Lato: spływ smródką i dziwaczne kamery
28 grudnia 2012
Wakacyjna laba obfitowała w ciekawe tematy. O czym pisaliśmy, kiedy za oknem pięknie świeciło słońce?
Lipiec
GKP Targówek nie otrzymał dotacji w kolejnym miejskim konkursie. Tym razem w "Sportowym talencie". Klub jest zadłużony na 120 tys. zł wobec firm współpracujących, ale i wobec współpracowników. Z 209 piłkarzy do niedawna trenujących przy ul. Kołowej zostało niewielu ponad stu.
Mieszkańcy Targówka Mieszkaniowego i części Zacisza domagają się wydłużenia trasy autobusu linii 212, tak by dojeżdżał on do przystanku PKP Warszawa Praga. Dzięki temu mogliby oni przesiąść się do pociągów S3, kursujących przez centrum do Lotniska Chopina. Zarząd Transportu Miejskiego nie widzi jednak takiej potrzeby. - Takie rozwiązanie nie byłoby zbyt atrakcyjne dla pasażerów, dlatego nie zostanie wprowadzone - mówi rzecznik ZTM.
Sierpień
Chuliganom mówimy "wysiadka", a fontannożercom dosadne "nie" - zapowiadali szumnie urzędnicy. W parku Wiecha jest już monitoring. Czynny całą dobę. A po jego uruchomieniu od razu popisali się wandale - podpalono przenośną toaletę. To w sierpniu padły wiekopomne słowa rzecznika dzielnicy: "Kamery są skierowane na obiekty przedstawiające dużą wartość. Plastikowy, za przeproszeniem kibel, do nich się nie zalicza. Umówmy się, że tego kto podpala toaletę należy nazwać idiotą". Panie Rafale - w pełni popieramy.
W urzędzie dzielnicy przy Kondratowicza pojawił się problem z numerologią. W poniedziałki między godz. 16 a 18 brakuje numerków do okienek i klienci odchodzą nieobsłużeni. - Chodzi głównie o wyrabianie dowodów osobistych i samochodowych dowodów rejestracyjnych - zwraca uwagę radny Marcin Skłodowski. - Brak numerków do pobrania to efekt braku mocy przerobowych. Po wyczerpaniu numerków na dany dzień pracownicy przyjmują sprawy do realizacji następnego dnia - tłumaczy burmistrz Grzegorz Zawistowski. Zdaniem burmistrza mamy za mało urzędników.
Wrzesień
O losach feralnej studni oligoceńskiej przy ul. Bolivara pisaliśmy na łamach "Echa" niejednokrotnie. Mieszkańcy dopytywali, czy można ponownie otworzyć ujęcie wody. Odpowiedź była negatywna. Mimo to radni planowali kolejne odwierty. Bo plany i słowa nic nie kosztują, w odróżnieniu od napraw czy budowy nowych studni. Koszt budowy nowego ujęcia wody na Targówku to wydatek rzędu 1,5 mln zł. Naprawa istniejącego - 50 tysięcy.
Skończył się przetarg na zaprojektowanie ośmiu mostków na kanałach Bródnowskim i Zaciszańskim. To część projektu zakładającego budowę ścieżek rowerowych, skwerów oraz fontann. Planowany termin zakończenia prac - jesień przyszłego roku.
Skoro już przy kanałku: radni Jędrzej Kunowski i Tomasz Cichocki urządzili sobie spływ po Kanale Bródnowskim. Jednym z powodów były zapowiedzi ratusza, że po renowacji szlaku zostanie zorganizowany spływ dla mieszkańców. - Chcieliśmy zobaczyć, czy to możliwe - mówią. - Jak oni wytrzymali w tym smrodzie? - pyta na naszym forum jeden z internautów. - Bez przesady. Nie śmierdzi tak jak się wydaje. Ale żeby wejść do wody, to trzeba było się przełamać. Żadnej wysypki jednak nie mam - odpowiada radny Kunowski.
Ciąg dalszy nastąpi...