REKLAMA

Legionowo

oświata »

 

Najlepsi w Legionowie

  5 października 2011

alt='Najlepsi w Legionowie'

Uczniowie ostatnich klas Szkoły Podstawowej nr 8 i Gimnazjum nr 4 wypadli najlepiej na egzaminach końcowych. Na ostatniej komisji oświaty radni oceniali, czy legionowskie placówki gwarantują odpowiedni poziom nauczania najmłodszym mieszkańcom miasta.

REKLAMA

Egzaminy końcowe w podstawówce świadczą o poziomie nauczania w danej placówce. Ich wynik nie ma najmniejszego wpływu na przyjęcie dziecka do gimnazjum. Dzieci w tym wieku podlegają jeszcze obowiązkowi edukacyjnemu i o ile nie kontynuują nauki w szkole prywatnej, o przyjęciu do gimnazjum decyduje miejsce ich zamieszkania. Gimnazja objęte są bowiem rejonizacją.

Egzamin końcowy w podstawówce składa się z kilku elementów. Jest to m.in. czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji i wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce. Wszystkie legionowskie podstawówki w tym roku osiągnęły wyniki porównywalne z tymi z lat poprzednich. W tym gronie zdecydowanie wybija się jednak Szkoła Podstawowa nr 8, której uczniowie osiągnęli wyniki najbardziej przewyższające ogólnopolską średnią. Powyżej kreski byli też uczniowie dwójki i siódemki. Placówki nr 1 i 4 są na poziomie średniej ogólnokrajowej.

Zupełnie inny wymiar mają egzaminy gimnazjalne. Od ich wyników zależy, do której szkoły średniej uczeń zostanie przyjęty. Najlepiej z legionowskich placówek zdali go uczniowie Gimnazjum nr 4, znacząco przekraczając średnią gminną, powiatową, wojewódzką, czy krajową. Wyniki tej szkoły od lat utrzymują się na wysokim poziomie. Najsłabiej na egzaminach wypadli gimnazjaliści z "trójki". Na testach z języka angielskiego najlepiej poszło uczniom Gimnazjum nr 2 i 4, zdali je powyżej średniej krajowej. W tyle zostało ponownie Gimnazjum nr 3. Gorzej wypadły testy z drugiego języka obcego. W "czwórce" dzieci uczą się niemieckiego, a w "dwójce" drugim językiem obcym jest francuski. Wyniki obu szkół wypadają poniżej średniej krajowej.

Podczas obrad komisji naczelniczka wydziału edukacji i sportu Elżbieta Kiełbasińska podkreślała, że wyniki te wskazują uczniom, nauczycielom i dyrekcji szkół, w jakich dziedzinach należy więcej pracować. Dyrektorzy placówek zyskują jednocześnie wiedzę, gdzie potrzebne są dodatkowe zajęcia uzupełniające.

matt

 

REKLAMA

Komentarze (3)

# ala1

07.10.2011 16:30

eh, sama chodziłam do ósemki, tylko kilkanaście lat temu. wspominam dobrze tę szkołę, ale chyba nie chciałabym aby chodziły do niej moje dzieci. straszny moloch

# marian

12.10.2011 18:17

Wyniki te dotyczą tylko i wyłącznie szkół prowadzonych przez miasto, czyli nie uwzględniają szkół prywatnych.

# LEGIONOWIANKA

19.10.2011 21:20

"Echo" pisze dla przeciętnego Kowalskiego z naszego powiatu. A przeciętny Kowalski nie musi wiedzieć, że są w L-wie znakomite szkoły podstawowe i gimnazja niepubliczne (społeczne i prywatne) i to one uzyskują najwyższe wyniki. Z artykułu wynika, że takowe po prostu nie istnieją. Dlatego dziennikarską powinnością jest, zapoznać przeciętnego Kowalskiego z legionowskim rynkiem oświatowym.

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Lato 2025
Lato 2025
Lato 2025

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni