REKLAMA

Wola

przestrzeń miejska »

 

Mniej betonu, więcej zieleni. "Zazieleńmy wolskie osiedla"

  15 grudnia 2021

alt='Mniej betonu, więcej zieleni. "Zazieleńmy wolskie osiedla"'
źródło: Dzielnica Wola

Wiele podwórek niebawem odzyska dawny blask i zacznie cieszyć oczy mieszkańców estetyczną zielenią. To efekt akcji zainicjowanej przez radnych. ZGN Wola wykonał już większość prac i pozostaje czekać na wiosnę.

REKLAMA

Wolski samorząd przypomina, że dzielnica jest dziś jednym z najszybciej rozwijających się rejonów w Warszawie. Współczesna Wola jest atrakcyjna zarówno dla biznesu, jak i dla mieszkańców, którzy postanawiają zamieszkać na licznie powstających nowych osiedlach.

Podwórka na radarze

- Centra biznesowe czy kolejne inwestycje deweloperskie sprzyjają rozwojowi dzielnicy, jednak przy tym wszystkim nie możemy zapomnieć o obecnych lokatorach i ich najbliższej przestrzeni publicznej, która często bywa zaniedbana - mówi radny Adam Matusik. Kryzys Legii i błysk Lecha powywracały kursy na mistrza Kryzys Legii i błysk Lecha powywracały kursy na mistrza
Od dawna utarło się stwierdzenie, że polska Ekstraklasa jest nieprzewidywalną ligą. Ale chyba nikt nie spodziewał się, że aktualny mistrz, czyli Legia będzie grała w lidze tak źle, że kursy na ich spadek będą niższe niż na obronę tytułu!
- Tymczasem inwestycje w zieleń są najprostszym i dość tanim sposobem, aby poprawić wygląd i tchnąć trochę życia w starsze wolskie osiedla.

To właśnie radny Matusik wraz z radną Anną Rudziak-Tałałaj zainicjowali wspólnie akcję "Zazieleńmy wolskie osiedla!" i wystąpili do ZGN Wola o zajęcie się zaniedbanymi podwórkami. Szczególną uwagę zwrócili na Młynów.

Zapraszamy na zakupy

ZGN przystąpił do działań

- Na podwórkach mieszczących się przy Płockiej 3, 7a, 35, 37, 37a, 38, Agawy 6 i 9 oraz przy Syreny zasadzone zostały drzewa, krzewy i kwiaty. Wiosną wzejdą wysiane łąki kwietne. Na realizację czeka jeszcze inwestycja przy Syreny 31, gdzie prace ruszą na wiosnę. Działania wpisują się w politykę "uwalniania" wolskich podwórek i przywracania ich mieszkańcom. Co to w praktyce oznacza?

- Jej pierwszym etapem jest pozbycie się nielegalnie parkujących i wprowadzenie możliwości wjazdu samochodem jedynie mieszkańcom z ważnym identyfikatorem - mówi burmistrz Krzysztof Strzałkowski. - Kolejnymi krokami są inwestycje w ekologię i estetykę osiedli, jak np. udostępnienie spółdzielniom mieszkaniowym specjalnych beczek na deszczówkę czy akcja zainicjowana przez naszych radnych.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze (7)

# Marian

15.12.2021 18:14

Likiwidacja parkingów. Od tego Czask rozpoczyna każdą inwestycję.

# Paweł Drugi

16.12.2021 08:22

Bardzo dobrze. Chcesz parkować samochód, wykup miejsce parkingowe lub garaż. Twój samochód, twój problem.
Chcemy żyć w przyjaznym otoczeniu, a nie w przestrzeni zasranejj samochodami.

# nnn

16.12.2021 10:06

#Paweł Drugi napisał(a) 16.12.2021 08:22
Bardzo dobrze. Chcesz parkować samochód, wykup miejsce parkingowe lub garaż. Twój samochód, twój problem.
Chcemy żyć w przyjaznym otoczeniu, a nie w przestrzeni zasranejj samochodami.
Chętnie wykupię tylko wskaż w rejonie Płockiej lokalizację dostępnych płatnych parkingów (nie miejskiej strefy płatnego parkowania). Garaży podziemnych nie ma bo wiekszość budynków pochodzi z ubiegłego wieku.

REKLAMA

# RedMagnat

16.12.2021 22:09

Wola... Chmielna, Złota ... to też Wola z Najwyższego Budynku Miasta spadają z wielką prędkością kry śniegu lodu...Zieleni brak... Z okien Chmielnej 106 i 104 widać wielki plac gdzie ludzie wchodzą pilnie za potrzebą lub wyprowadzają psy. Plac ogrodzony o zapachu wc a mógł by być skwer... Piękny widok mają goście najbliższego luxusowego hotelu Do tego ciągły syf na Chmielnej psie odchody...Widok cudowny...

# Kolo

20.12.2021 00:08

Wszystko to fajnie brzmi w teorii. Praktyka jest natomiast taka że od wiosny chwasty zarastaja dosłownie wszystkie skwery już istniejące z powodu braku koszenia regularnego (brak koszenia powoduje zachwaszczenie i wynaturzenie trawnikow). Do tego dochodzi smród psiego g... I mamy to co mamy. Zrobią się z tego (jak w każdym przypadku niesyety) szalety dla psów a nie żadne podworka. Proponuje najpierw zadbać o to co jest bo miasto jest tak zaniedbane jak nie było nawet za PRL (za komuny było szaro i przasnie ale chociaż nie było chwastów zamiast trawnikow). Obecnie ideologia odzyskania zdtiey rozsądek. Proponuje zacząć od rzeczy podstawowych. Rzucam hasło - mniej spolecznikow, więcej czynownikow.

# ekolog

29.12.2021 05:56

Brak koszenia zieleni miejskiej ma sens ! Dlaczego nie mamy żyć zgodnie z naturą ?

REKLAMA

# nnn

30.12.2021 23:49

#ekolog napisał(a) 29.12.2021 05:56
Brak koszenia zieleni miejskiej ma sens ! Dlaczego nie mamy żyć zgodnie z naturą ?
Wykopałeś już sobie ziemiankę aby żyć zgodnie z naturą?
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy