REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

budżet obywatelski

 

Drogie i nie do końca przemyślane pomysły mieszkańców Targówka

  24 maja 2023

Drogie i nie do końca przemyślane pomysły mieszkańców Targówka
źródło: Dzielnica Targówek

Projekty z budżetu obywatelskiego często zaskakują samych mieszkańców. Niektóre z nich pozwalają na szastanie pieniędzmi podatników lekką ręką, bez refleksji czy komukolwiek jest taki wydatek potrzebny. W tegorocznej edycji jeden z nich proponuje mieszkańcom spotkanie ze Świętym Mikołajem w Urzędzie Dzielnicy na Targówku za blisko... 180 tysięcy złotych. Co jeszcze do wyboru?

REKLAMA

- Okres przedświąteczny to wyjątkowy czas dla wszystkich a w szczególności dla najmłodszych. Zorganizowanie bezpłatnego wydarzenia da możliwość wszystkim dzieciom w uczestnictwie bez względu na możliwości finansowe. Stworzy przestrzeń do wspólnej zabawy i integracji najmłodszych sąsiadów naszej dzielnicy - przekonują pomysłodawcy tegorocznego projektu pod nazwą "Świąteczne spotkanie ze Świętym Mikołajem w Urzędzie Dzielnicy Targówek". Targówek nadal bez kortu. Jest szansa na ściankę do tenisa Targówek nadal bez kortu. Jest szansa na ściankę do tenisa
Czy młodzież z Targówka ma szansę podążać śladem naszych tenisowych gwiazd: Igi Świątek, Magdaleny Linette i Huberta Hurkacza? - zapytaliśmy niedawno. I znamy już odpowiedź - nie, jeśli urzędnicy z Targówka nie zmienią podejścia.
Koszt dwóch wydarzeń został oszacowany na blisko 180 tys. zł. Urzędnicy dopuścili projekt do czerwcowego głosowania w budżecie obywatelskim Targówka. Trzeba przyznać, że wysoko wyceniona została praca Mikołaja i artystów biorących udział w tych imprezach.

Świąteczne iluminacje na Targówku w dobie oszczędzania

Pozostając w świątecznym klimacie nie sposób nie wspomnieć o kolejnym projekcie bożonarodzeniowym, który za 350 tys. zł przewiduje instalację świątecznych iluminacji w Parku Wiecha oraz w Parku Bródnowskim oraz zorganizowanie jarmarku świątecznego w Parku Bródnowskim. W projekcie uwzględniono oświetlenie drzew, postawienie około 10 ozdób przestrzennych jak: renifery, sanie Mikołaja, bombki, prezenty, gwiazdę, bałwana, podświetlenie fontanny, tunel zrobiony z iluminacji, iluminację z napisem Targówek do zdjęć w ramce. Autor projektu przekonuje, że "na Targówku brakuje takich miejsc w okresie świątecznym". Nie wszyscy zgadzają się z tą opinią - przypominają, że przy urzędzie dzielnicy takie iluminacje już się pojawiały. Padają też zarzuty o niegospodarność.

- Czy w dobie kryzysu i wysokich opłat za prąd, rezygnowania z podświetlania mostów, czy takie iluminacje są aż tak potrzebne? - dopytuje jeden z mieszkańców.

Mimo zastrzeżeń projekt trafi pod czerwcowe głosowanie mieszkańców.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Jadłodzielnia już była

Jednym z pomysłów, które w 2022 roku zyskały w głosowaniu w ramach budżetu obywatelskiego Warszawy akceptację mieszkańców, było ustawienie jadłodzielni w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy Łabiszyńskiej na Bródnie. Problem w tym, że już jej tam nie ma. Wobec tego zaproponowano... kolejną. Jak się dowiedzieliśmy jadłodzielnia funkcjonowała ze "średnim" zainteresowaniem odwiedzających OSiR. Z końcem ubiegłego roku została przeniesiona na św. Wincentego przed Ośrodek Pomocy Społecznej.

- Ośrodek Pomocy Społecznej uznał, że lepiej będzie, jak jadłodzielnia będzie bliżej ich biur, bo łatwiej będzie tym zarządzać - powiedział nam dyrektor OSiR Jacek Pużuk. Dlatego właśnie w ramach budżetu obywatelskiego jeden z mieszkańców zaproponował jej powrót za jedyne... 100 tys. zł. Urzędnicy dopuścili i ten projekt do czerwcowego głosowania w budżecie obywatelskim Targówka.

(jr)

.
 

Komentarze (1)

# megawatt

29.05.2023 13:07

Po co w ogóle ta cała farsa, zwana "budżetem obywatelskim"? To tylko dokłada pracy urzednikom. Lepiej już będzie jak oni sami wybiorą te "propozycje", które można a nawet trzeba zrealizować a mieszkańcom zostawmy wysyłanie listów pochwalnych i wznoszenie modlitw dziekczynnych za tak doskonale dokonane wybory.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA