REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

drogi

 

Nie każdemu podobają się zmiany na Chodeckiej. "ZDM zakorkuje ulicę"

  5 września 2022

Nie każdemu podobają się zmiany na Chodeckiej. "ZDM zakorkuje ulicę"
źródło: ZDM

Późną jesienią ul. Chodecka, na odcinku między Wyszogrodzką a Kondratowicza, zyska nową nawierzchnię oraz chodniki i drogę dla rowerów. Przy okazji remontu wprowadzono też pewne korekty, które nie wszystkim się podobają.

REKLAMA

- Proponuję poruszyć temat remontu ul. Chodeckiej, którego inwestorem jest Zarząd Dróg Miejskich. Przy okazji budowy przystanku Chodecka 02 zlikwidowana została zatoczka autobusowa, co na ulicy z jednym pasem skutkować będzie korkami.

Obok przystanku powstaną trawniki, na których lądować będą pety i śmiecie. Architekt nie popisał się wyobraźnią - napisał do nas zaniepokojony czytelnik. Zapytaliśmy ZDM, czy decyzja o likwidacji dotychczasowej zatoczki autobusowej była przemyślana, bo Chodecka faktycznie jest ulicą wąską i czy drogowcy projektując to rozwiązanie pomyśleli o ewentualnych trudnościach dla kierowców.

REKLAMA

Jak zmienia się Chodecka?

Prace na ul. Chodeckiej rozpoczęły się w pierwszej połowie czerwca od rozebrania starych krawężników. Wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni na odcinku między ulicami Wyszogrodzką a Kondratowicza. Asfalt już wcześniej wymagał naprawy, a dodatkowo, w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy, nawierzchnia uległa znacznej degradacji ze względu na zwiększony ruch spowodowany budową II linii metra, która przebiega pod sąsiednią ulicą Kondratowicza. Wyremontowane zostaną też chodniki po obu stronach ulicy wraz ze zjazdami bramowymi oraz zjazdem na pobliski komisariat policji. Mieszkańcy zyskają też odnowioną drogę dla rowerów, biegnącą po zachodniej stronie ul. Chodeckiej.

REKLAMA

Likwidacja zatoczki i buspasa, w zamian parkingi

Na Chodeckiej ZDM zaplanował też pewne korekty, a więc zmianę organizacji ruchu, dzięki czemu - jak wyjaśniają drogowcy - będzie możliwe wyznaczenie dodatkowych miejsc postojowych. Po wschodniej stronie między przystankiem autobusowym "Chodecka 02" a ul. Bolivara oraz między Bolivara a Kondratowicza powstanie pas do parkowania równoległego. Dotychczas między przystankiem a ul. Bolivara zatrzymywanie samochodów było zabronione, a od Bolivara do Kondratowicza kierowcy wjeżdżali na przyległy do jezdni chodnik.

- Utworzenie pasa postojowego możliwe jest ze względu na jezdnię o blisko 10-metrowej szerokości. Obecnie na znacznym jej fragmencie są trzy pasy ruchu, przy czym tym trzecim jest wyznaczony po zachodniej stronie buspas. Po wprowadzeniu zmian kierowcy będą mieli po jednym pasie w każdym kierunku - wyjaśniają urzędnicy z ZDM i dodają: - Dodatkowo zlikwidowana zostanie zatoka autobusowa, która nie będzie już potrzebna. Prowadzący w stronę ul. Kondratowicza pas zostanie bowiem odgięty, aby kierowcy omijali zatrzymujące się autobusy.

REKLAMA

Kiedy koniec prac?

- Projekt pokazywaliśmy już w marcu. Widać na nim wyraźnie, że autobusy będzie się dało ominąć - wyjaśnia celowość likwidacji zatoczki rzecznik ZDM Mikołaj Pieńkos, który nie widzi zagrożenia w tworzeniu się korków na tym fragmencie ulicy. Właśnie rozpoczynają się prace związane z wymianą nawierzchni samej ulicy a następnie odbędzie się finalizacja prac związanych m.in. z remontem chodników, opasek przy jezdni i ścieżki rowerowej. Cały remont powinien zakończyć się do połowy grudnia.

(db)

.
 

Komentarze (11)

# Marian

05.09.2022 11:10

ZDM likwiduje tylko po to żeby utrudnić życie kierowcom. To jedyny powód żeby uspokoić auto-fobię Trzaska. Potem okzauje się że ludzie czekający na przystanku stoją niebezpiecznie blisko jezdni o chlapaniu błotem nie wspomnę bo zazwyczaj nie ma odpływu wody przy takim przystanku.

# MDL

05.09.2022 16:29

Takie kometarze zazwyczaj piszą osoby, które nie pojęcia jak buduję się współczesne miasta.
Ludzie poczytajcie trochę fachowej literatury i dopiero później bieżcie się za doradzanie.
Samochód to niejedyny środek transportu w mieście.

# dani

06.09.2022 14:52

@MDL
Wszystko zależy jaką funkcję pełni dana dzielnica.
W dzielnicach centralnych, reprezentacyjnych i turystycznych spowalnianie ruchu i jego ograniczenie mają sens.
Co innego gdy mamy do czynienie z dzielnicą sypialnią jaka jest Bródno.
Tutaj sprawny przepływ samochodów jest jak najabrdziej wskazany bo jest to dzielnica tranzytowa a nie docelowa.

REKLAMA

# Zadeptać, zburzyć, zasypać

07.09.2022 00:04

Permanentne zrzędziarstwo, wieczne narzekanie i niezadowolenie to chyba nasze cechy narodowe. Republika wiecznych malkontentów normalnie. I do tego analfabetów.
To, że nie ma zatoczki, nie znaczy, że autobusów nie da się wyminąć. Zamiast zatoczki jest w tym miejscu dodatkowy pas omijający przystanek.
A przypierdzielanie się do trawnika, że ludzie będą tam śmiecić to już kwintesencja stanu umysłowego społeczeństwa. Bo oczywiście to trawniki przyciągają śmieci a nie ludzie z deficytem umysłowym śmiecą.
Artykuł tez niewysokich lotów - ale czego się spodziewać skoro większość odbiorców nie rozumie podstawowych komunikatów.

# Mdl

07.09.2022 09:54

Dani, to w końcu dzielnica tranzytowa czy czy tzw. sypialnia?
To są zasadnicze różnice.
Ludzie nie macie zielonego pojęcia o tworzeniu miast i komunikacji a tym bardziej o tym co piszecie.
Brak słów...

# Pozdrawiam

07.09.2022 11:43

Kolega/Koleżanka #Zadeptać, zburzyć, zasypać; idealnie wpisuje się w swój komentarz "Permanentne zrzędziarstwo, wieczne narzekanie i niezadowolenie" :)

REKLAMA

# Pan tutejszy i obserwujący

07.09.2022 15:39

PO CO SIĘ ŚPIESZYĆ. GRUDZIEŃ? NIE SKOŃCZCIE PRACĘ NA WIELKANOC EWENTUALNIE MAJÓWKĘ 2023. ZA BARDZO PRZEPRACOWUJECIE SIĘ NA TEJ CHODECKIEJ. OSZCZĘDZAJCIE SWOJE ZDROWIE ABY PO CIĘŻKIM I WYCZERPUJĄCYM DNIU PRACY MÓC PÓJŚĆ NA PIWO + 200 LUBELSKIEJ (NAJLEPSZA JEST WIŚNIOWA).

# Prezes

07.09.2022 15:44

Dzielnicą sypialną jest Białołęka. To oni od lat robią pasztet drogowy na Bródnie.

# Co ja czytam?

08.09.2022 08:45

Cytat z artykułu: "Obok przystanku powstaną trawniki, na których lądować będą pety i śmiecie. Architekt nie popisał się wyobraźnią - napisał do nas zaniepokojony czytelnik"
Naprawdę ktoś tak powiedział czy to wymysł dziennikarski? Jeśli to prawda to chyba zaniepokojonymi czytelnikowi przydałby się lekarz, o ile nie jest za późno. Bródno to jednak stan umysłu.

REKLAMA

# bylymieszkaniecBrodna

10.09.2022 13:28

#Prezes
07.09.2022 15:44
Dzielnicą sypialną jest Białołęka. To oni od lat robią pasztet drogowy na Bródnie.

Poczekajcie na otwarcie metra. Dopiero zobaczycie co to jest pasztet parkingowy jak okolice stacji metra będziecie mieć zapchane parkującymi samochodami. Max za rok Bródno i Zacisze będą mieć SPP i wszyscy będą płacić bez gwarancji miejsca postojowego. To metro na Bródnie jeszcze wyjdzie wam bokiem...

# I dobrze

11.09.2022 21:47

@byly mieszkaniec - może to i dobrze bo wreszcie ludzie pomyślą i pozbędą się wraków i starych strucli blokujących miejsca parkingowe a używanych od święta lub wręcz traktowanych jak składziki.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2022

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

Helloprint Polska

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA