REKLAMA

Targówek

budżet obywatelski »

 

Wybieg dla psów przy osiedlu Wilno?

  23 maja 2024

alt='Wybieg dla psów przy osiedlu Wilno?'
Tak ma wyglądać wybieg dla psów przy osiedlu Wilno - jeśli mieszkańcy będą chcieli tej inwestycji, źródło: bo.um.warszawa.pl

Jeśli dojdzie do realizacji tego projektu, podzieli on mieszkańców na dwa obozy - za i przeciw, bowiem wybiegi, placyki czy parki dla czworonogów, zlokalizowane w sąsiedztwie dużych osiedli na terenie Warszawy, często były powodem do narzekań dla osób ceniących sobie ciszę i spokój w domowym zaciszu.

REKLAMA

- Stworzenie wydzielonego i odpowiednio wyposażonego wybiegu dla psów da możliwość prawidłowego rozwoju czworonogów na terenie miejskim. Wpłynie również na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców korzystających z parków, minimalizując szanse na swobodną ucieczkę psów. Należy jednak zwrócić uwagę na niedużą powierzchnię działki. W przypadku realizacji projektu, może to uniemożliwić montaż niektórych elementów wyposażenia psiego wybiegu - akcentują minusy lokalizacji zwolennicy tego projektu. A lokalizacją wybiegu dla psów, którą proponuje Norbert Zieliński w swoim projekcie, jest nieduża działka między ulicą Ciżemki a Przecławską.

Nowy wybieg dla psów

Na tej działce powstałby wybieg o powierzchni ok. 400 m2. Zostałby wyposażony w elementy toru przeszkód oraz elementy służące do zabawy, w ławki, kosze na śmieci oraz poidełka. Dodatkowo, obiekt zostałby ogrodzony stalowym ogrodzeniem panelowym, dostosowanym do panującego krajobrazu oraz oświetlony latarniami solarnymi, co umożliwiłoby korzystanie z niego po zmroku.

- Projekt odpowiada na zapotrzebowanie mieszkańców Warszawy posiadających psy. Aktualnie na terenie dzielnicy takich miejsc brakuje - uzasadnia celowość wydania na ten cel 350 tys. zł jego autor. Mieszkańcy zainteresowani tym projektem będą mogli oddać na niego swój głos w drugiej połowie czerwca, w ramach budżetu obywatelskiego Targówka. Jego ewentualna realizacja powinna nastąpić w przyszłym roku.

JR

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024