Mniej betonu, więcej zieleni. "Zazieleńmy wolskie osiedla"
15 grudnia 2021
Wiele podwórek niebawem odzyska dawny blask i zacznie cieszyć oczy mieszkańców estetyczną zielenią. To efekt akcji zainicjowanej przez radnych. ZGN Wola wykonał już większość prac i pozostaje czekać na wiosnę.
Wolski samorząd przypomina, że dzielnica jest dziś jednym z najszybciej rozwijających się rejonów w Warszawie. Współczesna Wola jest atrakcyjna zarówno dla biznesu, jak i dla mieszkańców, którzy postanawiają zamieszkać na licznie powstających nowych osiedlach.
Podwórka na radarze
- Centra biznesowe czy kolejne inwestycje deweloperskie sprzyjają rozwojowi dzielnicy, jednak przy tym wszystkim nie możemy zapomnieć o obecnych lokatorach i ich najbliższej przestrzeni publicznej, która często bywa zaniedbana - mówi radny Adam Matusik.
Kryzys Legii i błysk Lecha powywracały kursy na mistrza
Od dawna utarło się stwierdzenie, że polska Ekstraklasa jest nieprzewidywalną ligą. Ale chyba nikt nie spodziewał się, że aktualny mistrz, czyli Legia będzie grała w lidze tak źle, że kursy na ich spadek będą niższe niż na obronę tytułu!
- Tymczasem inwestycje w zieleń są najprostszym i dość tanim sposobem, aby poprawić wygląd i tchnąć trochę życia w starsze wolskie osiedla.
To właśnie radny Matusik wraz z radną Anną Rudziak-Tałałaj zainicjowali wspólnie akcję "Zazieleńmy wolskie osiedla!" i wystąpili do ZGN Wola o zajęcie się zaniedbanymi podwórkami. Szczególną uwagę zwrócili na Młynów.
ZGN przystąpił do działań
- Na podwórkach mieszczących się przy Płockiej 3, 7a, 35, 37, 37a, 38, Agawy 6 i 9 oraz przy Syreny zasadzone zostały drzewa, krzewy i kwiaty. Wiosną wzejdą wysiane łąki kwietne. Na realizację czeka jeszcze inwestycja przy Syreny 31, gdzie prace ruszą na wiosnę. Działania wpisują się w politykę "uwalniania" wolskich podwórek i przywracania ich mieszkańcom. Co to w praktyce oznacza?
- Jej pierwszym etapem jest pozbycie się nielegalnie parkujących i wprowadzenie możliwości wjazdu samochodem jedynie mieszkańcom z ważnym identyfikatorem - mówi burmistrz Krzysztof Strzałkowski. - Kolejnymi krokami są inwestycje w ekologię i estetykę osiedli, jak np. udostępnienie spółdzielniom mieszkaniowym specjalnych beczek na deszczówkę czy akcja zainicjowana przez naszych radnych.
(db)
.