REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Od Czytelników

Nie płakałbym po Wolumenie [LIST]
REKLAMA

REKLAMA

Nie płakałbym po Wolumenie [LIST]

Czy bazar przy stacji Wawrzyszew rzeczywiście zasługuje na zachowanie? Publikujemy krytyczny list naszego czytelnika.

REKLAMA
Jest decyzja w sprawie Wolumenu. "Ważne miejsce dla mieszkańców Bielan"
Jest decyzja w sprawie Wolumenu. "Ważne miejsce dla mieszkańców Bielan" W 2018 roku propozycja zamiany bazaru na zabudowę z funkcją handlową wzburzyła wielu mieszkańców. Teraz sprawa znalazła swój finał.
czytaj

Jako mieszkaniec Starych Bielan z ogromnym zainteresowaniem śledziłem doniesienia o planie zagospodarowania przestrzennego Wawrzyszewa, który w pierwszej wersji dopuszczał zabudowę w miejscu Wolumenu. Kiedy okazało się, że okoliczni mieszkańcy przeciwko temu protestują, byłem zdziwiony. Gdy przeczytałem, że Urząd m.st. Warszawy ugiął się pod kilkoma tysiącami podpisów, jestem wręcz w szoku.

Prawdopodobnie będę za to "hejtowany", ale podzielę się z Państwem moją opinią. Pomińmy samą estetykę bazaru, bo to można zmienić stosunkowo małym kosztem. Pomińmy bałagan, który zostaje w okolicy po każdym dniu handlowym. Obiektywnie patrząc, bazar zajmujący drogą działkę przy samym wyjściu z metra, jest kosmicznym absurdem. Ci sami urzędnicy, którzy teraz zamierzają zapisać w planie "bazar po wsze czasy", na co dzień - słusznie - przekonują, że Warszawa musi mieć zwartą zabudowę, wyższą przy stacjach metra i niższą w rejonach gorzej skomunikowanych. To absolutna podstawa współczesnej urbanistyki: tam, gdzie mamy dobry dojazd komunikacją miejską, budujemy wysoko, żeby zapobiec "rozlewaniu" miasta i przesiadaniu się do samochodów.

Gdyby w miejscu Wolumenu powstał atrakcyjny kompleks biur i mieszkań, może nawet z handlem na parterze, setki osób miałyby doskonały dojazd do domu i pracy (metro już nie jeździłoby rano puste w kierunku Młocin), a Bielany - nowe, atrakcyjne miejsce. Nie pojmuję nienawiści do inwestycji, jaka wylewa się na forach pod adresem przeciwników Wolumenu. Zadbane miejsca i atrakcyjne budynki w naszej dzielnicy można policzyć na palcach jednej ręki. Poza tym na Bielanach brakuje powierzchni biurowych, co skutkuje tłokiem w metrze i tramwajach i efektem "wymarłego miasta" w południe.

Miłośnicy Wolumenu używają jako argumentu przeciwko inwestycjom "betonowania", ale w 2020 roku od dawna nie ma mody na "betonowanie". Wystarczy pojeździć po Warszawie i zobaczyć, jak się teraz buduje. Jest moda na ekologię, ogólnodostępne przestrzenie publiczne i zieleń. To właśnie stare osiedla na Wawrzyszewie i Wrzecionie, w których mieszkają obrońcy bazaru, są pełne betonu, a ich podwórka to nic innego, jak gigantyczne parkingi. Naprawdę nie rozumiem przywiązania do bylejakości, jakim szczyci się spora liczba mieszkańców Bielan. Niestety właśnie straciliśmy jedną z ostatnich szans na zagospodarowanie kawałka dzielnicy zabudową i przestrzenią wysokiej jakości.

Czytelnik


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bielany

Nie płakałbym po Wolumenie [LIST]

Nie płakałbym po Wolumenie [LIST]
25.06.2020 20:10 #wawrzyszew
nawet nie wiem jak to skomentować list-przesłanie jest oderwane od rzeczywistości a może by tak stare bielany zabudować biurowcami
25.06.2020 20:32 #ja prawda
Wszystko się zgadza, dodatkowo trzeba dodać plagę szczurów i mysz. Jeszcze jedna uwaga właścicielami niektórych pawilonów są byli zomowcy i ubecy więc usunąć bazar będzie bardzo trudno.
25.06.2020 23:17 #panda49
W pełni zgadzam się z autorem, czasem warto iść pod prąd.
26.06.2020 00:14 #wawrzyszew
chyba mówimy o dwóch różnych bazarkach-jakie szczury i gdzie ci ubecy a idąc dalej tokiem myślenia autora to postawmy biurowiec a na parterze zróbmy pawilony handlowe z kebabem chińszczyzną i franczyznowy sklepik a świeże warzywa i owoce kupujmy w supermarketach
26.06.2020 06:00 #Maltkowe zło
Tanie produkty, to ludzi przyciąga, szczególnie emerytów, a ogólnie POCIEJÓW i syf.
REKLAMA
26.06.2020 06:46 #12345
Który deweloper płaci za ten "list"? Sprawa bazaru jest już rozstrzygnięta. Mieszkańcy, i to nie tylko ci okoliczni ale zjeżdżający na zakupy również z sąsiednich dzielnic, chcą bazaru. Na bazarze zaopatrują się w świeże warzywa, owoce, mięso i wiele innych produktów. Miasto to nie tylko eleganckie biurowce dla bogatych. Miasto to również handel. Że niby syf? Nie dalej jak 3-4 lata temu bazar został na nowo urządzony - powstały eleganckie pawilony, porządna nawierzchnia. Może autor "listu" najpierw podjedzie i zobaczy. Tylko niech nie wysiada na stacji Wrzeciono, bo takiej stacji nie ma. Polecam Wawrzyszew.
26.06.2020 07:07 #Paweł
W pełni popieram autora,bazar powinien zostać zlikwidowany mieszkam na Bielanach 15 lat i widzę że atrakcyjna przestrzeń na której można postawić blok z lokalami usługowym i dać ludziom pracę przez punkty handlowe marnieje pod obskurny bazar.
26.06.2020 08:03 #Agata
Mieszkaniec Bielan, które apeluje o wypudowanie kolejnych Mordorow w miejscu z tradycją, gdzie spotykają się młodzi 8 starzy.. Rolnicy i miastowi. Samotni ludzie mogą porozmawiać. Nie tylko jak w sklepie zrobić zakupy i zapłacić i iść do domu... To może być tylko inwestor. Nikt kto nawet nie robi zakupów na bazarze czy giełdzie, piekarni gruzińskiej czy sklepu zoologicznego nie odbierał by zwykłym ludziom tego stylu życia. Ten Panmusi mieć w tym jakiś cel jestem pewna. To nie hejt to Pan nie ma serca i empatii dka ludzi.
26.06.2020 08:32 #Adim
Ta, czytelnik. Prowokacja. Od lat deweloperzy ostrza sobie zeby na wszystkie place targowe w Warszawie. Nie ma praktycznie juz wcake bazarków. I tu nie jest inaczej, bo od 12lat nie ma zmiany w prezydenturze i rzadzi jedno ugrupowanie, ktore z reszta zdaje się przyjęło służalczą postawę wobec mafii deweloperskiej. Ale lud głupi wszystko kupi. Żal tylko tego miasta, które za komuny choć byle jak to budowano w sposób rozsądny a dziś na każdym kroku niszczy się tkankę miejską.
26.06.2020 10:40 #Stefan
Jestem młodym pokoleniem. Uważam że Wolumen powinien zostać w takiej formie jakiej jest. Co piątek robię tam zakupy. Świeże i niedrogie produkty. To miejsce utrzymania setek ludzi.
Ten list to głos kilku panów w garniturach którzy chcą zarobić parę baniek dla siebie kosztem mieszkańców i rolników. Łapy precz od bazarku. Budujcie sobie gdzie indziej. WON
REKLAMA
26.06.2020 11:02 #Mariusz
Ludzie mam 50 lat mieszkam na wrzecionie 40 i widzę co cie dzieje.nie obrazając nikogo nikt nie patrzy na wolumen który był jest a czy będzie miejscem takim ze mozna kupić wszystko i wszystko sprzedac. Świeże owoce i warzywa prosto od rolnika.co do sprzątania zgadzam się jakby kazdy sprzątał po sobie byłoby dobrze.Pewnie zlikwidowac postawic jakis wierzowiec i dac ludziom pracę ktorzy są tylko od poniedziałku do piątku.wolumen ma historię pewnie skasować zlikwidować a jak czemu nie .wypowiadają sie ludzie ktorzy mieszkają na Bielanach kilka lat i nie mający wogóle pojecia o zyciu.prosze sie wypowiedzieć gdzie w Warszawie dziś 26 czerwca 2020 można kupić i wybrać świeże owoce i warzywa bez żadnego klopotu.pewnie zlikwidować wolumen i postawić ŻABKE.HEHEHEHEHEHEHE.

odwalic się od wolumenu .niech zyje swoim życiem.

Pozdrawiam
26.06.2020 12:47 drugastrona
Brawo autor listu, popieram w pełni. W Warszawie metro na bazar i ogródki działkowe. Śmiech na sali.
26.06.2020 13:00 #Emeryt
#ja prawda napisał(a) 25.06.2020 20:32

Wszystko się zgadza, dodatkowo trzeba dodać plagę szczurów i mysz. Jeszcze jedna uwaga właścicielami niektórych pawilonów są byli zomowcy i ubecy więc usunąć bazar będzie bardzo trudno.
dodaj jeszcze byłych partyjniaków, urzędników PZPR i będziesz w pełni wypróżniony
26.06.2020 13:20 #12345
#panda49 napisał(a) 25.06.2020 23:17

W pełni zgadzam się z autorem, czasem warto iść pod prąd.
po
Pod prąd to już idą wszędzie tam, gdzie przestrzeń przestaje być dla ludzi a staje się tylko polem do kręcenia biznesów przez możnych i wpływowych. Jak długo na bazar przyjeżdżają tłumy, tak długo bazar jest potrzebny.
26.06.2020 13:25 #12345
Brawo dla redakcji za refleks. Rano w podtytule była jeszcze stacja Wrzeciono. Cóż metro jeszcze nie dojeżdża do Wieliszewa, to i ogarnąć się z tymi stacjami trudno.
REKLAMA
26.06.2020 14:31 #bielanka
Czytelnik? Chyba sponsorowany artykuł debilodewelopera, który płacze, bo nie może nam w dzielnicy postawić kolejnego syfnego wieżowca. I bardzo dobrze! Łapy precz od Wolumenu.
26.06.2020 16:13 #123
Popieram.
26.06.2020 17:03 #Kiwi_09
Bazar znan od kilkudziesięciu lat, kiedy jeszcze okoliczni chłopi zjeżdżali tam furami i Żukami, teraz jest to przysłowiowy syf, malaria I ból zęba, Wietnamczcy, Ukraińcy i drobni handlarze ze świeżym towarem z hurtowni, podane enklawy badziewia są w każdej dzielnicy, niestety trudne do zlikwidowania. Takie 'targowiska' powinny być organizowane na obrzeżach dzielnic.
26.06.2020 18:31 #puma_999
Dokładnie,łapy precz!!!
26.06.2020 19:12 #Marcin1986
Typowy społek yebać .........wolumen był i pozostanie cieciu
REKLAMA

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

więcejREKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


więcej


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Nowości do -45%
REKLAMA
Wyprzedaż -55%!
REKLAMA

Najnowsze wydanie

© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA