Fantastyczny mecz szczypiornistów!

5 października 2011

alt='Fantastyczny mecz szczypiornistów!'
Od lewej stoją: Mikołaj Milewski, Piotr Gromek, Robert Piechnik, Jacek Filipecki, Przemysław Smołuch, Dominik Troński, Tomasz Kasprzak, Adam Królak, Tomasz Bulej, Kamil Ciok.: Maciej Skawiński, Adam, Kardyka, Szymon Płodowski, Andrzej Kijek, Maciej Krawiecki, Adam Prątnicki

W ostatni weekend KPR Legionowo rozpoczął walkę o awans do pierwszej ligi meczem wyjazdowym z ChKS AZS UŁ PŁ Łódż. Rozpoczął najlepiej jak tylko mógł: zwycięstwem.

Taki wynik potwierdza aspiracje zespołu, który w tym sezonie jest uznawany za jednego z kandydatów do awansu. Legionowianie dokonali dużych wzmocnień przed sezonem. Przed okresem przygotowawczym dołączyło pięciu zawodników, między innymi Kamil Ciok, który ostatnie dwa sezony spędził w Nielbie Wągrowiec. Jeszcze w pierwszej połowie września dołączyło dwóch kolejnych zawodników - tym razem z Politechniki Warszawa, a całkiem niedawno po wycofaniu tego zespołu z pierwszoligowych rozgrywek dołączyło jeszcze pięciu zawodników. Po ostatnich zmianach na mapie warszawskiej aglomeracji zostały dwa męskie zespoły szczypiornistów - KPR Legionowo i AZS Zepter UW.

Skład drużyny, trener, oraz grupa poważnych sponsorów - która z każdym rokiem się powiększa - daje duże nadzieje na to, że w tym sezonie uda się wywalczyć awans do pierwszej ligi.

Potwierdza to wynik uzyskany w Łodzi, chociaż łatwo nie było ponieważ spotkanie zakończyło się prawie remisem - 28:26. Trzeba nadmienić, że zespół łódzki powstał z połączenia Anilany Łódź i ChKS Łódź. Ci pierwsi zajęli trzecie miejsce w poprzednim sezonie II ligi, a ChKS w ostatnim sezonie grał w I lidze. Przez komentatorów zespół z Łodzi uważany jest za głównego kandydata do awansu, dlatego bardzo cieszy fakt, że z tego meczu KPR Legionowo wrócił z tarczą.

Bardzo dobrze zagrała obrona, do tego świetne zawody rozgrywał prawoskrzydłowy Mateusz Zasikowski. Dobrze zagrali też nowi bramkarze: Tomasz Szałkucki i Andrzej Kijek. Do 45 minuty legionowianie kontrolowali spotkanie mając przewagę 5-6 bramek. Niestety, kilka mało trafnych decyzji sędziów spowodowało, że wkradły się nerwy i rywale zmniejszyli przewagę naszego zespołu. Cztery minuty przed końcem, kiedy sędzia sygnalizował grę pasywną naszego zespołu odpowiedzialność wziął na siebie Mateusz Szmulik i rzucił bramkę, która gwarantowała zwycięstwo. Rywale otrzymali karę dwóch minut i nie byli już w stanie odrobić strat.

KPR Legionowo już w tę sobotę, 8 października o godzinie 18.00 zagra z AZS UMCS Lublin na legionowskiej Arenie. Kibicując szczypiornistom z Legionowa zapraszamy serdecznie! Wiemy skądinąd, że jest przygotowywana nie lada gratka dla kibiców. Szczegóły na www.kprlegionowo.pl.