REKLAMA

Instynkt gry

tytuł oryg.: Spieltrieb
autor: Juli Zeh
przekład: Sława Lisiecka
wydawnictwo: W.A.B
kolekcja: Don Kichot i Sancho Pansa
wydanie: I, Warszawa
data: 17 maja 2007
forma: książka, okładka miękka ze skrzydełkami
wymiary: 125 × 195 mm
liczba stron: 632
ISBN: 978-83-7414265-6

Zachodnie Niemcy, dzisiejsze Bonn. Ada i Alev, dwójka rówieśników, różnią się od swoich szkolnych kolegów. Są niezwykle oczytani i w nic nie wierzą. Uważają się za duchowych spadkobierców nihilistów, nie uznają żadnych zasad, odrzucają podział na dobro i zło. Ich związek opiera się na wzajemnej obsesyjnej zależności, która wywołuje potrzebę wspólnego przekraczania granic moralnych, zaskakiwania się nieprzewidywalnymi zachowaniami. Powodowani ciekawością, jak daleko potrafią się posunąć, rozpoczynają perfidną grę. Ich ofiarą staje się jeden z nauczycieli, Polak o nazwisku Smutek. Druga, po głośnym debiucie Orły i anioły, powieść Juli Zeh to wstrząsająca historia, mierząca się z pytaniami o zasadność i aktualność tradycyjnej etyki, miejsce wartości we współczesnym świecie oraz przyczyny agresji i okrucieństwa wśród młodych ludzi.

Juli Zeh obrazowo, z sytuacyjnym poczuciem humoru i psychologicznym wyczuciem pokazuje, jak zwykli uczniowie stają się terrorystami. ,,Der Spiegel" Instynkt gry opisuje jeszcze niesklasyfikowane, młode pokolenie. Ludzi, którzy wiedzą wszystko, ale nie wierzą w nic. ,,Die Zeit" Powieść Zeh to swoista kontynuacja Niepokojów wychowanka Törlessa Roberta Musila: napisana z rozmachem, subtelna historia destrukcji, studium nihilistycznych pokus w postmodernistycznych czasach. ,,ORF"

z recenzji powieści "Orły i anioły"

To niesamowita powieść. Nie-do-oderwania-się. Twarda, mocna, polityczna, na czasie. Kobieca literatura, chciałoby się powiedzieć. Czyta się to z zapartym tchem i nieustannym zdumieniem [...]. Przemeblowała mi światopogląd i wrażliwość, jak dawno żadna inna książka. Agnieszka Graff Jej debiut krytyka niemiecka okrzyknęła jednomyślnie sensacją sezonu. Chwalono ją za talent, umiejętność budowania napięcia, precyzję konstrukcji, poetyckie metafory, a przed wszystkim za niespotykaną u 26-letniej kobiety dojrzałość. ,,Tygodnik Powszechny"

Na sąsiedniej półce

Szukasz książki, audiobooka? Skorzystaj z wyszukiwarki
;

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na Tu Stolica

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024