REKLAMA

Białołęka

różne »

 

Nowa szefowa DKDS

  21 stycznia 2011

Działająca od dwóch lat na Białołęce i zrzeszająca obecnie 21 organizacji pozarządowych, Dzielnicowa Komisja Dialogu Społecznego powołała nowe prezydium.

REKLAMA


Alicja Czyżnikowska

Ustępujący przewodniczący Bartłomiej Włodkowski zarekomendował Alicję Czyżnikowską z Pracowni Twórczych Inspiracji "ArteMA", która została nową szefową. Członkami nowego prezydium są: Aleksan-dra Bagińska z Fundacji Świadomego Rozwoju, Ag-nieszka Borowska ze Stowarzyszenia Moja Białołęka, Piotr Oracz (Ruch Światło-Życie) oraz Bartłomiej Włodkowski z Fundacji Ave.

* * *

Rozmowa z Alicją Czyżnikowską

- Od czego zacznie Pani, jako przewodnicząca, swoją pracę w DKDS?

- W moim przekonaniu ważne jest zrozumienie idei funkcjonowania Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego, będę starała się rozpocząć swoje przewodniczenie od dialogu na ten temat. Liczę na włączenie się do tej rozmowy burmistrza Jacka Kaznowskiego i przedstawicieli rady dzielnicy. Jestem ciekawa, jak władze samorządowe postrze-gają organizacje pozarządowe, jakie mają oczekiwania w stosunku do nas, czy i jak widzą współpracę i podejmowanie dialogu z nami w ważnych dla dzielnicy sprawach i jak postrzegają nasze dotychczasowe działania. Liczę także na to, że w pracach komisji będą liczniej brali udział przedstawiciele urzędu.

- Współpraca z samorządem bywa niekiedy trudna. Jak sobie Pani to wyobraża?

- Biorąc pod uwagę dotychczasowe doświadczenia organizacji działających w naszej dzielnicy, mogę powiedzieć, że budowanie dialogu i współpracy pomiędzy organizacjami społecznymi a samorządem wymaga dużej otwartości i umiejętności odejścia od stereotypowego myślenia o roli urzędu czy samorządu. W moim odczu-ciu część urzędników z łatwością weszła we współpracę z organizacjami pozarządo-wymi, słusznie dostrzegając w nich sojusznika w organizowaniu życia społecznego mieszkańców Białołęki. Szczególnie miło mi podkreślić stałe rozwijanie współpracy z wydziałami kultury czy sportu i rekreacji, których pracownicy dobrze służą rozwo-jowi dialogu z organizacjami pozarządowymi na Białołęce.

Część jednak, i to urzędników, od których zależy m.in. niezwykle ważny obszar życia społecznego, jakim jest profilaktyka i pomoc społeczna, wydaje się funkcjo-nować jeszcze w epoce nakazowo-rozdzielczej...

- Czym zamierza się Pani zająć w najbliższym czasie?

- Chciałabym w ramach komisji m.in. stworzyć możliwość wymiany doświad-czeń i wzajemnej pomocy przy planowaniu działań i pisaniu projektów przez orga-nizacje, zachęcić do podejmowania wspólnych działań przez kilka organizacji dzia-łających w jednym obszarze tematycznym. Jakąś część działań komisji będą obej-mowały sprawy, które rozpoczęliśmy w poprzednich latach, np. zabieganie o powo-łanie dzielnicowego koordynatora ds. współpracy z NGO (organizacje pozarządowe - przyp. red.). Na pewno będziemy wnioskować o zwiększenie kwot przeznacza-nych na dotacje dla organizacji społecznych, które w tym roku zostały znacznie okrojone.

Rozmawiała Marzena Zemlich

Alicja Czyżnikowska - wiceprezes stowarzyszenia Pracownia Twórczych Inspiracji "ArteMA", organizatora działań o charakterze kulturalnym (m.in. projekt "Żyj z pasją na Zielonej Białołęce" - coroczne Artealia Wielkanocne i Bożonarodzeniowe), profilaktycznym (projekt "Profilaktyka przez sztukę") oraz kolonii ze sztuką dla dzieci, dekorator wnętrz. Absolwentka UW - Wydział Nauk Społecznych i Resocjalizacji; arteterapeuta.

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Lato 2025
Lato 2025
Lato 2025

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni