REKLAMA

Targówek

budżet obywatelski »

 

Drogie i nie do końca przemyślane pomysły mieszkańców Targówka

  24 maja 2023

alt='Drogie i nie do końca przemyślane pomysły mieszkańców Targówka'
źródło: Dzielnica Targówek

Projekty z budżetu obywatelskiego często zaskakują samych mieszkańców. Niektóre z nich pozwalają na szastanie pieniędzmi podatników lekką ręką, bez refleksji czy komukolwiek jest taki wydatek potrzebny. W tegorocznej edycji jeden z nich proponuje mieszkańcom spotkanie ze Świętym Mikołajem w Urzędzie Dzielnicy na Targówku za blisko... 180 tysięcy złotych. Co jeszcze do wyboru?

REKLAMA

- Okres przedświąteczny to wyjątkowy czas dla wszystkich a w szczególności dla najmłodszych. Zorganizowanie bezpłatnego wydarzenia da możliwość wszystkim dzieciom w uczestnictwie bez względu na możliwości finansowe. Stworzy przestrzeń do wspólnej zabawy i integracji najmłodszych sąsiadów naszej dzielnicy - przekonują pomysłodawcy tegorocznego projektu pod nazwą "Świąteczne spotkanie ze Świętym Mikołajem w Urzędzie Dzielnicy Targówek". Targówek nadal bez kortu. Jest szansa na ściankę do tenisa Targówek nadal bez kortu. Jest szansa na ściankę do tenisa
Czy młodzież z Targówka ma szansę podążać śladem naszych tenisowych gwiazd: Igi Świątek, Magdaleny Linette i Huberta Hurkacza? - zapytaliśmy niedawno. I znamy już odpowiedź - nie, jeśli urzędnicy z Targówka nie zmienią podejścia.
Koszt dwóch wydarzeń został oszacowany na blisko 180 tys. zł. Urzędnicy dopuścili projekt do czerwcowego głosowania w budżecie obywatelskim Targówka. Trzeba przyznać, że wysoko wyceniona została praca Mikołaja i artystów biorących udział w tych imprezach.

Świąteczne iluminacje na Targówku w dobie oszczędzania

Pozostając w świątecznym klimacie nie sposób nie wspomnieć o kolejnym projekcie bożonarodzeniowym, który za 350 tys. zł przewiduje instalację świątecznych iluminacji w Parku Wiecha oraz w Parku Bródnowskim oraz zorganizowanie jarmarku świątecznego w Parku Bródnowskim. W projekcie uwzględniono oświetlenie drzew, postawienie około 10 ozdób przestrzennych jak: renifery, sanie Mikołaja, bombki, prezenty, gwiazdę, bałwana, podświetlenie fontanny, tunel zrobiony z iluminacji, iluminację z napisem Targówek do zdjęć w ramce. Autor projektu przekonuje, że "na Targówku brakuje takich miejsc w okresie świątecznym". Nie wszyscy zgadzają się z tą opinią - przypominają, że przy urzędzie dzielnicy takie iluminacje już się pojawiały. Padają też zarzuty o niegospodarność.

- Czy w dobie kryzysu i wysokich opłat za prąd, rezygnowania z podświetlania mostów, czy takie iluminacje są aż tak potrzebne? - dopytuje jeden z mieszkańców.

Mimo zastrzeżeń projekt trafi pod czerwcowe głosowanie mieszkańców.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Jadłodzielnia już była

Jednym z pomysłów, które w 2022 roku zyskały w głosowaniu w ramach budżetu obywatelskiego Warszawy akceptację mieszkańców, było ustawienie jadłodzielni w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy Łabiszyńskiej na Bródnie. Problem w tym, że już jej tam nie ma. Wobec tego zaproponowano... kolejną. Jak się dowiedzieliśmy jadłodzielnia funkcjonowała ze "średnim" zainteresowaniem odwiedzających OSiR. Z końcem ubiegłego roku została przeniesiona na św. Wincentego przed Ośrodek Pomocy Społecznej.

- Ośrodek Pomocy Społecznej uznał, że lepiej będzie, jak jadłodzielnia będzie bliżej ich biur, bo łatwiej będzie tym zarządzać - powiedział nam dyrektor OSiR Jacek Pużuk. Dlatego właśnie w ramach budżetu obywatelskiego jeden z mieszkańców zaproponował jej powrót za jedyne... 100 tys. zł. Urzędnicy dopuścili i ten projekt do czerwcowego głosowania w budżecie obywatelskim Targówka.

(jr)

.
 

REKLAMA

Komentarze (1)

# megawatt

29.05.2023 13:07

Po co w ogóle ta cała farsa, zwana "budżetem obywatelskim"? To tylko dokłada pracy urzednikom. Lepiej już będzie jak oni sami wybiorą te "propozycje", które można a nawet trzeba zrealizować a mieszkańcom zostawmy wysyłanie listów pochwalnych i wznoszenie modlitw dziekczynnych za tak doskonale dokonane wybory.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy