REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

komunikacja

 

Kolejna stacja Bemowo Bike przy Hali Wola

  30 maja 2012

Kolejna stacja Bemowo Bike przy Hali Wola

Już ponad 3 tys. osób zarejestrowało się w systemie rowerowym Bemowo Bike. Kolejna, jedenasta stacja stanęła już przy Hali Wola na skrzyżowaniu Powstańców Śląskich i Człuchowskiej.

REKLAMA

Dzięki temu, że mieszkańcy wypożyczają rowery przez internet, łatwo można sprawdzić, jak często z nich korzystają i czy system przynosi spodziewane efekty. - Od początku kwietnia rowery były wypożyczane prawie 8 tys. razy. Te dane jasno pokazują, że tego typu system był na Bemowie potrzebny - mówi burmistrz Jarosław Dąbrowski.

Z jakich stacji rowerowych mieszkańcy korzystają najczęściej? Najchętniej jednoślady wypożyczane są ze stacji znajdujących się przy bemowskim ratuszu oraz przy skrzyżowaniu Powstańców Śląskich i Radiowej.

Szkoda, że nikt nie pomyślał o rowerach z siedzeniem dla dziecka z przodu lub z tyłu. To by się na pewno sprawdziło - pisze nasza czytelniczka.
Tylko w tych dwóch punktach było ponad 2,5 tys. wypożyczeń.

- Każdego dnia odnotowujemy około 500 wypożyczeń. Mamy podgląd na bieżąco - mówi Mariusz Gruza z wydziału promocji i komunikacji społecznej.

Sponsorzy sami się zgłaszają

Popularność Bemowo Bike spowodowała, że w rekordowo krótkim czasie pojawili się sponsorzy, którzy w porozumieniu z firmą Nextbike Polska będą stawiać kolejne stacje rowerowe. - Pierwsza stacja sponsorska powstała przy Hali Wola, która znajduje się przy skrzyżowaniu Powstańców Śląskich i Połczyńskiej. Chcemy stale rozbudowywać sieć wypożyczalni. Więcej stacji i więcej rowerów to lepszy komfort dla użytkowników - mówi Kamil Borzędowski, prezes Nextbike Polska.

Kup bilet

Połączą stacje ze Śródmieściem

Obecnie trwają prace związane z zintegrowaniem bemowskiego oraz stołecznego systemu wypożyczalni rowerowych. - Jestem przekonany, że już w sierpniu z Bemowa będzie można dotrzeć do ścisłego centrum miasta na rowerze. Jesteśmy w stałym kontakcie z Zarządem Transportu Miejskiego i wspólnie będziemy działać na rzecz połączenia obu systemów - podkreśla burmistrz Dąbrowski.

Rower nie dla rodziców

- Szkoda tylko, że nikt nie pomyślał o rowerach z siedzeniem dla dziecka z przodu lub z tyłu. To by się na pewno sprawdziło - pisze nasza czytelniczka. Pomysł rzeczywiście godny realizacji, ale czy realny? I przy okazji - skoro nie ma takich fotelików na publicznych rowerach na Bemowie, może będą w systemie ogólnomiejskim?

Bicykle miejskie i dzielnicowe obsługuje ta sama firma, zapytaliśmy u źródła: czy jest szansa na dziecięce foteliki zamontowane na rowerach? Nie jest przecież niczym dziwnym widok rodzin, gdzie najmłodsi cykliści podróżują na jednym rowerze ze swoimi rodzicami. Dlaczego więc nie zrealizować pomysłu internautki?

- Nie pozwalają na to przepisy - rozwiewa nadzieje Bogusław Kołodziejczyk z firmy NextBike, odpowiadającej za stołeczne wypożyczalnie. - Względy bezpieczeństwa nie pozwalają na montaż takich urządzeń, więc nawet gdybyśmy chcieli, jest to niemożliwe. Na pocieszenie dodam, że w żadnej europejskiej stolicy, w żadnej dużej miejskiej wypożyczalni rowerów nie stosuje się takiego rozwiązania.

Ewelina Kurzak, wt

 

Czytaj na ten temat

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA