REKLAMA

REKLAMA

Targówek

drogi

 

Na Chodeckiej ruszył remont. Prace potrwają pół roku

  14 czerwca 2022

Na Chodeckiej ruszył remont. Prace potrwają pół roku
źródło: ZDM

Drogowcy rozpoczęli duży remont Chodeckiej na odcinku między Wyszogrodzką a Kondratowicza. Po jego zakończeniu mieszkańcy będą mieli do dyspozycji nową nawierzchnię jezdni, chodniki oraz drogę dla rowerów i hulajnóg.

REKLAMA

Prace na Chodeckiej rozpoczęły się od rozbierania starych krawężników. Na obecnym etapie Zarząd Dróg Miejskich nie przewiduje utrudnień dla kierowców.

Chodecka w remoncie

- W kolejnym etapie prac przystąpimy do wymiany nawierzchni jezdni na odcinku między Wyszogrodzką a Kondratowicza - zapowiada ZDM. Metro prawie gotowe. Przed nami przepychanki polityczne czy sprawny odbiór? Metro prawie gotowe. Wkrótce odbiory techniczne
Stacje ostatniego odcinka drugiej linii metra będą wyglądać zupełnie inaczej, niż te na Targówku i Nowej Pradze. Trwa montaż paneli z grafikami Piotra Młodożeńca.
- Asfalt na tym odcinku już wcześniej wymagał naprawy a dodatkowo, w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy, nawierzchnia uległa znacznej degradacji ze względu na zwiększony ruch spowodowany budową drugiej linii metra.

Wyremontowane zostaną też chodniki po obu stronach ulicy wraz ze zjazdami bramowymi oraz zjazdem na pobliski komisariat policji. Mieszkańcy zyskają również odnowioną drogę dla rowerów i hulajnóg, biegnącą po zachodniej stronie Chodeckiej.

Zapraszamy na zakupy

Nowe miejsca parkingowe

- Na Chodeckiej zaplanowaliśmy też zmianę organizacji ruchu, dzięki czemu będzie możliwe wyznaczenie dodatkowych miejsc postojowych - informują drogowcy. - Po wschodniej stronie między przystankiem autobusowym Chodecka 02 a ul. Bolivara oraz między ul. Bolivara a ul. Kondratowicza powstanie pas do parkowania równoległego. Teraz między przystankiem a ul. Bolivara zatrzymywanie samochodów jest zabronione, a od ul. Bolivara do ul. Kondratowicza kierowcy wjeżdżają na przyległy do jezdni chodnik.

Utworzenie pasa postojowego możliwe jest ze względu na jezdnię o blisko 10-metrowej szerokości. Obecnie na znacznym jej fragmencie są dwa pasy ruchu i buspas. Po wprowadzeniu zmian kierowcy będą mieli po jednym pasie w każdym kierunku. Dodatkowo zlikwidowana zostanie zatoka autobusowa, która nie będzie już potrzebna. Prowadzący w stronę Kondratowicza pas zostanie odgięty, aby kierowcy omijali zatrzymujące się autobusy.

Pół roku prac

Remont potrwa pół roku. W ciągu czterech miesięcy Zakład Remontów i Konserwacji Dróg będzie musiał wymienić nawierzchnię i krawężniki oraz przywrócić ruch kołowy w docelowym kształcie. Kolejne dwa miesiące zajmą prace związane z remontem chodników, opasek przy jezdni i ścieżki rowerowej.

Drogowcy chcą, żeby prace związane z wymianą nawierzchni jezdni zaczęły się w drugiej połowie sierpnia. ZDM zaznacza, że zamknie Chodecką dopiero wtedy, gdy Kondratowicza będzie przejezdna w obu kierunkach na odcinku od Chodeckiej do Rembielińskiej.

(ko)

.
 

Komentarze (7)

# Buncol

14.06.2022 10:12

Niedawno zamknęli skrzyżowanie Św Wincentego z Kondratowicza. Teraz zamkną Chodecką z Kondratowicza.
Jak w końcu mamy tam jeździć skoro zamykają kolejne ulice a nie otwierają wcześniej zamkniętych?

# Adi

14.06.2022 18:21

Rano na Bródnie jest masakra ! Dlaczego przy cmentarzu w stronę żaby nadal jest zakaz ruchu ?! To jest porażka totalna . Osobiście jeżdżę ta ,,zamknięta ,, droga bo skraca mi 10 minut codziennie do odwożenia dziecka . Teraz znów coś zamkną nic nie otworzą a wystawia służby i posypią się mandaty !!!!!

# Srom

19.06.2022 16:39

Takie władze lud dzielnicy wybrał.

REKLAMA

# Starzyńskiego fan

19.06.2022 17:45

Macie tramwaje, autobusy co kilka minut, za chwilę metro, może oduczycie się w końcu wozić d.py złomem z RFN.

# Buncol

21.06.2022 10:39

@Starzyńskiego
Kolega widzę że mądry bardzo choć lokalnych warunków nie zna więc kilka wyjaśnień
Co mi po autobusach jak w wyniku zamkniecia skrzyżowania Wincentego z Kondratowicza ani samochód ani autobusem nie dojadę do CH Targówek czy Castoramy. Co ciekawe skrzyżowanie miało być oddane z końcem maja. Mamy koniec czerwca i dalej nie ma przejazdu. W tym samym czasie już zężają jedynby alternatywny przejazd przez Bródno czyli Chodecką. Po kolei zamykają kolejne odcinki a nić nie zostało otwarte. Nie ma zatem metra, nie ma autobusów, nie ma przejazdów.
Mieszkańcy od 3 lat stoją w korkach w kazdym kierunku tylko dlatego ze nic nie jest zrealizowane zgodnie z harmonogramem i nic nie zrobiono aby ułatwić komunikację w dzielnicy

# Absurd

22.06.2022 17:44

Kto wpadł na pomysł, że zatoka autobusowa nie jest potrzebna? Absurd!

REKLAMA

# Fis

07.08.2022 18:16

Dlaczego dla przystanku Chodecka 02 zlikwidowali zatoke autobusową. Tam jest jeden pas,będą się tworzyć korki, bezmyślność czy złośliwość urzędników.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA