REKLAMA

Białołęka

oświata »

 

Niebieskie Igrzyska w białołęckiej podstawówce

  14 maja 2024

alt='Niebieskie Igrzyska w białołęckiej podstawówce'
materiał prasowy

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 342 w Warszawie (Filia Topolowa) wzięła udział w Niebieskich Igrzyskach. Czym są i komu służą?

REKLAMA

Niebieskie Igrzyska są formą obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu przypadającego na 2 kwietnia oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na temat autyzmu.

Dzieci z autyzmem włączone do zabawy i rywalizacji

- Niebieskie Igrzyska pokazują jak wspaniale dzieci z autyzmem mogą uczestniczyć w zajęciach sportowych i wspólnotowych. Mają pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Konkurencje drużynowe służą integracji oraz rozwijaniu i wzmacnianiu więzi. Igrzyska składają się z dwóch części: edukacyjnej i sportowej. Jest to wydarzenie ogólnopolskie, biorą też udział w konkursie szkoły polonijne. Jako szkoła integracyjna bierzemy czynny udział - wyjaśnia Monika Libera-Rybarczyk, koordynatorka igrzysk w Szkole Podstawowej nr 342.

Kup bilet

Niebieskie Igrzyska na Białołęce

Przez cały kwiecień w szkole odbywały się warsztaty edukacyjne dla uczniów na temat autyzmu. 23 kwietnia odbyła się część sportowa. - Niebieskie Igrzyska mają pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Konkurencje drużynowe służą integracji oraz rozwijaniu i wzmacnianiu więzi. Uczniowie mieli okazję do sprawdzenia swoich sił podczas konkurencji: skoki w worku, jeżdżenia slalomem na deskorolce, rzutów do celu. Klasy pokonywały również kreatywne tory przeszkód: przejścia po nierównościach, ławeczkach oraz przez sensoryczny tunel. Sala do integracji sensorycznej, w której obyły się igrzyska przybrała barwy niebieskie. Po konkurencji uczniowie otrzymali medale oraz dyplom za udział w Igrzyskach - wyjaśnia Monika Libera-Rybarczyk. Niebieskie Igrzyska odbyły się pod patronatem fundacji Instytutu Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku.

JR

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024