Wieści z BOK-u
21 stycznia 2011
Sprawy rodzinne Sikorowskich w świetle reflektorów. Teatralne premiery białołęckich młodzieżówek. Casting do ról męskich w spektaklach Teatru 13
Sprawy rodzinne Sikorowskich w świetle reflektorów
Przed nami koncert rodzinnego duetu - lidera działa-jącej na rynku od 32 lat grupy "Pod budą" Andrzeja Sikorowskiego oraz jego córki Mai. Wystąpią oni w zróżnicowanym stylistycznie repertuarze z ich drugiej wspólnej płyty "Sprawa rodzinna". Materiał krążka jest dziełem ojca, jednak znalazła się na nim także niespodzianka w postaci debiutu kompozytorskiego Mai. Oboje przyznają, że nie są trendy, nie dbają o formaty i targety, obywają się bez laptopów, internetu i młodzieżowego slangu. Ma-ją swój świat i jego fragmenty prezentują przy pomocy tego krążka. Podczas kon-certu wysłuchamy także kilku wcześniejszych utworów Andrzeja. Zapraszamy do "patologicznego" świata Sikorowskich.22.01, godz. 18.00 - Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska - "Sprawa Rodzin-na". Bilety 40 i 30 zł.
Teatralne premiery białołęckich młodzieżówek
Jednego wieczoru zobaczymy dwie premiery. Teatr Klimt przygotował montaż naj-słynniejszych utworów mistrza komedii polskiej Aleksandra Fredry. Motywem prze-wodnim spektaklu "Fredraszki" jest intryga miłosna. Z pomocą lekkich i pełnych wdzięku najsłynniejszych fraz z doskonale znanych utworów jak "Śluby panieńskie" czy "Zemsta", zespół szuka zabawnych i niekonwencjonalnych rozwiązań, by uka-zać tematy: zamążpójścia, walki płci i damsko-męskich relacji. Całość planowana jest w dwóch odsłonach - współczesnej i stylizowanej na wiek XIX. "Fredraszki" bę-dą pokazywane łącznie z "Łysą śpiewaczką" Eugene'a Ionesco przygotowaną przez Teatr Działań Twórczych. To pierwsza sztuka teatralna, jaką napisał awangardowy francuski dramaturg, sztandarowe dzieło teatru absurdu, dziś jedno z najczęściej grywanych. Łamie wszelkie konwencje teatru klasycznego - nie opowiada żadnej historii, nie ma bohaterów ani antybohaterów, język którym się posługują, nie służy komunikacji, a tytułowa postać - łysa śpiewaczka, wcale nie występuje na scenie.29.01, godz. 18.00 i 30.01, godz. 18.00 - Teatr Klimt "Fredraszki" i Teatr Dzia-łań Twórczych "Łysa Śpiewaczka" Eugene'a Ionesco, reż. Aneta Muczyń. Wstęp wolny - obowiązuje rezerwacja miejsc.
Casting do ról męskich w spektaklach Teatru 13
Teatr 13 jest jednym z najstarszych niezawodowych zespołów teatralnych w War-szawie. Ma na swoim koncie około 80 premier. Działa nieprzerwanie od 1988 r. Członkowie zespołu, zarówno ci aktualni, jak i byli, wykonują najrozmaitsze pro-fesje. Są dziennikarzami, prywatnymi przedsiębiorcami, naukowcami, prawnikami, psychologami. Osoby, które były z nim związane w przeszłości, dziś często są akto-rami zawodowymi, reżyserami w zawodowych teatrach, bądź studiują w państwo-wych szkołach artystycznych. Twórcą, szefem i reżyserem sceny jest Tomasz Słu-żewski. W przygotowaniu są spektakle: "Macbett" Eugene'a Ionesco i "Przy drzwiach zamkniętych" Jeana Paula Sartre'a.Wymagania: przygotowane dwa teksty: wiersz i proza, wiek: minimum 25 lat, wysłanie zgłoszenia zawierającego życiorys na adres: tsluzewski@interia.pl, mile widziana praktyka sceniczna oraz umiejętność gry w brydża.
30.01 od godz. 12.00 - casting do ról męskich w spektaklach Teatru 13, miejsce: Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. Vincenta van Gogha 1, tel. 22 614-66-56.