REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

przestrzeń miejska

 

Kasztanowce i jabłonie od dewelopera. "Niech park będzie parkiem"

  23 maja 2023

Kasztanowce i jabłonie od dewelopera. "Niech park będzie parkiem"
Wiceburmistrzowie Jakub Gręziak i Karol Sobociński posadzili w parku Górczewska nowe drzewa, źródło: FB Karol Sobociński - Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo

Park Górczewska wzbogacił się o jedenaście nowych drzew. - Park musi być parkiem, dlatego sadzimy kolejne drzewa - mówi Karol Sobociński, wiceburmistrz Bemowa.

REKLAMA

Pięć jabłoni i jedenaście czerwonych kasztanowców zostało posadzonych w okolicy alei Henryka Jordana - część w rejonie placu zabaw "Lazurowa Wyspa", a część przy zasadzonym całkiem niedawno Dębie Seniora "Tomasz".

- Nawet aura nam sprzyjała, bo kiedy z wiceburmistrzem Jakubem Gręziakiem symbolicznie sadziliśmy te drzewa było chłodno i padało. Deszcz jest bardzo potrzebny, szczególnie teraz, kiedy każda kropla jest na wagę złota. Przedwojenny dzieciniec nie powróci na Boernerowo. Zagraża bezpieczeństwu państwa? Przedwojenny dzieciniec nie powróci na Boernerowo. Zagraża bezpieczeństwu państwa?
Ubiegłoroczny projekt przywrócenia przedwojennego dziecińca na Boernerowie bemowscy urzędnicy ocenili negatywnie. Tym razem zrobili to urzędnicy... państwowi. MSWiA nie zgadza się na rewitalizację tzw. działki garażowej na rogu ulic Kaliskiego i Kleeberga.
Mam nadzieję, że posadzone w parku drzewa przyjmą się i niedługo będą zachwycać swoją urodą - mówi burmistrz Sobociński.

"Park musi być piękny"

Drzewa zostały posadzone w parku Górczewska na koszt jednego z deweloperów, który w miejscu realizowanej inwestycji nie miał miejsca na zrealizowanie nasadzeń i zdecydował się poprosić bemowski ratusz o wskazanie innego miejsca. - Nie wahaliśmy się ani chwili. Park Górczewska musi być piękny, zadbany, ale potrzebuje więcej drzew. Stąd ta lokalizacja - wyjaśnia Karol Sobociński.

HK

.
 

Komentarze (8)

# Ulka

23.05.2023 14:49

A który to taki łaskawy deweloper...pewnie Profbud...czyli ten co chce na Chrzanowie wybudować olbrzymie osiedle nie zgodne z MPZP"tem. Ale drzewa są spoko można się sfotografować przy sadzeniu.

# Wredny Kocur

23.05.2023 15:58

Jak oni te łopaty trzymają??

# Czabka

23.05.2023 20:30

Jaką firmę o inicjale "B" reklamuje p. Sobociński i ile za tę reklamę zainkasował? Czy od uzyskanego honorarium zapłacił już podatek? To jest zapytanie obywatelskie.

REKLAMA

# fort

24.05.2023 08:26

Dobrze że drzewa sadzą. Popieram, tylko poproszę o więcej nasadzeń. W parku miejsca na nowe drzewa jest dużo. Więcej drzew

# Leśniczy

25.05.2023 02:15

Ten park potrzebuje kilkadziesiąt jak nie kilkaset drzew, to samo z całym Chrzanowem a oni posadzili hmmm 10 sztuk :/

# Bemowiak

25.05.2023 10:34

Nie to ze te 2 nic nie warte łby nie potrafią szpadla w ręku trzymać, to sie sprzedali deweloperowi za zdjecie z drzewkiem. Co to znaczy ze deweloper nie mial miejsca ! Skoro mial na inwestycji posadzic drzewa to powinien zbudowac mniejszy blok! Drzewa KONKRETNIE te potrzebne sa dla ludzi przy tamtej inwestycji gdzie pewnie jest betonoza totalna a nie w parku gorczewska...

REKLAMA

# wwl sssie

27.05.2023 21:43

spokojne, tych drzew zaraz nie będzie. Chrzanoffffskie słoje je zaraz obleją, zasrają. Małe tłuste alanki i jessiki połamią........ Moze by tak ogrodzić park, aż do Lazurowej!!!!

# Chrzan

29.05.2023 04:32

WWL SSIE - to znana na tym forum Stuleja, nie karmić Trolla! To chory, smutny człowiek :(
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA