REKLAMA

Białołęka

kronika policyjna »

 

Krwawy napad na Białołęce. Dlaczego policja nie szuka sprawców?

  12 października 2023

alt='Krwawy napad na Białołęce. Dlaczego policja nie szuka sprawców?'
źródło: Straż Miejska

Trzy tygodnie temu strażnicy miejscy podczas kontroli opuszczonych garaży na terenie Białołęki znaleźli brutalnie pobitego mężczyznę. Ofiara napadu została przewieziona do szpitala. Czy policji udało się znaleźć sprawców? Okazuje się, że nie i nikt ich nawet nie szuka. Jak to możliwe?

REKLAMA

Nadchodził wieczór 22 września, gdy strażnicy miejscy z Białołęki rozpoczęli kontrolę opuszczonych garaży przy ulicy Marywilskiej.

Szokujące odkrycie podczas kontroli

- Kilka minut przed godziną 19:00 zauważyliśmy w jednym z garaży z trudem oddychającego mężczyznę. Leżał w kącie, przykryty starym kocem. Gdy odwinęliśmy materiał, zauważyliśmy, że jego ciało od nóg do głowy było zakrwawione. Poszkodowany był przytomny - relacjonują strażnicy miejscy, którzy natychmiast wezwali pogotowie ratunkowe. Ponieważ mężczyzna z trudem oddychał, funkcjonariusze ułożyli go w pozycji bocznej bezpiecznej.

Wstąp do księgarni

Brutalna napaść na Białołęce

- Gdy zapytaliśmy, co się stało, 46-latek wyjaśnił, że niespełna 20 minut wcześniej został napadnięty przez dwóch napastników. Na miejsce interwencji wezwaliśmy policję - dodają strażnicy, którzy do czasu przyjazdu karetki monitorowali stan pobitego. Po zbadaniu mężczyzny ratownicy zdecydowali, że musi on zostać natychmiast przewieziony do szpitala. Funkcjonariusze pomogli przenieść rannego do karetki i zdali relację z interwencji przybyłym policjantom.

Czy policja jest na tropie sprawców?

Otóż nie i jak się okazuje... nikt ich nawet nie szuka. Jak to możliwe?

- W tej sprawie wykonano czynności w niezbędnym zakresie. Finalnie postępowanie zostało umorzone ze względu na to, że pokrzywdzony odmówił udziału w jakichkolwiek czynnościach procesowych - informuje komisarz Paulina Onyszko.

JR

 

Komentarze (7)

# Agata W.

12.10.2023 10:02

A zeznania strażników miejskich nie wystarczą policji?

# Płokułatoł

12.10.2023 10:59

#Agata W. napisał(a) 12.10.2023 10:02
A zeznania strażników miejskich nie wystarczą policji?
Nie, nie wystarczą. Zgodnie z przepisami policja i prokuratura nie mają obowiązku prowadzić postępowania, jeżeli poszkodowany sobie tego nie życzy. Natomiast w przypadku śmierci postępowanie jest wszczynane z urzędu - ale wówczas poszkodowany nie może wnioskować o umorzenie postępowania w jego sprawie, bo przecież już nie żyje.

# ABC 77

12.10.2023 11:06

Czyli wystarczy skutecznie zastraszyc ofiare . Chory system

REKLAMA

# lokals

12.10.2023 15:58

Sąsiedztwo śmierdzącej na cały Tarchomin czajki robi swoje.

# Jdkdo

13.10.2023 16:00

Czemu policja nie prowadzi dochodzenia? Bo to nikt z ich znajomych?

# Policja do wymiany

23.10.2023 14:02

Policja do roboty! Wszyscy są równi, niezależnie czy to wasz kumpel czy Pan, któremu nie poszczęściło się w życiu! Ale nasza policja najwyraźniej ma to w nosie! Nie kumpel to nie pomaga!

REKLAMA

# Buka

15.11.2023 08:17

tak się CHRONI ofiary napaści. zastraszony nie złozy zeznań... brawo prokuratura. jak znajdą z odrąbana ręka i wykolonym okiem to też machna ręką...
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

REKLAMA

REKLAMA

Boże Narodzenie 2023
Boże Narodzenie 2023