REKLAMA

Żoliborz

inwestycje »

 

Kiedy rozpocznie się rewitalizacja parku Kaskada?

  27 marca 2024

alt='Kiedy rozpocznie się rewitalizacja parku Kaskada?'
źródło: Dzielnica Żoliborz

Potrzebę zrewitalizowania parku Kaskada dostrzegają nie tylko mieszkańcy, ale też żoliborscy samorządowcy. Chęć inwestycji w ten zielony teren radni wyrażają od wielu lat, ale nic się nie zmienia. Dlaczego?

REKLAMA

Żoliborski radny Łukasz Porębski zwrócił się ostatnio do władz dzielnicy z pytaniem o etap przygotowania projektu rewitalizacji parku Kaskada i poprosił o rozpoczęcie procedury przetargowej wyłonienia wykonawcy jeszcze w tym roku. Przypomniał, że w sprawie parku zorganizowano szereg spotkań komisji ochrony środowiska, łącznie z wizją lokalną i spacerem po terenie, a stanowisko w sprawie potrzeby rewitalizacji zostało przyjęte przez żoliborskich radnych przed trzema laty.

- Za uchwałą głosowało 19 radnych, co wskazuje na ogólne poparcie propozycji ze strony rady dzielnicy. Niestety, ale od 2021 roku nie wydarzyło się nic, co mogłoby wskazywać na podjęcie prac przez zarząd dzielnicy, mimo przyjętego przez radnych stanowiska - przypomina Łukasz Porębski.

Dzielnica wciąż nie ma pieniędzy

- Potrzebę rewitalizacji parku Kaskada postrzegamy jako jedną z niezbędnych. Niemniej jednak, aby móc rozpocząć jakiekolwiek prace, musimy pozyskać pieniądze, których nie mamy. Dlatego też nie można było ująć tego zadania w budżecie dzielnicy na 2024 rok, jak i w prognozie budżetu na lata 2025-2026 - informuje wiceburmistrz Renata Kozłowska i przypomina, że żoliborscy radni na jesieni ubiegłego roku wystąpili, za pośrednictwem prezydenta, do rady miasta w sprawie zaopiniowania projektu załącznika dzielnicowego do budżetu Żoliborza na 2024 rok, w której zgłoszono konieczność zwiększenia wydatków inwestycyjnych w latach 2024-2027, w tym na przebudowę parku Kaskada.

Wstąp do księgarni

Na park Kaskada nie ma pieniędzy

- Do dziś nie otrzymaliśmy wnioskowanych pieniędzy, więc nie możemy rozpocząć prac, w wyniku których w pierwszej kolejności można byłoby opracować dokumentację projektowo-kosztorysową, a następnie w oparciu o nią wyłonić wykonawcę prac. Mamy nadzieję, że przy projektowaniu nowego budżetu dzielnica otrzyma fundusze na park Kaskada, o co będziemy wnioskować jeszcze w tym roku - deklaruje Renata Kozłowska.

DB

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy