Kłopoty w Szpitalu Bielańskim. "Sytuacja jest co najmniej trudna"
10 grudnia 2019
Czy po 1 stycznia szpitalny oddział ratunkowy w Szpitalu Bielańskim zostanie sparaliżowany z powodu braku lekarzy, a poradnia okulistyczna będzie zlikwidowana?
Pierwsze niepokojące informacje na temat braków kadrowych w szpitalu dotarły do nas w pażdzierniku. W internecie opublikowano zdjęcie niemal pustego grafiku obsady lekarzy na bielańskim SOR-ze.
- Ten grafik został sfotografowany na początku października, kiedy został udostępniony lekarzom do wpisywania się na dyżury, więc jest całkowicie nieprawdziwy i de facto wykradziony.
Garść pomysłów dla parku Olszyna
Montaż dodatkowego oświetlenia, budowa samoobsługowej toalety, rozbudowa miejsc dla rowerów oraz budowa nad nimi wiaty, podwyższenie piłkochwytów na boisku do piłki nożnej oraz siatkówki - to może nastąpić w parku Olszyna już w przyszłym roku.
Dyżury są zabezpieczone. Nigdy nie było i nie ma sytuacji, aby na SOR dyżurowali lekarze z tzw. łapanki - komentował wówczas ordynator bielańskiego SOR Dymitr Książek. Zamieszanie z krążącym po sieci zdjęciem pustego grafiku lekarz określił mianem "fake newsu".
Brakuje lekarzy
Niestety, wszystko wskazuje na to, że problemy z lekarzami w szpitalu są jednak faktem i już od stycznia boleśnie odczują to pacjenci. Od personelu placówki dowiedzieliśmy się, że lekarze z bielańskiego SOR nie podpisali kontraktów, co grozi brakiem obsady od 1 stycznia. - Jest także problem z okulistyką. Jako jedyna w szpitalu nie podpisała kontraktu. Od 1 stycznia nie będzie okulistów, a na konsultację trzeba będzie wozić pacjentów do Szpitala Praskiego - usłyszeliśmy nieoficjalnie. Złe wiadomości potwierdza dyrekcja.
- Postępowanie konkursowe na świadczenia lekarskie w SOR jest w toku. Dotyczy lekarzy systemu. Sytuacja w warszawskich SOR-ach - jeżeli chodzi o personel - jest co najmniej trudna. Brakuje internistów i specjalistów medycyny ratunkowej. Od stycznia 2020 r. nie będzie poradni okulistycznej w Szpitalu Bielańskim. Jest to poradnia poza siecią - informuje Dorota Gałczyńska-Zych, dyrektor Szpitala Bielańskiego.
(DB)
.








































