REKLAMA

Targówek

budżet obywatelski »

 

Na miasteczko ruchu drogowego Targówek jeszcze poczeka

  22 maja 2024

alt='Na miasteczko ruchu drogowego Targówek jeszcze poczeka'
źródło: bo.um.warszawa.pl

Nie będzie miasteczka ruchu drogowego w ramach budżetu obywatelskiego Targówka. Dwa projekty proponujące taki obiekt - ostatecznie upadły. Dlaczego?

REKLAMA

To nie jest nowy pomysł. Mieszkańcy zgłaszali go już w 2016 roku, potem wracał co jakiś czas, a w tym roku pojawiły się dwa takie projekty.

Miasteczko przy ul. Hieronima?

Pierwszy z projektów jest aż 10-krotnie droższy od drugiego. Radny Norbert Zieliński i Katarzyna Moskalewicz zaproponowali, by za 400 tys. zł wybudować miasteczko ruchu drogowego na terenie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 275 przy ul. św. Hieronima 2. To właśnie tam miałby powstać wydzielony plac o niewielkiej powierzchni, z jezdniami i skrzyżowaniami okrężnymi dla ruchu rowerowego, wyposażony w znaki drogowe, przeznaczony do bezpiecznego szkolenia kandydatów na posiadaczy karty rowerowej.

Niestety, dyrekcja szkoły nie wyraziła zgody na realizację projektu na terenie placówki, z uwagi na inne plany zagospodarowania wolnego terenu. Ponadto obiekt nie spełniłby warunków ogólnodostępności, bowiem w przypadku projektów infrastrukturalnych, remontowych lub polegających na zakupie sprzętu lub urządzeń - minimalna dostępność projektu wynosi co najmniej 25 godzin tygodniowo, w godzinach 6:00-22:00, z uwzględnieniem sobót lub niedziel. Ogrodzony teren szkolny nie zagwarantowałby tego.

Zapraszamy na zakupy

Miasteczko w parku Wiecha trafia do kosza

W drugim projekcie Jakub Burdziński za kwotę 40 tys. zł zaproponował wykorzystanie istniejącej infrastruktury pod stworzenie miasteczka ruchu drogowego - w parku Wiecha na historycznym odcinku ulicy Korzona.

- Na Targówku Mieszkaniowym brakuje dla dzieci miejsca do nauki zasad poruszania się w ruchu drogowym. W parku Wiecha jest wyłączony z ruchu asfaltowy odcinek ulicy Korzona, który mógłby tę lukę wypełnić. Nie służy on spacerowiczom, ponieważ znajduje się między alejkami - wyjaśnia pomysłodawca.

Mamy tu zatem do czynienia z koncepcją szybką do wykonania, a zarazem wykorzystującą już istniejącą przestrzeń i bardzo oszczędną. Jednak i ten projekt ostatecznie trafił do kosza. Jest on bowiem zdaniem urzędników niezgodny z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

DB

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy