REKLAMA

Białołęka

różne »

 

Kupiec Warszawski ogłasza upadłość. Co z Marywilską?

  4 lipca 2012

alt='Kupiec Warszawski ogłasza upadłość. Co z Marywilską?'

Spółka Kupiec Warszawski złożyła wniosek o upadłość. Nie oznacza to jednak zmian dla handlujących przy Marywliskiej 44. Ci mają zagwarantowaną pracę na 25 lat.

REKLAMA

Hale targowe na Białołęce otwarto dwa lata temu. Spółka Kupiec Warszawski przeniosła do nich handlarzy z ówczesnego Stadionu Dziesięciolecia. Dziś w 1300 boksach znajduje zatrudnienie około 4 tys. osób. Nic więc dziwnego, że kiedy podano informację o upadłości spółki, zapanował niepokój.

- Jako Stowarzyszenie Kupców działamy już kilka lat. Jeszcze za czasów Jarmarku Europa otaczaliśmy opieką handlujących. Później, kiedy zaczęło się mówić o likwidacji bazaru, musieliśmy utworzyć podmiot gospodarczy, by dalej działać na rzecz kupców. Wtedy założyliśmy spółkę Kupiec Warszawski - opowiada prezes stowarzyszenia i członek zarządu spółki Kazimierz Sekulski.

Podkreśla też, że spółka powstała tylko po to, by w formalny sposób przenieść handlarzy ze stadionu w inne miejsce. Dziś wypełniła swą misję, nie prowadzi działalności i dlatego złożyła do sądu wniosek o upadłość. Jest to jednak na korzyść jej udziałowców.

Centrum Handlowe przy Marywilskiej, do którego przenieśli się kupcy ze Stadionu Dziesięciolecia, nie zostanie ani zlikwidowane, ani pozostawione same sobie.

1 mln zł płaci miesięcznie miastu spółka Marywilska 44.
Od początku jego istnienia zarządzała nim spółka Marywilska 44, która na etapie budowy hal przejęła je od Kupca. W umowie spółki zagwarantowano działanie centrum, a tym samym pracę dla wszystkich kupców, do 2034 roku.

Zdaniem Sekulskiego sytuacja po upadłości będzie bardziej klarowna, skończą się naciski polityczne i rozgrywki, które od samego początku istnienia Kupca przeszkadzały w jego działalności.

Wszyscy handlujący mają umowy podpisane właśnie z Marywilską 44.

- Na podstawie uchwały rady miasta mamy też podpisaną umowę trójstronną na poddzierżawę terenu, na którym zostało wybudowane Centrum Handlowe Marywilska 44 - pomiędzy: Marywilska 44 - Kupcem Warszawskim i miastem, więc kwestie dzierżawy również pozostają bez zmian. Niebagatelna opłata 1 mln zł miesięcznie regularnie wpływa ze spółki Marywilska 44 na konto miasta - dodaje prezes spółki Małgorzata Konarska. Dodaje też, że 92 proc. udziałów w Marywilskiej ma JHM Development, pozostałe 8 proc. Kupiec Warszawski.

Spółka Marywilska 44 planuje rozbudowę centrum o kolejne 20 tys. m2.

Anna Sadowska

 

REKLAMA

Komentarze (2)

# tommm

04.07.2012 15:46

jaki warszawski?
jaki kupiec?
handlarz wyszkowski się to powinno nazywać.

# płacz i smiech

05.07.2012 12:46

Fajna wiadomość. Kupiec wydmuchał wszystkich. Pozostaje pytanie : kogo reklamował kupiec warszawski w wyborach samorządowych ? Odpowiedż brzmi -naszą Platformę Białołęcką .Dziewczyny dawały ulotki z wizerunkami Kaznowskiego i Smoczyńskiego . Hanka piała z zachwytu wraz z radnymi na placu przed halami . Tak tworzyła się kolejna głupota w wydaniu naszych najmądrzejszych . Może dobrze byłoby gdyby NIK skontrolował umowy dzierżawne dobrał się do tych spraw a uzyskane środki przekazał na oświatę dzielnicową. Co sądzicie ?
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Boże Narodzenie 2024
Boże Narodzenie 2024
Boże Narodzenie 2024