REKLAMA

Targówek

inwestycje »

 

Nowy lewoskręt na Rembielińskiej?

  23 maja 2023

alt='Nowy lewoskręt na Rembielińskiej?'
źródło: interpelacja radnego

Parafianom i duchownym bardzo przydałby się pas do skrętu w lewo z ulicy Rembielińskiej jako zjazd na parking przy kościele św. Włodzimierza na Bródnie.

REKLAMA

- Po otwarciu metra skrzyżowanie ulic Kondratowicza i Rembielińskiej uległo przebudowie. Na prośbę wielu mieszkańców oraz parafii rzymskokatolickiej św. Włodzimierza proszę o zmianę organizacji ruchu, która pozwoli na wyjazd z parkingu parafii w lewo w ul. Wyrzucili auta mieszkańców, ogłosili sukces. "Nowy P+R" Wyrzucili auta mieszkańców, ogłosili sukces. "Nowy P+R"
W poniedziałek 6 marca został otwarty parking "parkuj i jedź", znajdujący się niedaleko stacji metra Kondratowicza, na tyłach Urzędu Dzielnicy Targówek. Ponad 100 miejsc parkingowych dla kierowców przesiadających się do podziemnej kolei powstało w miejscu... ogólnodostępnego parkingu dla mieszkańców Bródna.
Rembielińską, jednocześnie pozwoli na skręt w lewo na parking dla jadących od strony ul. Kondratowicza. Ułatwi i skróci to dojazd do świątyni - wyjaśnia radny Cezary Wąsik.

Chcą zjazdu do kościoła

Z jego interpelacją zapoznali się urzędnicy, którzy przystali na prośbę parafian i księży. Do kościoła św. Włodzimierza prowadzą dwa zjazdy z ul. Rembielińskiej: jeden znajduje się bezpośrednio przy skrzyżowaniu ul. Rembielińskiej z ul. Kondratowicza i ul. Bazyliańską, drugi usytuowany jest poza tym skrzyżowaniem na wysokości budynku Rembielińska 19.

Oba zjazdy do posesji Kondratowicza 2 z ul. Rembielińskiej funkcjonują obecnie tylko w relacjach prawoskrętnych.

- W ocenie Zarządu Dróg Miejskich natężenie ruchu pojazdów na ul. Rembielińskiej nie jest duże i umożliwia dopuszczenie relacji lewoskrętnych pomiędzy jednym zjazdem do posesji Kondratowicza 2 z ul. Rembielińskiej (usytuowanym poza skrzyżowaniem ul. Rembielińskiej z ul. Kondratowicza i ul. Bazyliańską na wysokości budynku Rembielińska 19) poprzez likwidację fragmentu istniejącej powierzchni wyłączonej na szerokości tego zjazdu i wykonaniu w tym miejscu linii pojedynczej przerywanej - wyjaśnia zastępca dyrektora ZDM Wojciech Partyka.

- Zwróciliśmy się do ZDM o przygotowanie projektu stałej organizacji ruchu, zakładającego dopuszczenie lewoskrętu w omawianym miejscu - poinformował naczelnik wydziału sterowania ruchem w Biurze Zarządzania Ruchem Drogowym Urzędu m.st. Warszawy Bogdan Mościcki.

Zapraszamy na zakupy

Kiedy powstanie lewoskręt na Rembielińskiej?

Raczej nieprędko. Zostanie on dopisany do listy zadań ZDM wymagających przygotowania projektu i pozyskania pieniędzy na jego realizację.

- Ustalając kolejność realizacji zadań, priorytetowo traktujemy projekty wpływające na poprawę bezpieczeństwa drogowego, w tym wynikające z prowadzonego na zlecenie ZDM audytu bezpieczeństwa przejść dla pieszych. Jako, że potrzeby w tym zakresie są znacznie większe od otrzymywanych środków finansowych, w każdym roku realizowanych jest tyle zadań, na ile wystarczy przyznanych środków - wyjaśnia Bogdan Mościcki.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe