REKLAMA

Białołęka

inwestycje »

 

Nowy ład na Kątach Grodziskich. Praca wre

  5 marca 2024

alt='Nowy ład na Kątach Grodziskich. Praca wre'
źródło: UM Warszawa

Na Białołęce trwa rozbudowa ul. Kąty Grodziskie. Równolegle do prac drogowych prowadzona jest tam także inwestycja Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, które buduje kanalizację sanitarną. Droga ma być gotowa w kwietniu 2025 r.

REKLAMA

Prace związane z rozbudową ul. Kąty Grodziskie na odcinku od Zdziarskiej do Berensona trwają od jesieni. Droga jest zamknięta dla ruchu, ale mieszkańcy mają zapewniony dojazd do posesji. Zachowany został również przejazd autobusów między ul. Zdziarską, gdzie trwa budowa zbiornika retencyjnego, a ul. Stogi.

Kąty Grodziskie - przebudowa

Na pozostałym odcinku z jezdni usunięta została dotychczasowa nawierzchnia i trwają tam prace przy przebudowie sieci infrastruktury technicznej oraz budowie kanalizacji deszczowej. Dojazd do posesji odbywa się po nawierzchni tymczasowej, która w okresie zimowym jest trudna w utrzymaniu, dlatego w każdym tygodniu przechodzi przeglądy i jest na bieżąco naprawiana.

Prowadzona w ostatnich miesiącach budowa kanalizacji sanitarnej na ul. Kąty Grodziskie dobiegła już końca i w związku z tym na odcinku między ulicami Berensona i Wyszkowską wkrótce zacznie powstawać nowa jezdnia. Trwające prace przy budowie kanalizacji deszczowej, przebudowie sieci wodociągowej i teletechnicznej obejmą w kwietniu również odcinek od ul. Stogi do ul. Zdziarskiej. Autobusy zostaną wówczas skierowane na objazdy.

Wstąp do księgarni

Kąty Grodziskie - kiedy skończą?

Przebudowywany odcinek Kątów Grodziskich ma długość 1,7 km. Pomiędzy ulicą Zdziarską a ulicą Berensona droga będzie miała jedną jezdnię zapewniającą po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, obustronne chodniki i nowoczesne oświetlenie. Posadzone zostaną również 84 drzewa (m.in. klony i jabłonie ozdobne) oraz 400 krzewów kaliny i tawuły.

Przebudowa drogi ma się zakończyć w kwietniu 2025 r. i będzie kosztowała ok. 35,5 mln zł, z czego 5 mln zł pochodzi z rządowej dotacji.

(jok)

 

REKLAMA

Komentarze (2)

# Mateo

06.03.2024 12:19

Może jakaś petycja w sprawie rozwiazania Agape ??

# Yygt

22.03.2024 21:40

Kanalizacja dla dewelopera, brawo Rafałek, będzie więcej bloczków
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy