REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wawer

drogi

 

Koniec z trylinką na Skrzyneckiego. Rusza budowa wodociągu

  12 sierpnia 2021

Koniec z trylinką na Skrzyneckiego. Rusza budowa wodociągu
źródło: ZDM

Po wielu latach oczekiwania ulica w Wawrze zyska kanalizację, nową asfaltową nawierzchnię i wyremontowane chodniki.

REKLAMA

Skrzyneckiego to jedna z ostatnich tak długich ulic z nawierzchnią wyłożoną trylinką. Sześciokątne betonowe płyty można znaleźć na kilometrowym odcinku między Potockich a Powszechną. Oba końce ulicy są zaś asfaltowe, ale pełne nierówności i ubytków.

REKLAMA

Skrzyneckiego - przebudowa ulicy

- Już niebawem to zmienimy, a w sukurs przychodzi nam inwestycja Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji - zapowiada Zarząd Dróg Miejskich. - Wodociągowcy będą budowali sieć wodociągową na kilku wawerskich ulicach w kierunku Wesołej, w tym m.in. właśnie na Skrzyneckiego. Na tej ulicy prace powinni rozpocząć na przełomie sierpnia i września. Jak informuje MPWiK, wybrany przez nich wykonawca już uzgadnia wdrożenie czasowej organizacji ruchu.

Znając te wodociągowe plany, ZDM skompletował wszystkie potrzebne dokumenty i uzyskał pozwolenie na budowę. Drogowcy właśnie ogłosili przetarg i planują go do jesieni, aby wybrany wykonawca wszedł na plac budowy tuż po zakończeniu robót związanych z budową sieci wodociągowej. W marcu Rada Warszawy przyznała na ten cel 9 mln zł. Dzięki temu nawierzchnia Skrzyneckiego nie zostanie odtworzona do stanu obecnego, a gruntownie wyremontowana.

REKLAMA

Przebudowa w Wawrze

- Na całej długości wybudujemy kanalizację deszczową - zapowiadają drogowcy. - Pozwoli to uniknąć zalań, które do tej pory po obfitych opadach były niestety normą. Ulica zyska także nowe chodniki i nawierzchnię asfaltową. Zniknie trylinka, po której do tutejszej przychodni dojeżdżają mieszkańcy innych części dzielnicy, a także kursują autobusy linii nr 305. Tym samym poprawie ulegnie komfort osób poruszających się tu komunikacją miejską.

(dg)

 

Komentarze (2)

# Piotr Grabowski

29.08.2021 14:21

Artykuł pojawia się już po raz trzeci z zawsze usuniętymi wcześniejszymi komentarzami. Czyżby pisanie prawdy było niezgodne z "jedynie słuszną" linią programową redakcji ?

# stranger

01.09.2021 11:07

Na razie postawili tor przeszkód i znaki zakazu między Storczykową, a Potockich, więcej aktywności nie zauważyłem
więcej na forum

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA