów praca wre. Po placu budowy jeżdżą koparki i spychacze a robotnicy podłączają do prądu ustawione tu niedawno latarnie. Termin oddania ulicy - koniec sierpnia - nie wydaje się zagrożony. Robotnicy zniknęli z Pełczyńskiego. Niebawem wrócą Robotnicy zniknęli z Pełczyńskiego. Niebawem wrócą
- Przerwane prace przy budowie ulicy Pełczyńskiego! Robotnicy zeszli z budowy i nic się tam nie dzieje. Czy to byłoby na tyle z budowy brakującego odcinka tej bardzo potrzebnej ulicy? - denerwuje się nasz czytelnik. Faktycznie, jezdnia jest wytyczona, ale na placu budowy hula wiatr. - Nie ma powodów do obaw, trwa uaktualnianie dokumentacji - uspokajają urzędnicy.

Wybudowanie brakującego odcinka tej ulicy to swoiste "never ending story". O potrzebie tej inwestycji wiadomo było co najmniej od dziesięciu lat, czyli od momentu oddania do użytku pierwszych nowych osiedli w rejonie Zielonego Stawu. Bloków i samochodów przybywało - i wciąż przybywa - a kierowcy mają jedyną możliwość wydostania się z osiedla przez wąską uliczkę Narwik do Lazurowej, która również nie jest szeroka. Korki są tu zarówno o poranku, jak i popołudniem. Na skrzyżowaniu nie ma świateł, przez co nie tylko auta jadące Lazurową nie pozwalają włączyć się do ruchu kierowcom z bocznych ulic, ale także dochodzi tu do niebezpiecznych sytuacji na przejściu dla pieszych. W 2012 roku były burmistrz Bemowa Jarosław Dąbrowski apelował nawet do właścicieli nieruchomości, by zrzekli się części swoich działek pod budowę ulicy. Naturalnie spotkało się to z ostrym sprzeciwem. Z przyspieszenia budowy nic nie wyszło i inwestycja ruszyła dopiero na początku lutego tego roku.

Wybudowanie brakującego odcinka Pełczyńskiego położy kres koszmarowi, ponieważ część aut będzie mogła dojechać do głównej arterii Bemowa - ulicy Powstańców Śląskich. Ułatwiony będzie także dojazd do Alei Sportów Miejskich, gdzie można korzystać z różnorakiego sprzętu sportowego. Niewykluczone, że ulicą pojedzie lokalny autobus - takie były plany władz dzielnicy w momencie podejmowania decyzji zarówno o budowie alei, jak i przebiciu ulicy Pełczyńskiego.

Przemysław Burkiewicz

.
 

Komentarze (12)

# MałaMi

13.05.2015 08:34

Burkiewicz ,coś słabo przemyciłeś w tym tekście wychwalanie Folwarku Bemowo.Czlowieku postaraj się bardziej bo profity Ci się zmniejszą i wymarzonego eatu na Czerskiej nie dostaniesz...

# Niki6

13.05.2015 08:43

Tak to Jarosław Dąbrowski buduję własnymi rękoma tą ulicę.Dziękujemy ,że porzuciłeś rodzinną Pragę i budujesz nowe,piękne Bemowo.Jarku ,możesz liczyć na kamień pamiątkowy przy Powstańców Śląskich 102.

# Kubek

13.05.2015 09:56

Nienawidzę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

REKLAMA

# DużaMI

13.05.2015 10:00

Cześć PISIORY

# bemov

13.05.2015 10:50

A Gręziak nie może przez tyle lat wyremontować ul Szobera, wyrażnie minął się z powołaniem, niech się do roboty weźmie albo zwróci mandat

# Ruch_obywatelski_Bemowo

13.05.2015 19:08

Planujemy z Panem Gręziakiem zrobić w końcu, jakąś debatę, przygotowuje się dużo osób, niedługo przedstawimy plan działania

REKLAMA

# Boryna

13.05.2015 19:16

Ten plan działania to zakup kilkuziesięciu taczek aby wywieź decyentów folwark Bemowo do Kręczek...

# popo

14.05.2015 20:53

dziś wieczorem idąc obok ratusza zauważyłem że robotnicy rżną nowiutki asfalt na Powstańców Sląskich który dopiero co został przecież położony. Może ktoś ma jakieś racjonalne wytłumaczenie bo mnie nic do głowy nie przychodzi.

# mieszkanka

15.05.2015 09:17

Ja się tylko zastanawiam gdzie te wszystkie samochody się zmieszczą. Już teraz przejazd ulica Pełczyńskiego jest baaaardzo trudny z powodu zaparkowanych po jedenj stronie samochodów. Co da przebicie Pełczyńskiego jeżeli samochody staną już na wysokości numeru 22a. A do tego autobus? Co za gamoń wpadł na taki pomysł. Chyb człowieku nigdy tu nie byłeś i nie widziałeś jak to wygląda w praktyce!!!!!!

REKLAMA

# adelka

16.05.2015 04:35

A co z chodnikami i tym rondem przy niedawno wybudowanych blokach Prk7?

# BeMózg

16.05.2015 12:23

#adelko, Ty jednak lepiej wróć do kuchni i nie zadawaj takich pytań. Jeżeli jednak zadałaś już pytanie, to Ci odpowiem: chodniki i niby-rondo zostaną rozebrane, a w ich miejscu zostanie wybudowany brakujący odcinek ulicy Pełczyńskiego. Ta budowa zresztą już trwa od paru miesięcy, jakbyś nie zauważyła...
#mieszkanka - Jeżeli na ulicy Pełczyńskiego zostanie uruchomiona linia autobusowa, to służby miejskie będą musiały umożliwić przejezdność autobusów na całej długości tej ulicy. To doprowadzi do upragnionego przez większość mieszkańców definitywnego wyrzucenia samochodów parkujących obecnie na jezdni. Oczywiście będzie lament, bo przecież zdaniem właścicieli blachosmrodów "samochód do przywożenia słoików koniecznie musi stać przed domem", najlepiej przed wejściem do klatki schodowej... Ale z linii autobusowej prawdopodobnie i tak nic nie wyjdzie, ponieważ byłoby to rozwiązanie nieekonomiczne, ponadto nie ma i nigdy nie będzie dogodnego dla autobusów wyjazdu z ulicy Pełczyńskiego na ulicę Lazurową.

# Rolka

25.06.2015 18:34

Czy pracownicy są zatrudnieni na podstawie umowy o pracę? Czy dostaną później świadectwo pracy- http://swiadectwo.waw.pl/ ?

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Boże Narodzenie 2023
Boże Narodzenie 2023

REKLAMA

REKLAMA