REKLAMA

Targówek

inwestycje »

 

Kiedy przebudują ulice prowadzące do stacji metra Trocka?

  23 maja 2023

alt='Kiedy przebudują ulice prowadzące do stacji metra Trocka?'
źródło: Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta

Przebudowa Codziennej, Władysława Łokietka i Unickiej to jedna z inwestycji, które mają poprawić sieć drogową Zacisza i Targówka. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta powinien zakończyć prace nad kapitalnym remontem ciągu ulic w 2024 roku. Czy tak się stanie i jak będą jeździły autobusy w tym rejonie?

REKLAMA

Ostatni raz o tej inwestycji informowaliśmy rok temu. Wówczas dowiedzieliśmy się, że w ciągu ulic: Codzienna, Figara, Władysława Łokietka na odcinku od ul. Młodzieńczej do ul. Odwrócenie kierunku ruchu autobusów na pętli Metro Trocka? W jakim celu? Odwrócenie kierunku ruchu autobusów na pętli Metro Trocka? W jakim celu?
Pomysły radnych w wielu przypadkach potrafią zaskakiwać - tak jest i w tym przypadku. Radny Witold Harasim zaproponował odwrócenie kierunku ruchu autobusów na pętli Metro Trocka. W jakim celu i co na to Zarząd Transportu Miejskiego?
Unickiej (skrzyżowanie z projektowaną ul. Nowotrocką lub do włączenia w istniejącą ścieżkę rowerową w ul. Unickiej, zrealizowanej do stacji metro Trocka) planuje się budowę dwukierunkowej ścieżki rowerowej oraz chodników po obu stronach ulicy. Jednocześnie ulica Władysława Łokietka na odcinku od Gilarskiej do Jórskiego będzie ulicą jednokierunkową, pozostałe odcinki będą odcinkami dwukierunkowymi.

Co z autobusami dowożącymi do metra?

Teraz wskutek interpelacji radnej Marty Borczyńskiej dowiadujemy się, że w wyniku uzgodnień Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta z władzami dzielnicy Targówek i Zarządem Transportu Miejskiego nie przewiduje się relacji autobusowych pomiędzy ul. Jórskiego a Władysława Łokietka (skręt autobusów z ul. Jórskiego w Władysława Łokietka i odwrotnie). Układ komunikacji autobusowej w ul. Jórskiego pozostanie bez zmian. Jeździ tamtędy na co dzień tylko linia 212, która dojeżdża do Radzymińskiej a następnie do Trockiej, pomijając ulice Łokietka i Unicką na planowanym do przebudowy odcinku.

Wstąp do księgarni

Kiedy przebudują ulice?

- Termin realizacji inwestycji uzależniony jest od zabezpieczenia środków finansowych na wypłatę odszkodowań za nieruchomości planowane do objęcia projektowanymi liniami rozgraniczającymi ulicy oraz wykonanie robót budowlanych - informuje pełniący obowiązki zastępcy dyrektora do spraw przygotowania inwestycji w SZRM Dariusz Mosak.

Przewiduje się, że zakończenie prac projektowych nastąpi dopiero w IV kwartale br., postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej będzie trwało od 4 do 6 miesięcy, postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy robót budowlanych potrwa ok. 5 miesięcy, zaś same roboty budowlane będą trwały około 20 miesięcy. Z wyliczeń zatem wynika, że przebudowa ulic nastąpi nie wcześniej jak w połowie 2026 roku. To spore opóźnienie w porównaniu z deklarowanym wcześniej przez urzędników zakończeniu prac w 2024 roku.

(jr)

.
 

REKLAMA

Komentarze (2)

# megawatt

29.05.2023 13:03

Jeśli wytyczą te "ścieżki rowerowe" równie inteligentnie jak te które już istnieją wzdłuż bloków przy Orłowskiej, to lepiej niech sobie dadzą spokój. Szkoda wydawać na to pieniądze podatników.
Istniejące "ścieżki" w ogole nimi nie są. Nie są prawidłowo oznakowane. Nie ma prawidłowo wytyczonych przejść przez nie, zwłaszcza obok wejśc do metra. Codziennie dochodzi do kilku przypadków wjechania rowerzysty w tłum wysiadający z autobusów przyjeżdząjących z kierunku Marek. Codziennie widać rowerzystów jadących jak chcą i gdzie chcą. Jeden tą "ścieżką", dugi jezdnią, trzeci chodnikiem a wszyscy rownocześnie. Widać że ten układ projektował ktoś, kto tam nie mieszka, nigdy tam nie był, nigdy nie jeździ rowerem i bardzo rzadko porusza się pieszo-pewnie tylko na parking lub do garażu i dalej samochodem wszędzie.

# Targówkowicz

11.06.2023 20:44

Może poprawią przystanek szpital bródnowski. W stornie metra Kondratowicza wielkość zatoczki przy tej ilości linii to żart.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy