REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

interwencja

 

Od lat czekają na asfalt. "Mamy dość jazdy i chodzenia po błocie"

  23 stycznia 2023

Od lat czekają na asfalt. "Mamy dość jazdy i chodzenia po błocie"
PB

Mieszkańcy ulicy Aluzyjnej na warszawskiej Białołęce już od ponad 20 lat czekają na wyasfaltowanie kawałka jezdni. Uważają, że samorząd ignoruje ich potrzeby.

REKLAMA

- Błotnista część ulicy Aluzyjnej. Żeby nie było wątpliwości: Aluzyjnej w mieście Warszawa. Oto ulyca w stolycy! Czy naprawdę nie można położyć chociaż płyt betonowych? Czy 20 lat to za mało? Ile władze Warszawy jeszcze potrzebują czasu? Kolejne 20? Stan tej drogi, a właściwie brak stanu świadczy o tym, gdzie mają mieszkańców władze Warszawy. Mieszkańcy chcieli chodnika i przejść dla pieszych. Dostaną progi zwalniające Progi zwalniające na kolejnej ulicy
Władza zawsze wsłuchuje się w głos mieszkańców? Niekoniecznie. Czasami cel jest taki sam, lecz sposoby jego uzyskania zgoła odmienne.
Wstyd - napisał na portalu społecznościowym były członek rady osiedla.

Aluzyjna czeka na asfalt

Jak komentują mieszkańcy sąsiednich bloków, krótki odcinek drogi to nie tylko błoto, ale również kurz i brud roznoszący się po całej okolicy.

- Osobiście podzielam opinię części mieszkańców, że miasto nie musi budować w nieskończoność miejsc parkingowych, ale ulice i chodniki już tak. Nie może być tak, że przez 20 lat stan drogi jest taki, jak widać. Dziwi mnie również to, że władzom miasta uchodzi na sucho ignorowanie co najmniej 5-6 tysięcy mieszkańców - słyszymy.

Jednak nie wszyscy są zdania, że drogę na wysokości Aluzyjnej 25F w kierunku Wisły trzeba asfaltować. Obecnie jest tam tylko jeden blok mieszkalny.

- Jak do tej pory tą częścią drogi można dojechać jedynie na dziki parking lub pójść na spacer nad Wisłę. Chyba władze są zdania, że nie ma konieczności szykowania czegoś więcej - komentuje kolejna osoba.

REKLAMA

Przedłużą ulicę Aluzyjną

- Przedłużenie ul. Aluzyjnej na odcinku o długości około 200 metrów od istniejącej nawierzchni bitumicznej do wysokości zjazdu na inwestycję niedrogową ma zostać wykonane w tym roku, niezwłocznie po zakończeniu budowy infrastruktury podziemnej - informuje rzeczniczka białołęckiego ratusza Marzena Gawkowska.

Jak się dowiadujemy, drogę wraz z zatokami postojowymi, chodnikiem, ścieżką rowerową i oświetleniem wykona inwestor prywatny w oparciu o specustawę drogową, na podstawie umowy zawartej z urzędem dzielnicy. Prawo zobowiązuje deweloperów do budowy lub przebudowy dróg publicznych w okolicy swoich inwestycji.

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA