REKLAMA

Forum › Bielany

REKLAMA

# wawrzyszew

25.06.2020 20:10

nawet nie wiem jak to skomentować list-przesłanie jest oderwane od rzeczywistości a może by tak stare bielany zabudować biurowcami

# ja prawda

25.06.2020 20:32

Wszystko się zgadza, dodatkowo trzeba dodać plagę szczurów i mysz. Jeszcze jedna uwaga właścicielami niektórych pawilonów są byli zomowcy i ubecy więc usunąć bazar będzie bardzo trudno.

# panda49

25.06.2020 23:17

W pełni zgadzam się z autorem, czasem warto iść pod prąd.

REKLAMA

# wawrzyszew

26.06.2020 00:14

chyba mówimy o dwóch różnych bazarkach-jakie szczury i gdzie ci ubecy a idąc dalej tokiem myślenia autora to postawmy biurowiec a na parterze zróbmy pawilony handlowe z kebabem chińszczyzną i franczyznowy sklepik a świeże warzywa i owoce kupujmy w supermarketach

# Maltkowe zło

26.06.2020 06:00

Tanie produkty, to ludzi przyciąga, szczególnie emerytów, a ogólnie POCIEJÓW i syf.

# 12345

26.06.2020 06:46

Który deweloper płaci za ten "list"? Sprawa bazaru jest już rozstrzygnięta. Mieszkańcy, i to nie tylko ci okoliczni ale zjeżdżający na zakupy również z sąsiednich dzielnic, chcą bazaru. Na bazarze zaopatrują się w świeże warzywa, owoce, mięso i wiele innych produktów. Miasto to nie tylko eleganckie biurowce dla bogatych. Miasto to również handel. Że niby syf? Nie dalej jak 3-4 lata temu bazar został na nowo urządzony - powstały eleganckie pawilony, porządna nawierzchnia. Może autor "listu" najpierw podjedzie i zobaczy. Tylko niech nie wysiada na stacji Wrzeciono, bo takiej stacji nie ma. Polecam Wawrzyszew.

REKLAMA

# Paweł

26.06.2020 07:07

W pełni popieram autora,bazar powinien zostać zlikwidowany mieszkam na Bielanach 15 lat i widzę że atrakcyjna przestrzeń na której można postawić blok z lokalami usługowym i dać ludziom pracę przez punkty handlowe marnieje pod obskurny bazar.

# Agata

26.06.2020 08:03

Mieszkaniec Bielan, które apeluje o wypudowanie kolejnych Mordorow w miejscu z tradycją, gdzie spotykają się młodzi 8 starzy.. Rolnicy i miastowi. Samotni ludzie mogą porozmawiać. Nie tylko jak w sklepie zrobić zakupy i zapłacić i iść do domu... To może być tylko inwestor. Nikt kto nawet nie robi zakupów na bazarze czy giełdzie, piekarni gruzińskiej czy sklepu zoologicznego nie odbierał by zwykłym ludziom tego stylu życia. Ten Panmusi mieć w tym jakiś cel jestem pewna. To nie hejt to Pan nie ma serca i empatii dka ludzi.

# Adim

26.06.2020 08:32

Ta, czytelnik. Prowokacja. Od lat deweloperzy ostrza sobie zeby na wszystkie place targowe w Warszawie. Nie ma praktycznie juz wcake bazarków. I tu nie jest inaczej, bo od 12lat nie ma zmiany w prezydenturze i rzadzi jedno ugrupowanie, ktore z reszta zdaje się przyjęło służalczą postawę wobec mafii deweloperskiej. Ale lud głupi wszystko kupi. Żal tylko tego miasta, które za komuny choć byle jak to budowano w sposób rozsądny a dziś na każdym kroku niszczy się tkankę miejską.

REKLAMA

# Stefan

26.06.2020 10:40

Jestem młodym pokoleniem. Uważam że Wolumen powinien zostać w takiej formie jakiej jest. Co piątek robię tam zakupy. Świeże i niedrogie produkty. To miejsce utrzymania setek ludzi.
Ten list to głos kilku panów w garniturach którzy chcą zarobić parę baniek dla siebie kosztem mieszkańców i rolników. Łapy precz od bazarku. Budujcie sobie gdzie indziej. WON

# Mariusz

26.06.2020 11:02

Ludzie mam 50 lat mieszkam na wrzecionie 40 i widzę co cie dzieje.nie obrazając nikogo nikt nie patrzy na wolumen który był jest a czy będzie miejscem takim ze mozna kupić wszystko i wszystko sprzedac. Świeże owoce i warzywa prosto od rolnika.co do sprzątania zgadzam się jakby kazdy sprzątał po sobie byłoby dobrze.Pewnie zlikwidowac postawic jakis wierzowiec i dac ludziom pracę ktorzy są tylko od poniedziałku do piątku.wolumen ma historię pewnie skasować zlikwidować a jak czemu nie .wypowiadają sie ludzie ktorzy mieszkają na Bielanach kilka lat i nie mający wogóle pojecia o zyciu.prosze sie wypowiedzieć gdzie w Warszawie dziś 26 czerwca 2020 można kupić i wybrać świeże owoce i warzywa bez żadnego klopotu.pewnie zlikwidować wolumen i postawić ŻABKE.HEHEHEHEHEHEHE.
odwalic się od wolumenu .niech zyje swoim życiem.
Pozdrawiam

 drugastrona

26.06.2020 12:47

Brawo autor listu, popieram w pełni. W Warszawie metro na bazar i ogródki działkowe. Śmiech na sali.

REKLAMA

# Emeryt

26.06.2020 13:00

#ja prawda napisał(a) 25.06.2020 20:32
Wszystko się zgadza, dodatkowo trzeba dodać plagę szczurów i mysz. Jeszcze jedna uwaga właścicielami niektórych pawilonów są byli zomowcy i ubecy więc usunąć bazar będzie bardzo trudno.
dodaj jeszcze byłych partyjniaków, urzędników PZPR i będziesz w pełni wypróżniony

# 12345

26.06.2020 13:20

#panda49 napisał(a) 25.06.2020 23:17
W pełni zgadzam się z autorem, czasem warto iść pod prąd.
po
Pod prąd to już idą wszędzie tam, gdzie przestrzeń przestaje być dla ludzi a staje się tylko polem do kręcenia biznesów przez możnych i wpływowych. Jak długo na bazar przyjeżdżają tłumy, tak długo bazar jest potrzebny.

# 12345

26.06.2020 13:25

Brawo dla redakcji za refleks. Rano w podtytule była jeszcze stacja Wrzeciono. Cóż metro jeszcze nie dojeżdża do Wieliszewa, to i ogarnąć się z tymi stacjami trudno.

REKLAMA

# bielanka

26.06.2020 14:31

Czytelnik? Chyba sponsorowany artykuł debilodewelopera, który płacze, bo nie może nam w dzielnicy postawić kolejnego syfnego wieżowca. I bardzo dobrze! Łapy precz od Wolumenu.

# 123

26.06.2020 16:13

Popieram.

# Kiwi_09

26.06.2020 17:03

Bazar znan od kilkudziesięciu lat, kiedy jeszcze okoliczni chłopi zjeżdżali tam furami i Żukami, teraz jest to przysłowiowy syf, malaria I ból zęba, Wietnamczcy, Ukraińcy i drobni handlarze ze świeżym towarem z hurtowni, podane enklawy badziewia są w każdej dzielnicy, niestety trudne do zlikwidowania. Takie 'targowiska' powinny być organizowane na obrzeżach dzielnic.

REKLAMA

# puma_999

26.06.2020 18:31

Dokładnie,łapy precz!!!

# Marcin1986

26.06.2020 19:12

Typowy społek yebać .........wolumen był i pozostanie cieciu

# JOKO

26.06.2020 23:10

Jeśli komuś przeszkadza bazarek to przecież może wyprowadzić się do Centrum tam biurowców jest pod dostatkiem.Drogie budynki,biura nie zastąpią ludziom porządnego bazaru gdzie ma swoja tradycje a przede wszystkim mogą kupić świeże warzywa i inne produkty za dobrą cenę.

REKLAMA

# Wrzeciono to patologia

29.06.2020 06:40

Mieszkam na Bielanach od urodzenia, reprezentuje młode pokolenie. Od kiedy sięgam wstecz pamięcią to z racji braku odpowiedniego zagospodarowania przestrzennego co chwilę coś ma zostać zabudowane, a mówię tu o perspektywie wawrzyszewa i wrzeciona, mimo że te osiedla zostały zaprojektowane jako kompleksowe, niektórych nie powinno być miejsca na wciskanie między zabudowę kolejnych budynków, zabudowania bazarkow czy terenów zielonych. Co do samego bazarku, to nie wyobrażam sobie by miało go nie być, jeszcze kilka lat temu były plany budowy tam parkingu, teraz o budynku słyszymy. No nie, to już zostało zaprojektowane w kontekście całego wawrzyszewa.

# Waszawiak

29.06.2020 19:50

Najlepiej zabudowac wszystko i wybetonowac po co volumen kolo itd sa markety portale aukcyjne...to jest zycie tam sa ludzie klimat zywa Warszawa....nie blokowisko zabka biedronka

# ZBielan

29.06.2020 19:56

Taaa zlikwidować ostatnie bazar aby korpoludki i ludzie na poziomie kupowali tak jak w Hali Koszyki. Ceny z kosmosu i gdzie bazaraek tam jest!!!? Ręce precz- jestem młoda osobą,4 pokolenie z Warszawy i zawsze się tam robili zakupy. Jeździłam tam z dziećmi w zeszłym roku i dzieci mogły zobaczyć jak wyglądają warzywa i owoce z pola od "chłopa". Mamy stałych sprzedawców od lat i zawsze maja dobry towar. W czym przeszkadza ludziom tani i dobry bazar!!! Oczywiście kolejny deweloper będzie próbował wykupić teren a my go będziemy bronić. Najlepiej zabetonowac, walnac kolejny biurowiec bo mało ich w Warszawie??? Jak patrzę co robi władza z naszym pięknym miastem to si e płakać chce. Ręce precz od Wolumen, budujcie biurowe gdzie indziej.

REKLAMA

# Bemowianin

01.07.2020 10:20

Tam nie handlują rolnicy, tylko zwykli handlarze! Kupują towar na giełdzie w Broniszach i udają producentów. Dokładnie to samo na Kole. Kochałem Wolumen w latach 90-tych, sam na nim zarabiałem sprzedając z wózka a w niedzielę kupując elektronikę, ale teraz bywam tam max 2x w roku, bo zwyczajnie nie ma tam niczego, czego nie znalazłbym w sklepie czy necie.

# ZibiM

04.07.2020 08:26

Wolumen jest potrzebny lecz potrzebuje lepszej organizacji i kultury publicznej. Co do stawiania biurowców to zapraszam zainteresowanych na stację Wawrzyszew w porze porannego szczytu komunikacyjnego w kierunku Kabat, czasami już na DRUGIEJ STACJI jest problem wsiąść, bo cała Białołęka jedzie do pracy.

# ddd

07.07.2020 16:04

Bazar na Wolumenie w obecnej postaci jest paskudnym miejscem.To już nie jest ten Wolumen, jaki był nawet kilka lat temu. Rzeczywiście kiedyś można tam było kupić świeże owoce i warzywa po atrakcyjnej cenie. Obecnie coraz mniej jest producentów żywności a coraz więcej handlarzy, którzy na dodatek walczą wszelkimi sposobami z tymi, co się trafiają i chcą sprzedawać świeży i dobry jakościowo towar. Dla wieku z tych handlarzy stragan na Wolumenie to tylko przykrywka dla innych, niekoniecznie legalnych interesów.
Ale od tego są służby, więc niech się tymi przekrętami zajmują.
Estetyka bazaru jest poniżej dna. Koszmar totalny w stolicy państwa w środkowej Europie.
Podobnie jest z bazarem na Bemowie. Moim zdaniem w takiej formie nie powinno to funkcjonować. Nie mam nic przeciwko bazarom, bo można na nich znaleźć lepszej jakości towar oż w dyskontach czy marketach. Ale niech to wszystko ma jakąś cywilizowaną formę.

# Mieszkaniec09

09.07.2020 12:14

Mieszkam na Wawrzyszewie 50 lat .
Bazarek jest potrzebny i bardzo dobrze że jest .Mieszkańcy Bielan
I ludzie z okolicznych dzielnic robią na nim zakupy ,
Można kupić tanie i świeże warzywa ,owoce i inne produkty .
Zgadzam się z przedmówcami tylko developerom niewsmak
,każdy skrawek ziemi zabudowują .
Mieszkańcy muszą pilnować placów zabaw , terenów zielonych i bazarku aby i one nie poszły pod zabudowę.
Biurowce i wysoka zabudowa nie musi w każdej dzielnicy .
Dobrze jak dzielnice mają swoją specyfikę i urodę a Bielany taką mają i bazarek do niej należy .

# Joa.

18.07.2020 13:52

Kocham Wolumen. 26 lat życia jestem związana z tym miejscem. Nie życzę sobie żadnego paskudnego bloku ani niczego innego w tym miejscu.

# WYPADODWOLUMENU

18.07.2020 13:55

Widać ze deweloper płacze w poduszkę i wypisuje smutne teksty. No cóż, nikomu to już nie zagraża. BYE BYE PS:Prawdziwy Warszawiak, mieszkaniec Starych Bielan nie chciał by nigdy żadnego bloku na miejscu Wolumenu.

# Aga2020

28.07.2020 19:49

#12345 napisał(a) 26.06.2020 06:46
Który deweloper płaci za ten "list"? (...)Że niby syf? Nie dalej jak 3-4 lata temu bazar został na nowo urządzony - powstały eleganckie pawilony, porządna nawierzchnia. Może autor "listu" najpierw podjedzie i zobaczy.(..)
hahaha bardzo zabawne :) Ja tam bywam czesto, i wiem, ze wiekszosc stoisk to sa handlarze ( kupili w broniszach i odsprzedaja) a nie zadni rolnicy, zwyczajny warzywniak tylko nieplacacy podatko, wiec jedzenie tak swieze jak w markecie. zwolnijcie warszawskie warzywniaki z podatku to bedzie wnich tak samo tanio. WYGLĄD: 1) zbudowano blaszane pawilony wzdluz ok 50% ogrodzenia, 2)od Kasprowicza ( czyli stacji metra) sa oblesne rozsypujace sie rudery-baraki po starych budach=syf syf syf, 3) nikt tam nie placi podatku(nigdy w zyciu nie dostalam paragonu)=bezprawie wobec wszystkich mieszkancow miasta oraz pozostalych przedsieborcow, 4) ciagly syf! wystarczy spojrzec na 1sze zdjecie z artykulu

# Aga2020

28.07.2020 20:00

Wielki teren, ktory zapełnia sie dosłownie 3 dni w tygodniu. W pozostale dni jest 1 lejka handlarzy. Ci co pisza o pracujacych tam rozlikach to chyba maja duza wade wzroku. Tam sa teraz w 99% handlarze, co rano z hurtowni przyjechali. Ten teren spokojnie mozna zmnieszyc o polowe i ustalic jakies zasady- porzadek, schludne stoiska, jakas legalizacje dzialalnosci ( bo to jest przeciez praca na czarno- bez podatkow itp). Handlarze moga sobie otworzyc sklepiki w okolicy. Kiedyc co krok byly warzywniaki a teraz to chyba tylko 2 na Zeromskiego. Na Wawrzyszewie nie mam juz zadnego.
A reszte placu niech sobie zabuduja. Nie ma sensu zeby 4-5 dni w tygodniu taki duzy teren sie marnowal.

# Andrew

04.08.2020 15:08

A ja nie płakałbym gdyby autor tego artykułu wpadł pod tramwaj, byłoby jednego idioty mniej na Bielanach.

# radeckui

06.08.2020 21:52

a co to komu przeszkadza? zawsze zaopatrywałem się na wolumenie w części do mojego zakładu http://uslugibudowlane.radom.pl głównie elektryczne przede wszystkim było tam wszystko, nie musiałem szukać już nigdzie indziej

# bebe

16.09.2020 15:23

Zachować bazar! dać szanse sprzedaży także działkowcom i drobnym hodowcom z okolic Bielan!
Ale... trzeba niewielkim kosztem uporządkować nawierzchnię, zrobić np. dwa, trzy proste dwuspadowe dachy - osłona od słońca i deszczu. Obrzeżne Dzielnice powinny mieć takie bazary!
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break