REKLAMA

Bielany

drogi »

 

Marymoncka zastawiona samochodami

  16 listopada 2012

alt='Marymoncka zastawiona samochodami'

Po otwarciu mostu Północnego ruch samochodowy na terenie Bielan zwiększył się zdecydowanie. Wiele małych uliczek jest obecnie całkiem zakorkowanych. Jednak nawet Marymoncka - jedna z większych ulic dzielnicy - nie wytrzymuje już natężenia ruchu. Chodniki na całej długości arterii są zajęte przez samochody.

REKLAMA

- Na pewno otwarcie mostu sprawiło, że ruch na Bielanach bardzo się zwiększył, ale wcześniej doprowadziło już do tego metro - opowiada pani Beata. - Parkowanie jest dozwolone nawet na chodnikach przy Marymonckiej, samochody opanowały całą naszą dzielnicę - pisze mieszkanka Bielan.

Lokalny biznes się skarży

- Bardzo na tym ucierpieliśmy - skarży się pan Roman, właściciel sklepu spożywczego przy Marymonckiej. - Mamy coraz mniej klientów. Ludzie się zatrzymują samochodem koło nas, ale widzą, że nie ma gdzie stanąć i odjeżdżają.

- Najgorzej, że dostawcy nie mają jak podjechać - dodaje pracownica zakładu fryzjerskiego przy Marymonckiej - Jeden się zatrzymał kiedyś na ulicy - dosłownie na pół minuty - bo chciał zanieść fakturę i od razu miał mandat!

- Urząd nie dysponuje odpowiednimi funduszami oraz terenem pod budowę parkingu w tej okolicy - informuje Tadeusz Olechowski.
Miał pecha, akurat jechała policja...

Okoliczni przedsiębiorcy starają się, aby dopuścić możliwość zatrzymania samochodu na ulicy choćby na chwilę. - Gdyby zezwolili nam na zatrzymywanie się do 15 minut, bardzo ułatwiłoby nam to codzienną pracę... - mówi pan Roman.

Wstąp do księgarni

ZDM: nie można blokować parkingów

- Stawiając znak zakazu zatrzymywania się ponad 15 minut w ciągu ulicy Marymonckiej wyeliminujemy możliwość parkowania pojazdów dla mieszkańców na chodniku - tłumaczy Karolina Gałecka, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich. - Nie możemy zabierać mieszkańcom miejsc parkingowych. Ewentualne postawienie takiego znaku "uderzałoby" także we właścicieli sklepów, którzy również nie mogliby tam parkować - dodaje.

Rozwiązania sytuacji ZDM nie widzi i żadnych zmian na razie nie planuje.

REKLAMA

I dzielnica nie pomoże...

- To niech nam zbudują parking! - mówi pan Roman. - Tutaj naprawdę jest teraz taki ruch, że trzeba wprowadzić zmiany!

Niestety, władze dzielnicy też na razie nie mogą nic zrobić. - Urząd nie dysponuje odpowiednimi funduszami oraz terenem pod budowę parkingu w tej okolicy - informuje Tadeusz Olechowski z bielańskiego ratusza.

Katarzyna Zawadzka

Inne pomysły na rozwiązanie problemu parkowania na Marymonckiej? Czekamy na opinie, obiecujemy interwencję: 22 614-58-28, echo@gazetaecho.pl.

 

REKLAMA

Czytaj na ten temat

Komentarze (9)

# ???

16.11.2012 14:05

a gdzie jest ta "Marymocka" z tytułu?

# R17

16.11.2012 20:00

"- To niech nam zbudują parking! - mówi pan Roman. - Tutaj naprawdę jest teraz taki ruch, że trzeba wprowadzić zmiany!" To może sobie zbudujcie parkingi?? Kto i dlaczego ma mu zbudować parking za który reszta płaci czasem wielkie pieniądze.
A co do faktu to bez przesady. Metro, most? Tak odkąd pamiętam to zawsze zastawiona była może trochę się zwiększyło ale to nie jest na pewno nowy problem.

# stare bielany

17.11.2012 17:23

Dodatkowym problemem dla Marymonckiej, przynajmniej na środkowym odcinku,są trzy duże obiekty generujące dodatkowy ruch:
-UKSW
-Szpital Bielański z Centrum Szkolenia Medycznego
-AWF
Oczywiście nie piszę już o tym co pisali wszyscy przede mną;
-Metro
-most Północny....

REKLAMA

# stare bielany

17.11.2012 17:56

Jeśli chodzi o poprawę sytuacji na środkowym odcinku Marymonckiej i okolic, dobre byłoby, wprowadzenie strefy płatnego parkowania, co dla lokalnej społeczności jest wybawieniem.
Każdy z Nas miałby możliwość usankcjonowania bezpłatnego parkowania, a dla Urzędników Wysokiego szczebla w Naszej Dzielnicy dodatkowych przychodów.
Przy takim komentarzu przedstawicieli Dzielnicy i UM, jakie można przeczytać w tym materiale to jedyne lekarstwo ( ..."nie da się bo nie ma pieniędzy" )

# oszustwo

17.11.2012 21:01

Marymoncka od czasów moich studiów (10 lat temu) była cała zastawiona, więc most i metro nie ma tu nic do rzeczy. Na jednym ze zdjęć widać chodnik właśnie przed AWF, gdzie zawsze był problem ze znalezieniem miejsca.

# Bielany

18.11.2012 17:53

A z tytułu w du...., ,czereśniaku zasrany i wypad skąd przyjechałeś i poszukaj jej w Psiej Wólce...

REKLAMA

# ^^^

18.11.2012 19:18

Eeee, Bielany, zluzuj nieco...
Literówkę strzelili w tytule, poprawili później- i oto chodziło "???" zapewne...

# Rafał

21.11.2012 17:19

Most Północny z zastawianiem chodników między Al. Zjednoczenia i Podczaszyńskiego nie ma nic wspólnego. Samochody parkują tu w ten sposób od lat.

# yogurt1

24.11.2012 13:36

Wyjście jest proste. Zabrać 2 ha terenu AWF, od początku zachwaszczone, zaśmiecone i całkowicie niepotrzebne. Po prostu nie odkupywać od nich, tylko decyzją miasta - zabrać. Dostali przed wojną za darmo, dziś uczelnia nie ma osiągnięć. Na tym terenie też niech sobie zbudują parking.
Po drugie. Wprowadzić opłaty parkingowe, bezzwłocznie.Dla mieszkańców także. Za darmo mają parkowanie na chodnikach, pod oknami-jakim prawem.
Po trzecie. Dlaczego miasto mówi, że nie ma wolnych terenów. To nie wykupi!
To miasta obowiązek zapewnić parkingi, infrastrukturę uliczną. UKSW- też niech kupi sobie teren na parking i to nie na drodze ulicznej Marymonckiej

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy