REKLAMA

Wola

bezpieczeństwo »

 

Patologiczne koło kręci się na Kole

  26 listopada 2013

alt='Patologiczne koło kręci się na Kole'
źródło: policja.waw.pl

- Kołem zaczyna rządzić patologia. Wszędzie widać tylko podpitych meneli, ciągle powstają nowe sklepy monopolowe - poskarżył się "Echu" pan Krzysztof. - Jak wzywam policję, to na jakiś czas się uspokaja, ale tylko pod moim blokiem. Przenoszą się kawałek dalej i znów się zaczyna impreza.

REKLAMA

Sklepy z alkoholem powstają, bo dzielnica nie wykorzystała ustalonego przez siebie limitu takich punktów. Dopóki nie otwierany jest w bliskim sąsiedztwie przedszkola, kościoła czy szkoły wszystko jest zgodnie z prawem.

- Rozmawialiśmy wiele razy z policją i ratuszem - mówi dalej pan Krzysztof. - Monitoring jest drogi, jedyna rada to wzywanie policji. Próbowaliśmy także wzywać straż miejską, ale patrole nie zawsze trafiały.

Regularne wycieczki policji

W ciągu ostatnich trzech miesięcy policjanci interweniowali na Obozowej około 50 razy, przy ulicy Ciołka - 18 razy. - Zgłoszenia głównie dotyczyły zakłócania ciszy nocnej i picia alkoholu w miejscach publicznych. Każda informacja była przez policjantów sprawdzana i kończyła się mandatem lub pouczeniem - mówi podkomisarz Joanna Banaszewska, oficer prasowy rejonowej policji.

W tym czasie na Koło regularnie przybywali również miejscy strażnicy - 64 interwencje dotyczyły osób będących pod wpływem alkoholu.

- Niestety, nie wszystkie służby reagują szybko. Przydałoby się teren objąć szczególną ochroną - komentuje pan Krzysztof, podkreślając, że słyszał o koncepcji mobilnych posterunków w stolicy.

- Co z tym pomysłem? - pyta. - Świetny byłby taki posterunek właśnie na Kole - dodaje.

Kup bilet

Czym są posterunki mobilne?

- Mobilne posterunki pozwalają na bezpośrednie dotarcie policjantów do mieszkańców Warszawy. Przydatne są szczególnie w miejscach i osiedlach pozbawionych siedzib jednostek policji - tłumaczy Joanna Banaszewska. - Takie pojazdy będą parkowane w miejscach, które wcześniej zostaną ustalone z przedstawicielami władz dzielnic oraz miasta. Mogą być wykorzystywane przy obsłudze poważnych zdarzeń - takich jak wypadki czy zgromadzenia publiczne a nawet jako minisala odpraw - mówi dalej Banaszewska. - Głównie będą służyły jednak prewencji (szczególnie na terenie blokowisk).

Możliwe jest też wykorzystanie pojazdu jako tzw. miniświetlicy w miejscach szczególnie zagrożonych patologią. Posterunek mobilny jest na tyle duży, że w środku można zorganizować spotkania z dziećmi i młodzieżą (oglądanie filmów o tematyce profilaktycznej i ich omawianie) lub do działań związanych z realizacją zadań z prewencji kryminalnej - pogadanki i prezentacje programów profilaktycznych - dodaje.

Obecnie na terenie Warszawy funkcjonują dwa posterunki mobilne, które zakupił urząd miasta. Wartość jednego pojazdu to prawie pół miliona zł. Najczęściej można je zobaczyć na terenie Mokotowa, Ursynowa i Pragi Południe oraz przy obsłudze imprez masowych.

REKLAMA

Koło? Za blisko komisariatu

Na Koło mobilne posterunki nie zawitają, bo według policjantów zbyt blisko są ulokowane te stacjonarne, a teren Koła nie jest wcale szczególnie wyjątkowy na tle całej dzielnicy. - Poza tym teren Koła objęty jest doraźną kontrolą dzielnicowego, jak również służb patrolowo-interwencyjnych. W rejon ten kierowane są także patrole ponadnormatywne - zapewnia Joanna Banaszewska.

I patologiczne koło się kręci.

kz

 

REKLAMA

Komentarze (6)

# mieszkaniecGorczewskiej

26.11.2013 10:25

mieszkam na Kole, patologie zauwazyłem w rejonie ulicy Obozowej, szczególnie na bazarku na kole, tam się kreci tego mnóstwo, nie problem o problem.

# Niula

26.11.2013 12:36

Kurcze ,okolica ma potencjał.Niska zabudowa ,dobra komunikacja.W przyszłości nawet metro Księcia Janusza-tylko ten obrzydliwy bazarek -syf,syf,syf...podobno jest sprawa w sądzie o teren...Kiedyś jak wyremontują jezdnię na Obozowej będzie tu jak Mokotowie...

# barsliw

26.11.2013 13:44

Problemem nie jest bazarek tylko jak zwykle egzekucja prawa.
Zazwyczaj większym problemem są młodzi, podpici ludzie, których powinno się traktować z najwyższą bezwględnością. Dopóki gnoje nie będą czuli nad sobą bata dopóty porządku nie będzie.

REKLAMA

# gość999

29.11.2013 07:48

Mieszkam na Obozowej od 30 lat, 10 lat temu to rzeczywiście kręciło się pełno elementu. Teraz jest całkiem spoko :)

# koło

03.12.2013 17:27

Koło jest po to, żeby się kręciło.

# Wąp

05.12.2013 00:35

A nie można prościej? - W USA, jeżeli kibol rzuci czymś w policjanta, to jest to jego ostatni rzut w życiu, nie mówiąc już o próbie użycia broni. A u nas gamoniowaty pierdoła-dziennikarz pyta głupkowato rzecznika policji: "Dlaczego policjant użył broni?". A głupkowaty (bo zatrudniony po znajomości) rzecznik policji - gdyby nie był głupkowaty - powinien odpowiedzieć "Policjant użył broni bo po to ją ma, by jej używać".
I niech wtedy głupkowaty dziennikarz dochodzi, kto ma rację. I tak nie dojdzie, bo jest głupkowaty. Jak by nie był głupkowaty, to by został inżynierem, a tak jest tylko beznadziejnym dziennikarzem, jakiegoś GWna czy innego szmatławca....

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA