REKLAMA

Wawer

samorząd

 

Metamorfoza sali obsługi mieszkańców w wawerskim ratuszu. Co się zmieniło?

  20 lutego 2023

Metamorfoza sali obsługi mieszkańców w wawerskim ratuszu. Co się zmieniło?
źródło: Dzielnica Wawer

Dobiegł końca gruntowny remont sali obsługi mieszkańców na parterze wawerskiego urzędu przy Żegańskiej 1a. Co się zmieniło?

REKLAMA

Od 31 października trwał remont sali obsługi mieszkańców na parterze urzędu dzielnicy. Sala została tymczasowo przeniesiona do budynku przylegającego do urzędu - Wawerskiego Centrum Kultury (WCK) przy ul. Żegańskiej 1a. Ćwierć wieku dla najbiedniejszych. Wzruszające pożegnanie dyrektorki OPS Ćwierć wieku dla najbiedniejszych. Wzruszające pożegnanie dyrektorki OPS
Dyrektorka ośrodka pomocy społecznej w warszawskim Wawrze Renata Staruch odeszła na emeryturę po 25 latach pracy. Pożegnanie było wzruszające.
Mieszkańcy mogli załatwić swoje sprawy na parterze WCK w dwóch specjalnie przygotowanych salach, jednak utrudnienia pewne były.

Skąd te zmiany?

- Przeprowadziliśmy z mieszkańcami badania dotyczące usprawnień obsługi i wyposażenia sali. Na podstawie wyników powstał projekt nazywany "ścieżkami klienta". To jasny system nawigacji do odpowiednich miejsc. Dzięki niemu sala została podzielona na strefę samoobsługi i strefę, gdzie petenci uzyskają fachową pomoc - przekonują urzędnicy.

Punkt informacyjny został przystosowany do szybkiej i sprawnej obsługi mieszkańca, w tym również osób z niepełnosprawnościami, została też utworzona tzw. strefa pierwszeństwa, w której są obsługiwani seniorzy, osoby z niepełnosprawnościami i kobiety w ciąży. Pewną nowością są stanowiska do samodzielnej obsługi mieszkańców, gdzie na tablecie załatwimy sprawę oraz możliwość skorzystania z... drukarki. Z "nowości" jest jeszcze "strefa małego wawerczyka", która ułatwi rodzicom pobyt w urzędzie. Mieszkańcy już mogą korzystać ze zmodernizowanej sali obsługi mieszkańców.

(jr)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA