REKLAMA

Legionowo

Legionowo proponuje: budujmy etapami

 

Nie będzie pieniędzy na Zegrzyńską?

  7 marca 2012

alt='Nie będzie pieniędzy na Zegrzyńską?'

Na jednorazową przebudowę Zegrzyńskiej w Legionowie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na razie pieniędzy nie ma. Władze miasta mają propozycję: przebudowa mogłaby się odbywać etapami. Problem w tym, że najprawdopodobniej dokończenie legionowskiej dwujezdniówki przegra wyścig o kasę z obwodnicą Marek.

REKLAMA

Wojewoda mazowiecki wydał zgodę na przebudowę, ale to tylko połowa sukcesu. Teraz muszą się znaleźć pieniądze, żeby było za co budować. To jednak jest z kolei zależne od ministerstwa, które przydziela pieniądze na inwestycje. Tegoroczny budżet ma zostać znowelizowany już wkrótce, ale nawet nowelizacja nie gwarantuje, że fundusze na przebudowę się znajdą.

- Zdajemy sobie sprawę, że modernizacja jest kosztowna -mówi Tamara Mytkowska, rzeczniczka Legionowa. - Dlatego proponujemy, żeby przebudowa została podzielona na trzy etapy. Pierwszy obejmowałby likwidację przewężenia od wiaduktu nad torami do Strużańskiej, dopiero po jego ukończeniu można by przystąpić do prac na dalszych odcinkach, aż do Michałowa-Reginowa.

Takie rozwiązanie miałoby zmniejszyć jednorazowe koszty prac.

Co na to GDDKiA? - Nie wydaje mi się, aby takie rozwiązanie mogło być przeprowadzone - mówi Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka Generalnej Dyrekcji.

- I tak czekamy na pieniądze z ministerstwa, a bez nich nie możemy prowadzić żadnych rozmów.

Dopóki więc milczy rząd, sprawa Zegrzyńskiej wisi w powietrzu. Stawką jest blisko 90 milionów złotych - tyle ma kosztować przebudowa drogi krajowej nr 61 na ostatnim legionowskim odcinku. Tymczasem z nieoficjalnych informacji płynących z ministerstwa wynika, że szanse na znalezienie pieniędzy dla Zegrzyńskiej są niewielkie. - Większe prawdopodobieństwo uzyskania funduszy ma obwodnica Marek - twierdzi nasz informator.

(wt)

 

REKLAMA

Komentarze (4)

# zygfryt

08.03.2012 07:40

zablokowac trase na euro,ja nie zamierzam przepuszczac pojazdów na sygnale-tylko karetki.

# moherowy ninja

08.03.2012 11:49

Prezydent Smogorzewski zna Prezydenta Komorowskiego, w Legionowie rządzi Platforma Obywatelska, w Warszawie i w Polsce także i co?
Pieniędzy nie ma na modernizację? Smogorzewski lekką ręką zadłuża miasto na miliony, ostatnio milion poszedł na trawę i łazienki dla Greków tyle pieniędzy podobno miało być i jest z Unii i co? Platforma Obywatelska nie potrafi przebudować odcinka drogi krajowej tuż obok stolicy kraju.

# marko o

11.03.2012 07:03

To teraz moherowy rzuć okiem nieco dalej niż na czubek swojego nosa i zastanów się jakie są potrzeby inwestycyjne w całym województwie :)

REKLAMA

# Zyga

11.03.2012 20:50

Ja tam też będę blokował policyjne samochodziki...i inne na sygnale...puszczać tylko karetki pogotowia!!!
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy