REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Mokotów

kronika policyjna

 

Nocna akcja na Mokotowie. Aresztowano gang kradnący katalizatory

  22 marca 2022

Nocna akcja na Mokotowie. Aresztowano gang kradnący katalizatory
źródło: KRP VI

W wyniku nocnej akcji na terenie Mokotowa policjanci z Bródna zatrzymali trzech obywateli Gruzji w wieku 36, 41 i 44 lat. Aresztowania nastąpiły tuż po tym, jak podejrzani usiłowali dokonać kradzieży katalizatora z toyoty.

REKLAMA

Policyjna akcja była poprzedzona wnikliwą analizą środowiska przestępczego przez funkcjonariuszy operacyjnych zajmujących się zwalczaniem przestępczości samochodowej. Kryminalni bardzo szczegółowo przeanalizowali zdarzenia związane z kradzieżami katalizatorów. Zweryfikowali wszystkie informacje otrzymane od pokrzywdzonych i dokonali własnych ustaleń.

REKLAMA

Nocna akcja na Mokotowie

Na podstawie zgromadzonych materiałów kryminalni wytypowali mężczyzn, którzy mieli dopuszczać się tych przestępstw oraz ustalili, jakim pojazdem się poruszali. Następnie zaplanowali nocną akcję i zatrzymanie. Obserwowali podejrzanych, którzy z volkswagena przyglądali się stojącym na osiedlowych parkingach samochodom. W pewnym momencie jeden z nich wysiadł z auta i zbliżył się do zaparkowanej toyoty. Jego koledzy odjechali, ale widać było, że krążą po okolicy i obserwują otoczenie.

- Mężczyzna zainteresowany toyotą zaczął podnosić pojazd lewarkiem i położył się na ziemi - relacjonuje komisarz Paulina Onyszko. - Niedługo potem dało się słyszeć odgłosy uderzenia metalowych przedmiotów o podłoże samochodu. Nagle na miejscu zjawili się jego kompani i wszyscy razem odjechali. Policjanci szybko potwierdzili, że doszło do próby kradzieży katalizatora.

REKLAMA

"Zatrzymanie przebiegło błyskawicznie"

- Zatrzymanie mężczyzn przebiegło błyskawicznie - kontynuuje policjantka. - Okazało się, że wszyscy to obywatele Gruzji, w wieku 36, 41 i 44 lat.

W ich samochodzie policjanci znaleźli piłę kątową akumulatorową, lewarek samochodowy oraz podporę warsztatową. Uszkodzoną toyotę poddano oględzinom i zabezpieczono zdemontowane z niej elementy. Zatrzymani resztę nocy spędzili w komendzie przy Jagiellońskiej. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzili śledczy w komisariacie na Bródnie. Zebrali oni bogaty materiał dowodowy, na podstawie którego wszyscy mężczyźni usłyszeli łącznie po osiem zarzutów dotyczących kradzieży katalizatorów i usiłowania takiej kradzieży. Straty, na jakie narazili właścicieli wyniosły ponad 43 tys. zł. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ sąd tymczasowo aresztował 41- i 44-latka na dwa miesiące. Wszystkim podejrzanym grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

(db)

 

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA