REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

drogi

 

Zmienili parking w "trawnik". Kierowcy dalej parkują

  2 lutego 2023

Zmienili parking w "trawnik". Kierowcy dalej parkują
KK

Pomysły urzędników na rozwiązanie problemów komunikacyjnych często przyprawiają mieszkańców o złość i zwątpienie. Tym razem stało się tak na Żeraniu. Na ulicy Krzyżówki białołęccy urzędnicy stworzyli trawnik kosztem zatoki parkingowej w pobliżu lokali usługowych i bloków.

REKLAMA

Jeszcze do niedawna na Krzyżówki blisko skrętu w Kowalczyka była zatoka parkingowa dla 3-4 samochodów. Pod koniec minionego roku miejsca parkingowe przy lokalach usługowych zlikwidowano i powstało coś, co urzędnicy zwykli nazywać "pasem zieleni". Miało też powstać przejście dla pieszych, o które upominali się mieszkańcy. Od lat czekają na asfalt. "Mamy dość jazdy i chodzenia po błocie" Od lat czekają na asfalt. "Mamy dość jazdy i chodzenia po błocie"
Mieszkańcy ulicy Aluzyjnej na warszawskiej Białołęce już od ponad 20 lat czekają na wyasfaltowanie kawałka jezdni. Uważają, że samorząd ignoruje ich potrzeby.

"Zrobili wybieg dla świń"

- Drogi burmistrzu wspaniały, zrobiliście wybieg dla dzików na ulicy Krzyżówki, ale przypominam, że miało być przejście dla pieszych, którego urzędnicy nie mogą zrobić od listopada - napisała na portalu społecznościowym mieszkanka Żerania. - Ślady bieżnika na tym błocie wskazują, że dziki są na takim etapie cywilizacyjnym, że zaczynają produkować i użytkować auta - dodał jeden z sąsiadów.

Ślady opon świadczą o tym, że kierowcy nadal przyzwyczajeni są do parkowania w tym miejscu, pomimo likwidacji zatoki. Przyszły trawnik może zatem nie utrzymać się zbyt długo, bo zostanie rozjeżdżony. Zresztą już teraz przypomina raczej pas błota, niż pas zieleni.

- Ładną zatoczkę zniszczyli, żeby wolny wybieg dla świń zrobić - czytamy w kolejnym komentarzu. Urzędnicy bronią swojej decyzji przekonując, że będzie tam zielony trawnik.

Kup bilet

Trawnik zamiast parkingu

- Pas pod przyszłą zieleń powstał pod koniec ubiegłego roku. Wtedy nie było możliwości wysiania trawy, dlatego czekamy z tym do wiosny, kiedy posiejemy trawę i uwałujemy ten fragment gruntu. Wiosną trawa ma większą szansę dobrze wykiełkować - informuje rzeczniczka białołęckiego ratusza Marzena Gawkowska.

A co z przejściem dla pieszych, które miało zapewnić bezpieczeństwo osobom przechodzącym obok łuku drogi? Część kierowców go nie chce, ale jak słyszymy w urzędzie dzielnicy, prace brukarskie są już zakończone. Brakuje tylko znaków.

- Gdy tylko podpiszemy umowę z nowym wykonawcą na oznakowanie poziome i pionowe i, co równie ważne, gdy pogoda nam na to pozwoli, wtedy wymalujemy pasy i ustawimy znaki. Zrobimy to w pierwszym kwartale tego roku - informuje Marzena Gawkowska.

(db)

.
 

Komentarze (3)

# gra

03.02.2023 15:06

No niestety, nasi włodarze nie bardzo myślą. Na Zielonej Białołęce tylko w niewielu miejscach jest możliwość ztrzymania się samochodem i dokonania zakupów np. w drodze do domu jeśli sklepy są na dole w nowo wybudowanych budynkach. Ostatnio zlikwidowano taką możliwość przt skrzyżowaniu Zdziarska/Verdiego. A tam dodatkowo jedyny w okolicy bankomat! Brak miejsc parkingowych przy wybranych przystankach i pętlach autobusowych. i nic się nie zmieni w najblizszej przyszłości. Wystarczy spojrzeć na plan budowy tramwaju widma na ZB. Przy pętli ok. 10 miejsc - śmiech na sali! I jak tu wygodnie skorzystać ze zbiorkomu?

# nnn

04.02.2023 13:10

Jak zlikwidować sklepy i punkty usługowe? W miejscu parkingów zrobić trawniki i jeszcze zwęzić ulice. Taka polityka w całym mieście. A potem narzekanie, że braki w budżecie. Brawo wy.

# Crt

05.02.2023 15:58

Kiedy wyrzucimy tych szkodnków od zalesiania dróg? Cholerne nawiedzone lewackie mendy.

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA