REKLAMA

cmp moje zdrowie 1cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0
Białołęka

absurdy »

 

Parking P+R w Płudach coraz mniej realny

  22 sierpnia 2025

alt='Parking P+R w Płudach coraz mniej realny'
TuStolica.pl

Parking "Parkuj i Jedź" przy stacji kolejowej Warszawa Płudy od lat pozostaje wyłącznie w sferze planów. Mimo wieloletnich rozmów miasta z PKP PLK, inwestycja nie ruszyła, a teraz sprawa jeszcze bardziej się komplikuje.

REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida ostatnie miejsca 2olowkowa kraina swiatowida ostatnie miejsca 0

Rozmowy o przekazaniu prawa do gruntów przy ul. Klasyków kolejarze rozpoczęli już w 2013 r. Od tego czasu trwały przepychanki dotyczące przekazania infrastruktury drogowej wraz z wiaduktem. Parking przy pętli Winnica? "Kosmiczne" plany zamiast prostych rozwiązań Parking przy pętli Winnica? "Kosmiczne" plany zamiast prostych rozwiązań Choć pętla tramwajowa Winnica działa już od ponad czterech lat, kierowcy wciąż nie mają gdzie zostawić auta i przesiąść się do komunikacji miejskiej. Oczekiwany parking P+R pozostaje na razie w sferze planów - i to dość ambitnych. Stołeczny ratusz nie był jednak skłonny do przejęcia nieruchomości, bo oznaczałoby to dodatkowe koszty utrzymania.

Zamiast tego, miasto zdecydowało się na budowę za 11 mln zł parkingu przy węźle Płochocińska-Marywilska. Inwestycja kosztowała blisko 46 tys. zł za jedno miejsce postojowe i... stoi prawie pusta, podczas gdy przy stacji Płudy kierowcy codziennie parkują na dziko.

ZTM ma tylko koncepcję

W marcu 2024 r. Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił, że planuje tymczasowy parking przy PKP Płudy. Jak jednak przyznał, brak uregulowania kwestii własności gruntu uniemożliwia rozpoczęcie prac. ZTM nie potrafi wskazać terminu realizacji.

Kup bilet

Kolej ma już inne plany

PKP PLK przypomina, że przystanek Warszawa Płudy powstał w 2012 r. wraz z wiaduktem drogowym. Parking nie był jednak częścią inwestycji. W latach 2020-2021 spółka prowadziła rozmowy z miastem o przekazaniu nieruchomości, ale projekt umowy nigdy nie został przygotowany przez ratusz.

Obecnie kolejarze realizują studium wykonalności rozbudowy torów na trasie Warszawa Wschodnia - Nasielsk, co dodatkowo utrudni planowanie parkingu. - W rejonie przystanku Warszawa Płudy projekt przewiduje rozbudowę układu torowego. W związku z tym ewentualna budowa parkingu "Parkuj i Jedź" będzie wymagała współpracy miasta z PKP PLK, m.in. w zakresie podziału nieruchomości.

db

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

atal zakatek harmonia 2atal zakatek harmonia 0

Komentarze (1)

# EvilD

22.08.2025 16:15

Wspaniale. Komunikacja w tej części Warszawy jest beznadziejna i dodatkowo utrudnijmy mieszkańcom dojazd do stacji autem, wszak w pociągach już jest tłoczno a i Warszawa chętnie nowe samochody do centrum wpuści.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

pan materac 08-2026 3pan materac 08-2026 0
Wstąp do księgarni

REKLAMA

norblin lipiec 02 1norblin lipiec 02 2norblin lipiec 02 0

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni